Мъж с две лица...да се боря ли?

  • 15 292
  • 137
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
Не е тревата виновна. Като се пуши всеки ден се привиква и е все едно си пушиш цигари. Не влияе тя на отношението му към теб.
Приключи отношения, не се мъчи с него.

# 121
  • София
  • Мнения: 115
Не е тревата виновна. Като се пуши всеки ден се привиква и е все едно си пушиш цигари. Не влияе тя на отношението му към теб.
Приключи отношения, не се мъчи с него.
След като се привиква, когато не пуши какво става тогава?
То има нормални пушачи, които като останат без цигари и не пушат започват да нервничат, а при тревата какво следва? Няма проблем ли, защото пуши всеки ден и е привикнал?

# 122
  • Сф
  • Мнения: 10 713
Не харесвам неадекватно състояние.Дали ще се доведеш до него чрез трева или бира все тая.Само не ми казвайте, че пушенето на трева редовно е безобидно развлечение като тютюна.И то говорим явно за зрели хора, а не пубери.Бягам като опарена от всяка зависимост!Това си е мое решение, не ангажирам никого.За 40 години съм се нагледала на чудни картинки.В мен се утвърди мнението, че доста психични проблеми се прикриват с една или друга зависимост.

# 123
  • Варна
  • Мнения: 36 756
Аз също не разбирам как здрав, прав човек умишлено ще се докара до зависимост, при която не може да отговаря за думите и постъпките си. И оправданието, което най-често следва е - ама и аз имам нужда да разпусна от напрежението в живота/работата... Ми не, не е това начинът за разпускане. И аз не понасям зависимости и се старая дори само заради това да се разгранича от такива хора.

# 124
  • Мнения: X
Не е тревата виновна. Като се пуши всеки ден се привиква и е все едно си пушиш цигари. Не влияе тя на отношението му към теб.
Приключи отношения, не се мъчи с него.
След като се привиква, когато не пуши какво става тогава?
То има нормални пушачи, които като останат без цигари и не пушат започват да нервничат, а при тревата какво следва? Няма проблем ли, защото пуши всеки ден и е привикнал?
Бе не ги слушай, глупости са това.
Зависимостта маскира други проблеми. Т.е. появява се при незрели индивиди, които не могат да решат проблема си. Това води до някакво напрежение и от там се започва със зависимостта за облекчаване на напрежението. Но субстанцията създава пореден проблем - като не се употребява, проблемът /основния/ отново излиза на преден план. Решение отново няма, човекът не намира, и най-лесното му е да посегне към субстанцията, за да не мисли за проблема. Субстанцията създава усещането, че проблемът е маловажен, лесно решим, дава усещане за всесилност /в момента/. След преминаването на действието й отново се връща в началното състояние, но понеже е свикнал с усещането за 'всесилност', което идва от дрогата, живеенето в състоянието, в което проблемът му се вижда голям и нерешим, става все по-мъчително. Употребата зачестява и се създава привикването. При което вече има и втори проблем - когато не употребява, идва напрежението и промяната в характера.
Т.е. да - наистина зависимостта маскира други проблеми и е знак за незрялост - индивида не може да се справи по социално-приемлив начин с даден проблем. Същевременно самата тя се превръща в проблем и проблемите стават 2.
Дали е трева, алкохол или нещо друго - все тая. Нарича се ПАВ.
Решението е да се научи да се справя с възникналите в живота трудности по друг начин, да се намерят нови начини за справяне с трудностите. Но това минава през осъзнаването и собственото решение, а колко време ще отнеме това, един господ знае, и дали изобщо. В България нямаме много опит с тревомани, аз лично нямам идея след дългогодишна злоупотреба какво се случва на практика. Ясно е при алкохола, защото е навсякъде около нас. При всички случаи, 5 пъти седмично е сериозен проблем, доколкото разбирам при него е така - зависимост се нарича. А защо и как е стигнал дотам, не е наша работа да гадаем. Отговорността си е негова и не се хващай на "Да се боря ли?". Не ТИ трябва да се бориш, а той да си се бори със себе си.

# 125
  • Варна
  • Мнения: 36 756
Каквито и евфемизми да позлваме наркоманията си е наркомания. Толкоз.

# 126
  • Мнения: X
Скрит текст:
Не харесвам неадекватно състояние.Дали ще се доведеш до него чрез трева или бира все тая.Само не ми казвайте, че пушенето на трева редовно е безобидно развлечение като тютюна.И то говорим явно за зрели хора, а не пубери.Бягам като опарена от всяка зависимост!Това си е мое решение, не ангажирам никого.За 40 години съм се нагледала на чудни картинки.
В мен се утвърди мнението, че доста психични проблеми се прикриват с една или друга зависимост.
Не е задължително да са непременно психични проблеми, но да, на зависимости, без значение какви, се поддават слабите характери.
Затова и едно от първите ми мнения беше, че този мъж има други проблеми, които "прикрива" чрез тревата.

# 127
  • Мнения: X
Така е, но за да се открият и премахнат, първо трябва да се премахне веществото, инак няма да стане. Така че, пак казвам, проблемите са два.  Peace
Без премахване на веществото няма да стане и редът е такъв. Първо веществото, после същинския проблем, не обратното.

# 128
  • Мнения: 272
Извинявам се за натрапването,но как би реагирал той,ако ти се "закачаше" с разни мъже?Как изобщо се чувстваше гледайки любимия си на компютъра да си пише с други жени?Мен само това ми е достатъчно да разбера,че той не е за мен.Освен "спирането" на пушенето,той други мерки взел ли е?Преглед при специалист психолог?Сесия с психоаналитик?Предполагам си наясно ,че наркотичната зависимост(марихуаната е наркотично вещество) е болестно състояние което следва да бъде лекувано.

# 129
  • Мнения: X
Естествено, че пушача останал без цигари ще нервничи, както и алкохолика без алкохол и т.н. Абстиненция!
НО, това не е причина за лошото му отношение към теб, за чатенето с други и т.н.
До характер си е, но ти се заблуждаваш, жалко.

# 130
  • Мнения: 5 264
едно куче като се научи да си яде л*****а цял живот си ги яде

# 131
  • Мнения: 25 822
едно куче като се научи да си яде л*****а цял живот си ги яде
Това изчерпва темата.

# 132
  • Мнения: 39 507
Злодеида я знам от друг раздел. И именно, че ми се струвала улегнала, направо не разбирам що за език има тук.
Авторке, държиш ли фронта?

# 133
  • София
  • Мнения: 115
Естествено, че за да стигне до тази зависимост нещо го е провокирало. Аз може би знам причините или поне част от тях. За съжаление в някои отношения е имал не лек живот, което не го оправдава, разбира се. Всеки човек се изправя пред трудности в някой етап от живота си, но не е това начина за справяне с тях. Явно е бил по-слаб, по-податлив, средата и обстоятелствата, които са го заобикаляли тогава също са оказали влияние и някак е стигнал до тук. Лошото е, че когато е осъзнал, че е избрал грешен начин за бягство от проблемите си, вече е било прекалено късно. Да, в повечето случаи, различните зависимости говорят за някакви психически проблеми и травми, често те се коренят още в детството или подрастващата възраст. Причините могат да са много, понякога сериозни, понякога не толкова, но това не означава, че зависимия задължително е лош човек или крайно увреден и болен.
Писах й преди, лесно е гледайки отстрани човек да съди, но е неправилно. Никой не знае кой през какво е минал и защо е избрал този път. Да може да го виним за проявената слабост, защото именно тя го е довела до тук, но нищо повече. Както се казва, едва когато обуеш обувките но някой, минеш по неговия път и се спънеш във всеки камък, в който се е спънал той, тогава можеш да го съдиш за изборите, които е направил.
Темата не е защо е започнал, колко кофти човек трябва да е, за да стигне до тук. А може ли човека, след толкова грешни избори да направи най-после правилния?!
Ето тук се включи човек, говорещ от името на бивш наркомана. Чудесно...само не разбрах, минавайки и той по този път защо и как може да е толкова краен и остър в мнението си? Не би ли трябвало именно той да е по-снизходителен и да подходи с повече разбиране, особено когато казва, че е "бивш". Значи начин има, значи спасение също има...може би не за всеки, но някои успяват. И за тези някои не е ли важна подкрепата, помощта, близките..?
Бъдете по-човечни и толерантни, живота е непредсказуем, никой не е застрахован от нищо. Все си мисля, че който и да изпадне в такава ситуация ще иска да усети подкрепа, а не да го отхвърлят като чумав.
Да, сигурно повечето на мое място, като гледам и съветите им, ще махнат с ръка и ще кажат не е мой проблем, не ме заслужава, сам си е виновен, да се спасява. Наранена и огорчена съм от този човек, но никога в живота си не съм съдила човек за изборите му по пътя, няма и да го направя.
Ако въпроса "Държа ли фронта?" означава дали още сме разделени, да. Не сме се събрали, разделени сме. Продължаваме да контактуваме. Нямам смелостта да опитам отново, но нямам и силата да прекъсна напълно. Липсва ми и ме боли за него много. Искам да му помогна и ако мога ще го направя, дори и да не се съберем, дори и да реша това наистина да е края, което е най-вероятно...

# 134
  • Мнения: 10 710
Изцяло споделям мнението на Обич синеока и Бронте. Не вярвам, че пуши само трева. Не съм много наясно с наркотиците, но от едно интервю на Весела Тотева разбрах, че и хероинът може да се пуши като цигара. Знам,  че ти е трудно,  но трябва да прекратиш тази връзка.

Общи условия

Активация на акаунт