Детската градина – всичко, което ни вълнува – 17

  • 49 525
  • 799
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 15 094
Такава хрема не сме имали, минава макс за 4 дни. За моят син характерна е задната хрема, усетя ли е, веднага слагам тобрадекс и минава за 4 дни с него. Имам приятелки, които опитват по-лека артилерия, така да се каже и наистина се стига до месец хрема и 5 вида капки.

# 751
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 803
В нашата градина не е 30 градуса ама пак ходим по къс ръкав и всички ни гледат странно.

# 752
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
При нас дават на децата да се събличат по къс ръкав. Даже учителките казват на децата да си махнат горната блуза, като видят, че им е топло.

# 753
  • shumen
  • Мнения: 18 222
При нас също дават да се събпичат,ако е много топло.

# 754
  • София
  • Мнения: 1 609
И при нас дават. Моята щерка и тя е морж и все ѝ е горещо; по къс ръкав зимата не я пращам, но блузите ѝ са съвсем тънки, а ръкавите тя си ги навива.

Не знам колко градуса поддържат, но според мен е доста топло в помещенията.

# 755
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 803
Пресен случай от  тази сутрин,но междувременно вчера лелката я е накарала да си облече болерото.Влиза днес сутринта моето по къс ръкав и лелката до вратата-о-о-о,моля ти се веднага се облечи.Аз най-учтиво и казах,че това,че е по къс ръкав не е проблем.Ако и е студено,да се облече.И оная си смъмри нещо под носа.При условие,че излишно съм предупредила госпожите,да не се притесняват,че спи отвита на обед.Просто не търпи нищо отгоре си.До дете си е ама иди им обяснявай.

# 756
  • shumen
  • Мнения: 18 222
Аз пък моето вече 3 ден го сварвам вечер с елека върху блузата облечен.Дори тази вечер питах госпожата защо е с него и тя каза,че не искал да го сваля.

# 757
  • София
  • Мнения: 5 303
Големият ми на 3 г. рязко стана зиморничав. Изрично бях предупредила учителките да не се психясват и да не го натискат да се съблича. НУРС-ът пък е като мен - все му е топло, все е вир вода. Редовно го прибираме по тениска. Имаме късмет с нормални учителки.
Понякога обаче проблемът е в родителите. В групата на момата има дете, за което са вдигали скандал, че му е съблечено елече. Лятото ми е страшно да го гледам на сто градуса по дълъг ръкав и крачол, вир вода, но родителите не дават да се съблича и както са го довели - така седи цял ден  Tired

# 758
  • Мнения: 69 238
Може да имат причини...въпросните родители.
В първа група детето ми също лятото беше с дълъг ръкав-тънка блузка, тъй като от дерматита сгъвките на ръцете се бяха зачервели доста, раздразнени и подсърдени бяха, на него му беше неудобно-срамуваше се явно и не искаше да се виждат раните.

# 759
  • Мнения: 15 094
А дългият ръкав при такива ситуации не задълбочава ли проблемът още повече? Все пак тази рана трябва да заздравее, а не си го представям как ще стане, ако непрекъснато се поти.

# 760
  • Мнения: 69 238
Не, не помага. Не се поти, за разлика от майка си Mr. Green
Като е открито, се замърсява и ставаше по-зле, И го чешеше постоянно, а като е покрито, не го пипаше Peace

# 761
  • Мнения: 15 094
Добре. Аз все пак мисля, че при особености родителите трябва да предупредят учителките и те да се съобразят с изискването. Ако детето е зиморничаво, да се каже, че ще стои с 5 ката дрехи, ако обича да е леко облечено - да им се каже и това. Те все пак не са врачки и има не един и два случая на родители, които се карат на учители - едните, че детето е оставено с дрехите, с които е дошло, другите - че е променено нещо в облеклото - съблечено/облечено.

# 762
  • Мнения: 69 238
Аз винаги казвам. Не като заповед, а винаги като молба го поднасям - ако им е удобно, да се съобразят. Диалог имаме с учителките.
Онова лято обаче бяха сборни групи и другата учителка постоянно му дърпала ръкавите нагоре, той ги свалял и ревял, тя пак му ги дърпала Crazy Вечерта се разбрахме с нея - тя обаче беше доста опака като характер, не ми влезе в положението, някак си с неохота се съгласи Confused Ама минало бешало Grinning

Дали  другата седмица ще има сборни групи заради ваканцията на учениците? Thinking Чудя се кога да го пускам - дали от 1.02. или от 6.02 newsm78

# 763
  • Мнения: 15 094
Това имах предвид и аз, да има диалог. Това, е на учителката ѝ е топло/студено, не значи същото за детето. А, когато има и други причини, не трябва да се тероризира детето.
Надявам се да няма сборни групи по време на ваканцията, тя все пак е само 3 учебни дни. Но тя не е ли до 8-ми?

# 764
  • Варна
  • Мнения: 36 806
Хора, аз като супер неразбрала, да попитам - какви са тия сборни групи заради училищните ваканции, нали за детски градини става дума? Ние в нашата градина изобщо не се влияем от тях...

Общи условия

Активация на акаунт