За самолечението и "предписването" на лекарства

  • 3 854
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 586
..а инфузия от десет вида билки със грамажи и определена цел е съвсем друго Grinning

Аз рецепти за таквизи инфузии из форума не съм мяркала, но бих попълнила личния си архив с тях.
 Grinning

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Аз рецепти за таквизи инфузии из форума не съм мяркала, но бих попълнила личния си архив с тях.
 Grinning
По заповед на щуката и по твоя молба  Grinning

Увеличаване и поддържане на кърмата с помощта на билки

# 17
  • Мнения: 1 586
Мерси много  Grinning!
Сега какво, ще я махаш ли темата от библиотеката?  Laughing

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Не, ти пък Grinning
Само призовавам към по-разумно 'предписване', заменено с по-скоро информиране.

# 19
  • Мнения: 1 586
Не, ти пък Grinning
Само призовавам към по-разумно 'предписване', заменено с по-скоро информиране.
Peace

# 20
  • Мнения: 293
Отдавна гледам във форума толкова чести самопредписания на хомеопатични лекарства, че ми се иска и аз да напомня, или по-скоро - натвърдя:

Не си самопредписвайте - на вас или на децата ви.

И все пак, да не забравяме, че намалената / увеличена лактация не е болест, която следва да се лекува, смятам, че Бу тук, и тук, и тук достатъчно ясно е описала как да се действа в тези случаи. 

По-добре потърсете други методи, отколкото да пиете рицинус, примерно, до т. нар. доказване (всяко хомеопатично лекарство, което действа в някаква посока, може да действа и в обратната).

Обикновено в случаи на самопредписване, от дочуто / прочетено лекарство 'за еди-какво си' се стига или до: ами тя на нас хомеопатията не ни действа, или до объркване, не дай си, боже, или влошаване на случая. Как се предписва хомеопатично лекарство, няма смисъл да повтарям, Jade е дала прекрасен линк към сайта на д-р Хаджиев.

В момента тече оживена дискусия точно по въпроса за самопредписанията в темата на Александър, тук.
И въпреки че Хамелеонът е краен и рязък, не списващ в духа на форума, аз лично напълно съм съгласна. Разбирам напълно възраженията на майките, но няма как, при положение, че реално хомеопатия се практикува от има-няма 15 години в бг, налага се да се запознаете поне с основите на хомеопатичното предписание.. което е диаметрално протовоположно на представите за лечение на традиционната медицина.

Да добавя - съгласна от позицията на завършила този прословут двегодишен курс, от позицията на жена, лекуваща се изключително при хомеопат, и надявам се - бъдеща майка и кърмачка.

# 21
  • Мнения: 313
Само да споделя, че аз много добре съм запозната с хомеопатията и докато кърмя не бих пила хомеопатични лекарства точно поради причината че хомеопатията е напринципа да лекува отделния човек с неговите симптоми Naughty Мислите ли че когато пиете хапче за увеличаване на лактацията, бебето има нужда от такава. Ако не се прилага правилно хомеопатията е нож с две остриета. Браво на Бу за темата. Като гледам из форума как се дават савети за хомеопатични лекарства и ми става лошо ooooh! За класическите не е толкова страшно.

# 22
  • Мнения: 75
Напълно подкрепям мнението, че самолечението не е препоръчително и по-скоро неправилно. Не случайно лекарите учат толкова дълго време, тяхното мнение е по-обективно и преценката им трябва да е по-правилна. Особено за кърмещите майки приемането на всякакви лекрствени продукти без консултацията със специалист е недопустимо. На всички мами, които нямат доверие в педиатъра или джи-пи-то препоръчвам да се замислят да го сменят.
Най-добре е всички да са живи и здрави и лекарите да имат по-малко работа.

# 23
  • Мнения: 1 328
Аз ако трябва да съм честна - взех си го Рицинуса на своя глава и ми помогна като начало. Но след 2-3 дни нещо ме загложди и като прочетох и се порових за повече инфо, малко се постреснах и намерих хомеопат, с който се консултирам вече за няколко различни неща. Много съм доволна и не съжалявам че се обърнах към специалист. Той човека даже ми предписа още 2 неща, направи ми схема (по-различна от моята дето сама си я направих). Последния път (преди 3 дни) пак с негова помощ лекувам мастит - за втори път ми се случва за 2 месеца. Първия път пих 2 антибиотика, а сега може и да се размине. Това го пиша защото вече за себе си съм убедена в хомеопатията, че може да се справи с нещо толкова сериозно. Така че и аз съм на мнение - по-добре специалист да каже, със сигурност ще има по-добър ефект Simple Smile  Peace Hug

# 24
  • Мнения: 1 559
Пускам линкове към две  теми, които считам, че е добре да бъдат прегледани преди да се мисли за  предписване на определено хомеопатично лекарство от хора, които нямат нужното образование:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107195.940
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=169748.msg3337748#msg3337748=[b

# 25
  • Мнения: 48
Добре де, явно тая тема за самолекуващите децата си майка е говорена и друг път във вашия форум.. и къв е резултата? И как така тук се разписват очевидно здравомислещи майки, а темата на Сашко се направиха на много обидени и засегнати от тона ми разни мами?! "И въпреки че Хамелеонът е краен и рязък, не списващ в духа на форума" - ама изобщо няма да спазвам добрия тон, щот ако става дума за здравето на децата направо за косите ше се фанем и бой, бой кой където свари Mr. Green Mr. Green ето хубаво написана тема, в културен и тихичък тон.. и кво? И къв е бил резултата?

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
ето хубаво написана тема, в културен и тихичък тон.. и кво? И къв е бил резултата?
Надали питаш това сериозно  Rolling Eyes
Тук не е място за чесане на езици. Има тема (писана културно и тихичко, така правим тук  Mr. Green) - който е прочел, прочел, на който му е от полза - добре. Не виждам смисъл или полза да се чука по хорските канчета, т.к. дълбоко вярвам, че подобно негативно отношение не ражда друго, освен подобно негативно отношение. В тази тема се отправя предупреждение, че самолечението не е безопасно, както често се смята (особено по отношение на хомеопатията), достатъчно големи хора сме, за да вадим поуки и решения Wink

# 27
# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Всяка пролет тази тема бива вдигана наново Grinning Напомняне Wink

# 29
  • Мнения: 108
За хомеопатията признавам си не съм наясно и не смея да коментирам.
Но мога много да говоря за самолечението с традиционна медицина. За мен е непонятно това: "на мен ми изписаха еди си какво, вземи си го и ти" . Но все пак, хората, които четат трябва да имат предвид, че съвета идва не от медицинско лице. А за самолечението с антибиотици какво ще кажете? Трябва да ви кажа, че е много широко разпространено и битува някакво мнение, че антибиотика е някаква панацея. Но такива хора вредят не само на себе си, но и на околните. А безразборното изписване на антибиотици (без да искам да обидя някой, все пак има лекари и лекари).
И накрая нещото, което ме дразни най-много: изписване на лекарства ( включително антибиотици) по телефона и то за деца  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт