Отговори
# 255
  • Мнения: 16
Давам ти възможно най-лекия отговор без да вляза в спор Simple Smile

Чай !
Нищо повече !

Ако и за лекарства ще говорим ..... там не съм вещ. Някой химик трябва да се обади и да разясни , коя съставка в лекарството точно лекува и какво точно лекува.
Анасон , карамфил , тамян , чаено-дърво , копър ......... все ми е , че ще ти излекуват каквото и да било Simple Smile


Копъра в един таратор за аромат ли го слагаш или да ти излекува грип ?
Карамфила от градината го ядеш директно да ти излекува подутите очи ?
Тамяна по църквите го използват да ви оправят вероизповеданието ........
Айде малко логика моля Simple Smile

Върни се на името на маслата ! Етерични - Essential Oils ( в превод Аромат ) !

Последна редакция: пт, 06 мар 2020, 11:52 от FBID100006691713167

# 256
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Давам ти възможно най-лекия отговор без да вляза в спор Simple Smile

Чай !
Нищо повече !

Ако и за лекарства ще говорим ..... там не съм вещ. Някой химик трябва да се обади и да разясни , коя съставка в лекарството точно лекува и какво точно лекува.
Анасон , карамфил , тамян , чаено-дърво , копър ......... все ми е , че ще ти излекуват каквото и да било Simple Smile

 Чаеното дърво много успешно ми лекува пъпките по лицето .А ментата ми е помагала за температура и тн .По вашата логика значи и билките не лекуват и трябва да се доверяваше само на лекарствата.

# 257
  • Мнения: 16
swetla99

Смятам да ви дам отговор и повече да не се навъртам из коментарите Simple Smile Явно всички знаете толкова много и всяко мнение , което е различно е третирано под формата на ( леки нападки и спорове ).


Както казах не съм вещ по темата с лекарствата ( не съм лекар , нито химик .... макар че покрай производството ми се налага и като такъв да се образовам )

Казвате , че нещо ви е излекувало пъпки по лицето .... не споменавате какво точно. Наричате го чаено дърво.
Въпросът е чаено дърво като етерично масло ли беше или беше продукт със "чаено дърво" Simple Smile ( честно  ! )
Мента - Как точно решихте , че мената е помогнала за температурата ви ?
Температурата при човек е променлива в периоди от часове !
В 12 може да имате в 01 да нямате ! И това не се влияе от ментата ви , а просто си казвате е виж ментата е супер нямам температура.

Особено ще ми е интересно от EDI1 ли ви пратиха шишенцата ?
от 6 години в EUK5 не съм срещал нещо , което да не влиза от Китай ( няма да кажа марките .... просто са всички Grinning )

В по-горен коментар отговорих ЗАЩО хората мислят , че терапиите с етерични ( ароматни ) масла вършат работа.
Тялото ни произвежда определени неща при определени условия.
Когато усетите хубав познат аромат , който ви харесва или ви напомня за нещо хубаво ..... тялото отделя повече. Това са нещата , които лекуват . Това са нещата , които премахват болки и т.н. и т.н.

И както някой спомена "Научно доказано е"


Клипче ->
             https://www.youtube.com/watch?v=kS9Gt40bTWQ

Нямам време да търся документи , затова и клипчето е любителско за да обясни нещата. Ако имате време Simple Smile документация има в гугъл с тонове


п.с.

И на мен би ми било приятно , да ви казвам неща от сорта на "Ооооо етеричните масла са супер .... лекуват всички болести за секунди купете ги от мен Grinning "
Иска ми се ! Grinning
Но просто не работя по този начин с хората !
Нямам за цел да взема паричките на хората с които работя , с помощта на подобни лъжи!
За мен е в пъти по важно хората да са информирани , да разберат какво купуват , от къде го купуват и сами да си преценят ПЛЮС или МИНУС е въпросното етерично масло за тях.

Дали наистина имат нужда от него или просто са се подвели от безбройните странички в интернет , които имат за цел да похвалят стабилно дадено растение ( да го окачествят като божествено и едва ли не дадено от господ ) и .... на заден план да седи линкчето "Поръчай" Simple Smile
.......................... Нямам думи до къде е стигнало всичко !
Това ви го казва производител !

Последна редакция: пт, 06 мар 2020, 12:49 от FBID100006691713167

# 258
  • Варна
  • Мнения: 1 529
FBID100006691713167,

Ами именно, че при определени условия тялото ни произвежда нещо, което му помага да се справи с проблема. Значи това нещо върши работа. Дали е лекарство, дали аромат, дали крем, дали хранителна добавка, дали просто храна. Всяко нещо допринася да си набавим определени вещества за правилното протичане на процесите в организма. Тук доста явно си противоречите, че не помагат за нещо, ама видиш ли допринасят да се случи нещо.

Влизате с гръм и трясък като много вещ по въпроса. Нямало да казвате коя фирма сте, а защо не кажете всъщност, че хората тук да се информират? Чудесно е, че сте производител в България и защитавате родното ни производство. Адмирации, за което.
Само че начина, по който пишете наистина е дразнещ.

Не съм фенка на маслата в чистия им вид, но присъстват навсякъде и за да се използват може би има защо. Дори и да е само заради аромата, който поражда производство на ендорфини, които пък водят до други неща.

# 259
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Става въпрос за чисто масло от  чаено дърво .След намазване с ментата ,температурата веднага спада ,незнам аз съм доволна от маслата .Знам ,че с тях не могат да се лекуват сериозно болести ,но за козметична цел и дигателни проблеми, стрес,безсъние и подобни помагат. Други болести лично  лекувам с хомеопатия благодарение на нея децата не са ми пили антибиотици .

# 260
  • Мнения: 16
FBID100006691713167,

Ами именно, че при определени условия тялото ни произвежда нещо, което му помага да се справи с проблема. Значи това нещо върши работа. Дали е лекарство, дали аромат, дали крем, дали хранителна добавка, дали просто храна. Всяко нещо допринася да си набавим определени вещества за правилното протичане на процесите в организма. Тук доста явно си противоречите, че не помагат за нещо, ама видиш ли допринасят да се случи нещо.

Влизате с гръм и трясък като много вещ по въпроса. Нямало да казвате коя фирма сте, а защо не кажете всъщност, че хората тук да се информират? Чудесно е, че сте производител в България и защитавате родното ни производство. Адмирации, за което.
Само че начина, по който пишете наистина е дразнещ.

Не съм фенка на маслата в чистия им вид, но присъстват навсякъде и за да се използват може би има защо. Дори и да е само заради аромата, който поражда производство на ендорфини, които пък водят до други неща.


Съжалявам , ако изглежда противоречиво. Опитвам се да го обясня възможно най-разбираемо. Може би за това се получава и подобно противоречие.


Това , което се опитвам да кажа е , че въпросните етерични масла ДОПРИНАСЯТ с аромат ... а НЕ ЛЕКУВАТ директно болести !

Даже мисля е по-добре да отделя всичко:

- НЕ лекуват директно болести , а допринасят за производството на вещества в тялото ,които лекуват натурално тялото ;
- Етеричните масла НЕ СА лекарства ;
- НЕ СЪЩЕСТВУВА Терапевтичен клас етерични масла - ( Това е измислица на една от големите компании , които продават за да привлекат клиентите на другите компании )
- Пазарът с етерични масла НЕ СЕ регулира от комисии по храните или комисии по лекарствата !!! ( Това ви го натяквам и подчертавам !)
- Етеричните масла НЕ СЕ тестват върху животни ( следователно не са тествани и сред хора )
- Всяко етерично масло е придружено от МСДС протокол ( в тези МСДС протоколи би следвало да е описано какво съдържа до най-малката "прашинка".) Тези МСДС протоколи са публични за всеки продукт и ако търсите дали едно масло е Натурално или не .... точно те са отговора !
Понеже споменах , че топ продуктите на пазара ви използват като лабораторни мишки едва ли и си играят с доверието на хората.....(споменах също и Китай) ето:



99.99999999999% от Китайските пратки са синтетика ! В тях няма нищо натурално ....... Създадени са в лаборатория ( да не говорим , че повечето са гаражни лабораторийки )



Извинявам се , ако съм обидил някого с "острите си коментари" Simple Smile просто съм сприхав в обясненията и не е свързано с никого конкретно .... Аз дори не ви познавам .....


Относно имена на фирми ............... няма нужда да споменавам имена Simple Smile В България се работи достатъчно качествено !
Затова и споменах , че всеки един момент в който се чудите дали да изберете българското е излишен !

# 261
  • Мнения: 1 456
Здравейте,
за малко съм в Сф. Следя темата, но нямам знание и време да проучвам производители, Фб страници и т.н.

От кой физически магазин в Сф мога да си набавя качествени етерични масла?

Последна редакция: пт, 06 мар 2020, 13:34 от HappyRSmile

# 262
  • Мнения: 16
Здравейте,
за малко съм в Сф. Следя темата, но нямам знание и време да проучвам производители, Фб страници и т.н.

От кой физически магазин в Сф мога да си набавя качествени етерични масла?


- Синтетичните масла миришат приятно ( в пъти по-наситено от натуралните )
Оставят една нодка на ....... синтетика в миризмата , която е лесно доловима.

- Натуралните масла са с тревиста нодка в тях ....
Трудно е да се обясни , но се усеща ...... миришат на хубаво и на трева ( като все едно сте насред окосена поляна )

Сама бихте усетили разликата при проба между натурално и синтетично масло .......

За конкретни магазини ..... нямам информация Simple Smile

# 263
  • Мнения: 5 459
На мен чаеното дърво ми върши работа и ТОЧКА. И не обичам дълги ,  надменни коментари , с имеративен тон. Изобщо не ги чета. Слагам чаено дърво в инхалатора, или в дифузера, дишам си го, когато имам грип и ме облекчава. Не задължавам никого да ми вярва. И не става въпрос за Дотера, а за най-обикновено чаено масълце от 7 лева, че може и по-евтино да е.....Миналата година се бях презаредила и още имам.

# 264
  • Мнения: X
Аз от всичко написано разбрах само, че господинът не си разбира от занаята, страх го е от китайци и е по-добре да се насочи към производството на чай, защото от етеричните масла така или иначе няма полза. 🤪

А някой от бранша щеше да ни е много полезен в темата. Някои от маслата ми са български... и много им се радвам, въпреки че не са на български фирми. По-късно ще разгледам подробно кое откъде е.

# 265
  • Мнения: 5 459
Аз нищо не прочетох от господина, защото още в началото като видях, че си позволява в мирен форум да размахва пръст и да държи императивен тон, спрях да го чета. А и не ме интересува мнението на някой, който не познавам. Сверявам си часовника с хора, на които вярвам.

# 266
  • Мнения: 5 405
Аз пък не разбирам какъв е толкова проблема на хората с маслата на Дотера? Не се заяждам, наистина питам. Водят се терапевтични, повечето могат и вътрешно да се приемат. След като ги дават да се приемат и вътрешно, защо смятате, че могат да ви натровят толкова лесно и всички са опитни мишки?! Отделно, че и никакви научни доказателства не давате затова, което написахте, някакво си любителско клипче и точка по въпроса. Като толкова сте вещи, е логично да публикувате научни статии, да дадете имена, фирми, да посочите гаражните лабораторийки и прочее.
Много ми е интересно как продавате личното си производство?!

# 267
  • Мнения: 5 459
Маслата на Дотера може и да не са лоши, но наглите и досадни български дистрибутори направиха така, че много хора да се настроят против тези масла. Типично по Гановски...

# 268
  • Мнения: 758
Аз съм в шок от този български производител на масла. Ако всички производители мислеха като вас сигурно нямаше да го има този бранш. Как може да твърдите, че маслата нямат лечебен ефект? Природата е толкова по-съвършена от всичко, което човек е създал. Всяко живо същество си има свои защити срещу външните фактори. Така и растенията си имат своите свойства, които им помагат срещу атаките от вредители. Тези точно свойства са най-често антибактериални, а при нас хората все по-често е нарушен бактериалния баланс и то не за друго, а защото сами се храним лошо и дишаме изпарения от всякакви отрови, пускаме си сами вируси за да се тровим и т.н. Така че по-голяма глупост от това, че етеричните масла могат да се ползват само за ароматизиране, не бях чувала (или по-точно чела). Това че няма много научни изследвания по въпроса с етеричните масла е защото няма кой да ги инвестира! Фармацевтичните компании сами си правят изследванията на лекарствата преди да ги пуснат по аптеките. Кой от тях има интерес да се докаже, че всъщност определена комбинация от билки би била също толкова ефикасна и с много по-малко странични ефекти от техните лекарства? Понеже билките са достъпни и хората могат и сами да си наберат, ама не могат да си направят лаборатории вкъщи за да си правят лекарства. Естествено, че е по-удобно да кажем, че само химията лекува, все пак от нея се печелят Бог знае колко пари.
Убедена съм, че дифузията на етеричните масла убива вирусите и бактериите, които се носят във въздуха! Но, както каза господинът, всеки да си вярва в каквото поиска! 🙂

# 269
  • Бургас
  • Мнения: 6 325
Давам ти възможно най-лекия отговор без да вляза в спор Simple Smile



Ако и за лекарства ще говорим ..... там не съм вещ. Някой химик трябва да се обади и да разясни , коя съставка в лекарството точно лекува и какво точно лекува.

Анасон , карамфил , тамян , чаено-дърво , копър ......... все ми е , че ще ти излекуват каквото и да било Simple Smile




Ами например сироп за кашлица -имат билки
ментови капки, капки с анасон, копър-за стомашни болки и колики
мазила и добавки с тамян за артрит и стави
с мед и карамфил се лекува гърло, с джинджифил и лимон настинки
чаено дърво унищожава гъбички

Защо тогава маслата от тези растения да не вършат същата работа, разбира се разредени подходящо?

Не бих казала, че маслата от билки миришат кой знае колко хубаво, че да се ароматизира с тях само заради аромата.

Общи условия

Активация на акаунт