Що е то успяла жена?

  • 12 030
  • 123
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 955
Гледам има тема за успелите мъже и тъй като днес с приятели водихме спор какво означава успяла жена, реших да ви попитам какво означава за вас. Давам няколко насоки от спора
1. Родени и отгледани деца. Колкото повече деца е родила една жена, толкова по-успешна е.
2. Колкото повече мъже е имала (да се чете брака/сериозни връзки) толкова е по-желана и успешна.
3. Ако може да се издържа сама и има добра работа и доходи
4. Да се чувства щастлива и без да отговаря на горните три условия.
Вие сте на наред какво е успешна жена?

# 1
  • Мнения: 247
Независима. Да следва себе си, мечтите си, с деца и мъж или без деца и мъж. Да бъде себе си. Peace

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Аз отговарям на 3 от 4-те условия по-горе, но не се считам за кой знае колко успяла. Имам си близки и далечни задачи, мечти, изпълними и неизпълними желания...
Ако реша, че съм успяла- да лягам в люлката, да ме почват с ветрилото и да се приключва.
Ааааа, не така!  Laughing

# 3
  • Мнения: 3 161
Финансово обезпечена, независима, с успехи в кариерата или бизнеса. Брак и деца нямат нищо общо с успеха.

# 4
  • София
  • Мнения: 17 421
Брак и деца имат МНОГО общо с успеха, но това се разбира като поостарее човек малко. Аз съм и финансово обезпечена, и независима, и с успехи в кариерата, но всичко това би било абсолютно безсмислено, ако нямам обично семейство, при което да се прибера. И смятам семейството си за най-голямото си постижение.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 257
Независима (по всякакви параметри), силна, амибциозна, със стабилна кариера. Но и всичко това да се допълва със семейство, (както е казала Бърди) при което да се прибереш вечер. Има хора, които не се умиляват от идеята за семейство (и това си е тяхно право и избор) - тогава за тях важи само първото изречение.  Peace

# 6
  • Мнения: 2 850
Защо бракът и децата да нямат нищо общо с успеха? За мен щастието може да не се крие в градене на кариера, развитие и издигане по професионална стълбичка, купуване на собствено жилище и кола. За мен успяла жена е щастлива жена, която прави това, което иска и живее живота, който иска. Ако успялата жена е независима финансово жена, в това съм успяла към момента. Но само с това нямаше да съм удовлетворена.

# 7
  • Мнения: 263
За мен успяла жена е щастливо омъжена и с деца (но броят на децата не вдига рейтинга  Simple Smile, с 12 не си по-успяла от с 2, напротив). Ако не си постигнал споделеност си пуснал най-важната диня и това важи и за разбирането ми и за успял мъж. Броят на мъже в живота не е признак на успялост, напротив. Жена или мъж с 4 брака са хора създали много разруха около себе си, защотото това са поне 3 развода. Успялост има връзка и с кариера и колко си доволен от живота си. Ако в даден период на живота една жена не се само издържа или споделя тежестта на семейни разходи (примерно в период на майчинство) това не е признак за неуспялост. Едно време (и май не само тогава) признак за успялост е било да си купиш къща или собствено жилище.

Много често усещането за успялост е да надскочиш очакванията или примерно никой от семейството ти да не е ходил в университет, а ти да си станала доктор на науките. За много хора успялост е високи приходи, за мен е свързано доста с интелект.

# 8
  • Мнения: 12 473
Имам "Дежа-вю" с тази тема..))

Иначе по точките - да, за тези:
3. Ако може да се издържа сама и има добра работа и доходи
4. Да се чувства щастлива и без да отговаря на горните три условия.

# 9
  • София
  • Мнения: 17 421
Да, съгласна съм, че бройката деца и бракове няма общо с успеха. И едно дете да имаш, ако си успял да го направиш добър човек, вече си много по-успял от някоя успяла в кариерата жена. За мен, пак да подчертая.
Определено поглеждайки назад, мога да кажа, че кариерата и парите са лесната част. Да успееш да отгледаш и възпиташ добри деца; да успееш да имаш любящо и подкрепящо семейство, което е успяло да премине през бурите на живота и все още се обича - ей това е трудното. И най-удовлетворяващото.

# 10
  • София
  • Мнения: 8 740
Предполагам щастлива, със стабилно семейство, удовлетворяваща работа?
За мен успехът не е само в работата, напълно щастлива мога да съм( а и други жени) ако съм вкъщи, гледам си децата, върша си някакви интересни за мен неща. Ако съм щастлива и доволна, значи съм успешна  Laughing 

# 11
  • Мнения: 12 473
Аз определено залагам на щастието като успешност.
Защото и без това представата е супер размита, а в крайна сметка - само това има значение за самата жена/човек.
И ако е решила да не става майка, а се реализирала според нейните си представи - Успешна е.

# 12
  • Мнения: 4 712
Успяла жена за мен е тази, която е постигнала това, което иска и това, от което има нужда. Било семейство, било кариера, било образование.

Масово за успял човек се говори когато има повечко финанси и материални придобивки, но не мисля, че трябва да се слагат всички под един знаменател. Хората имат различни цели и мечти и с различен аршин измерват всичко в живота си.

# 13
  • Мнения: 18 589
Не едно време- и сега жилището е признак за успялост, без значение как и по какъв начин ще се сдобиеш с него. Ако нямаш собствено жилище те гледат странно и те питат-ама защо живееш под наем, ужас, изтегли си кредит.  Crossing Arms
Кариерата за мен не е единственият критерий за успешна жена. Нито децата, защото едни искат деца, а други не искат.
Аз бих се чувствала щастлива ако си стоя у дома, с три дечица примерно.
Занимавам се каквото и когато искам, с нещата, които ми харесват-за мен това е успяла жена.
Ей, това ако го постигна някога-ще се смятам за успяла. Simple Smile
Някъде бях чула една приказка"дипломата на жената е мъжа". Това го чух като тийн и съм го запомнила. Убеждавам се, че е много вярно.
Много е важно какъв мъж имаш до себе си.
Семейството е най-важното нещо според мен. И ако си щастлив, удовлетворен, от живота, който водиш-успял си.
Успяла жена се разбира почти винаги като независима,с кариера.
Имам обаче доста по различни виждания от мнозинството, но толкова ще кажа по въпроса, че иначе ще ме изядете с парцалите.  Joy а не ми се влиза в излишни спорове Wink

# 14
  • Мнения: 9 052
спокойна и щастлива  Hug

Общи условия

Активация на акаунт