Дрешки за бебе?

  • 18 421
  • 106
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 573
Има няколко варианта за зимно изписано бебе, първият път бях леко неподготвена и имах одеалце за новородено тип спален чувал с качулка, който се закопчаваше от двете страни с цип и бебето беше като бобче в шушулка, само личицето му беше навън, без презрамки и ръкави. Обаче в колата трябваше да го разопаковаме, за да можем да му закопчаем коланите на кошничката. Може би по-удачен вариант е да се сложи в кошничката с някакви средно дебели дрехи (боди, жилетка и ританки) преди да излезете от родилния дом и да се завие с някое много дебело одеало, докато се принесе до колата и там да се махне одеалото.

Понеже ако имаме второ, съм твърдо решена да сме със слинг в началото, какъвто и да е сезона, мисля да го принеса със слинг до колата, ако е зима, просто ще съм с някое много дебело яке над него, то добре облечено с дебела шапка и така, все пак ако сте с кола, става дума за няколко крачки. Ако времето е хубаво, може и пеша е прибирането, вече зависи и от разстояние и климатични условия.

# 46
  • София
  • Мнения: 23 130
Март може да е много студено времето, но може и да е много приятно. Аз родих април, на изписването беше студено,мрачно,валя. Беше с боди, ританки,блузка,бейби порт, шапка,ръкавички и с одеалце.

# 47
  • Мнения: X
Може ли линк за тези пелени да ги видя? Знам, че има и различни видове - тензухени, памучни, нз други дали има...?
http://kosara.bg/bebeshka-termo-pelena-rach-6388670
За тези говоря аз. Тази е зимна, термо. Има и тънки пролетно/летни.
Тензухените ползвах кратко. Слагах под главичката, ако повърне да не сменям целия чаршаф. Друга работа не са ми вършили.
Аз на това му казвам завивка. Разбира се, полезно е да имаш различни дебелини и според температурата в стаята да завиваш бебето.
Някой спомена за английските пелени, аз също визирах тях. Имат едни малки квадратни тензухени парчета, които много ползват, лично на мен са ми безполезни, ама там са много тачени. Сега се сетих, че сестра ми домъкна една голяма такава пелена лятото и бях й я отмъкнала да си покривам количката и за лека завивка става. Но това са глезотии, важното е да има с какво да се облича и завива бебето, без другото се преживява.

# 48
  • Мнения: 6 791
Да с кола. А добре някакво одеяло пелена  облича ли се през Март? Защото едва ли космонавт е добре за новородено.
Моята дъщеря е родена края на март. Беше с космонавт. Космонавтите за новородени са с разкопчаване тип прегърни ме и много лесно се обличат/ събличат. Не виждам нищо неподходящо, топли са и обезсмислят увиването до уши в одеала. Аз поне не съм ползвала. После и на консултации и за разходки го ползвах, докато беше студено, разбира се. Peace

# 49
  • Мнения: X
Да, аз казах за тензухените пелени. Тука има един линк за възможни приложения, аз всъщност търсех снимка,където да си личи, че материята е тънка.
http://tinboxtraveller.co.uk/2015/05/10-uses-for-muslin-cloths-b … bymoov-challenge/
и тука общо https://www.google.co.uk/search?q=baby+muslin+cloths&biw=151 … p;dpr=0.9#imgrc=_

И аз не знаех за какво ще ми послужат, но и досега си ги ползвам да подсушавам защото бързо се перат и съхнат. Други ползват да забършат плюнки, друго...

Последна редакция: сб, 26 ное 2016, 12:42 от Анонимен

# 50
  • Мнения: 2 303
И аз използвах тензухени и псмучни пелени.
Отначало след баня...кърпите ми се струваха много груби за нежната бебешка кожа...та с тензухена пелена беше много удобно.
А памучни пелени ползвах, над чаршафа в кошарата.. Така като върнеше бебето, сменях само пелената, вместо чаршафа.
Бебето ми беше зимно...после на пролет ползвах памучните за завивка. За количката също, под бебето. Постилах, когато ще я оставям на дивана или на спалнята.
Когато стана горещо (лятото) ползвах тензухените за завивка...
Та общо взето полезни ми бяха.

# 51
  • Мнения: 605
а може ли линкове към тези английски сайтове?

# 52
  • Мнения: 605
Бодитата на Асда са едни от най-качествените, между другото. Сега с бебето ги ползвам, наследство от голямото дете - буквално не са мръднали. Иначе аз купувам много и от английския сайт на Некст и Мадъркер, основно при намаления, включително и обувки. Много съм доволна. В България всичко е много по-скъпо.
може ли линкове към тези сайтове? имат ли доставка до България?

# 53
  • София
  • Мнения: 19 435
Бодитата на Асда са едни от най-качествените, между другото. Сега с бебето ги ползвам, наследство от голямото дете - буквално не са мръднали. Иначе аз купувам много и от английския сайт на Некст и Мадъркер, основно при намаления, включително и обувки. Много съм доволна. В България всичко е много по-скъпо.
може ли линкове към тези сайтове? имат ли доставка до България?
Момчешки и момичета
Доставят, но доставката е скъпа, доколкото знам, затова  има хора, които правят групови поръчки, виж в подфорума "Пазаруване от чужди сайтове"

# 54
  • Мнения: X
Аз пазарувам с превозвач, излиза много на сметка.

# 55
  • Мнения: 899
 А знаете ли дали на некст ще има намалиние по коледа?

# 56
  • Мнения: X
Аз живея в Англия и наистина след празниците започват сезонните намаления. Аз не съм много спец по шопинга, затова погледнах в интернет и там в статия на The Telegraph пише, че в некст намалението започва на 26.12.

# 57
  • Мнения: X
Некст и сега имат доста намалени дрехи в сайта си, но все пак зависи какво търсиш. Говоря за английския сайт, международния не прави намаления доколкото ми е известно.

# 58
  • Мнения: 899
Амиии аз гледах nextdirect  newsm78  не знам кой от двата е. Не пише да има намаление

# 59
  • Мнения: X
Некстдирект е международния сайт, с доставка до България, но тук намаления не правят. Английския сайт е www.next.co.uk , тук и в момента има намалени неща и си правят регулярни разпродажби. Не доставят до БГ, но може да се пазарува чрез посредник предполагам.

Общи условия

Активация на акаунт