Мъж с две лица...да се боря ли?

  • 15 313
  • 137
  •   1
Отговори
# 45
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 440
С едно изречение : Ти го обичаш, но той обича тревата повече от теб.
Просто е, колкото и да го обичаш, и милион хубави страни да има, това не променя фактите, а те са:
-Не можеш да му имаш доверие
- Вече си му дала повече от един шанс и той го е пропилял
- Казва ти че ще се промени, но само на думи, реално не предприема никакви реални действия да се бори със зависимостта си
- "чеше" си егото с други жени
-  вместо той да се променя към добро, ти си тази, която вече е друга  ooooh!
Знаеш, че заслужаваш повече !!! Нали?
п.с бъди внимателна, човек който "не мисли трезво", " пада му пердето и не обмисля действията си и последиците от тях" ,  звъни 40 пъти на ден, причаква те и не си тръгва докато не получи поредния нов шанс, може( поне според мен) да покаже далеч по-лоша страна или да бъде агресивен, когато му стане ясно че това наистина е краят Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 115
Благодаря на всички за мненията!  Hug
Като цяло не казвате нищо върху, което вече да не съм се замисляла.
В никакъв случай не го защитавам и не търся оправдание за постъпките му, но като цяло срещнах доста крайни мнения, с които не съм съгласна. Да, това беше целта на темата, да провокира всякакви мнения, но смятам, че някои от тях са доста крайни. Все си мисля, че от 20 реда написани, непознат не може толкова лесно, така категорично и крайно, да прецени друг.
Няма да цитирам конкретни участници в дискусията и да отговарям лично, защото като цяло на повечето мненията се покриват, затова отговарям на всички общо.

Положението не е толкова страшно колкото го описвате. Като чета някой от вас чак мен ме хвана страх. А истината е, че за тази една година, никога, ама никога не е имало момент, в който този човек да ме накара да се страхувам от него. "Психически насилник, наркоман"...е не е такъв, наистина! Не отричам зависимостта му към тревата, която причислявайки я към леките наркотици, да ок, съгласна съм някой от вас да го наричат така. Но насилник, психопат и т.н., съжалявам, ще се възпротивя. Пак казвам в никакъв случай не искам да го защитавам сляпо, просто защото някой го напада, а защото смятам, че дори и в такава ситуация мога да запазя трезвата си преценка. Не съм хлапачка на 15 години, която да си има работа с луд психопат и да си го държи вкъщи при детето. Наистина смятам, че съм доста над това.

Първо, понеже доста често използвате думата агресия (вярвам, че аз съм насочила нещата на там, но като гледам едва ли влагаме едно и също в думата), а някой твърдят, че това ще прерасне и в нещо по-сериозно, ами не, не мисля. Трябва да е ясно, че не е някакъв побеснял тип, който крещи за щяло и нещяло, блъска, чупи и не се съобразява кой е наоколо. За да поясня какво съм имала предвид, обяснявам...По принцип той е изключително мил и нежен човек. Говори топло, непрекъснато те обсипва с мили думи и жестове, комплименти и грижа. И аз съм свикнала на това. Като доста емоционален и чувствителен човек, обръщам внимание и на най-малкото. И когато има моменти, в които поведението му не е такова, аз търся причината за това. Понякога, когато сме скарани/сърдити за нещо, често и за някаква дреболия или каприз и той е в някакво такова състояние или лошо настроение се случва да каже неща, които иначе не би. И пак не става въпрос за нещо крайно. Да, отнасял се е по-грубо или нетактично, казвал е неща, с които ме е засягал и именно, защото нормалното му поведение е коренно различно от това, аз съм приемала нещата доста навътре. И разбира се това не се случва всеки ден.

Относно "дебненето" пред работата ми...дебнене силно казано. Иска да ме види и търси начин да говори с мен. След като аз отказвам и не давам възможност, мисля, че е нормално за всеки човек, който се бори за нещо да потърси вариант. Това че ме чака след работа, не означава, че ме дебне. Изчаквал ме е пред входа, посреща ме и ме моли да ме откара до нас, за да поговорим по пътя. Това съм имала предвид. Не е ежедневно, правейки ми някакви проблеми или сцени.

Имаше мнения, които обясняваха как бившата му го е разбрала какъв е и затова го е изгонила. На база какво са не знам, защото не е ставало въпрос, но и тук ще поясня. Той си е тръгнал, не го е изгонила тя. Осигури всичко необходимо, включително и къща за детето си и майка й и я е напуснал, защото не е неговия човек. Тя е тази, която е била против и до ден днешен, ако има възможност, ще се събере с него, и аз съм свидетел на това. Отговорен и добър баща е, грижи се за детето си. С моето също се държи добре. Никога, абсолютно никога не е имало проблем с децата и не се е случвало нещо пред тях. Вие какво си представяте, че детето реди пъзел, а той си свива цигарка до него и го моли за огънче. Дори е имало случай, когато съм била ядосана, съм си позволила да повиша тон и именно той ми е правил забележка да не викам пред детето. Не е имало скандали и викове, нито грозни сцени. Ако се е случвало нещо от това, което съм разказала досега то винаги сме били двамата сами, никога пред трети човек. И тук отново вмъквам, той не крещи и не прави сцени, грубостта му се изразява в това, че говорейки си казва неща, които мен ме засягат, защото не очаквам или знам, че не са истина.

Много от вас твърдят, че това не е резултат от тревата, имал по-сериозен проблем, характера му бил такъв и т.н.. Казвате, че имате познати, които употребяват и не са такива. Съгласна съм с вас, но мислите така, защото не живеете с такъв човек. И с него ако сте приятели ще имате мнение, че е много готин и забавен тип. Никога няма да кажете нещо от това, което казвам аз. Работи на отговорна позиция в международна компания. Още на втория месец го повишиха. Колегите му го харесват и търсят. Аз не твърдя, че винаги е такъв и че щом запали цигари и побеснява. О, не! В повечето случаи, особено сред хора и компании е весел, забавен, закачлив, разговорлив. С всеки ще намери тема на разговор. Както казах е умен и интелигентен мъж, а и като е живял близо 20 години в една от най-развитите страни, в прилично семейство, се предполага, че има култура и добри обноски. Така че разбирам защо мнението ви за "пушещите" хора е такова. Но има и едни други състояния и моменти, с които обаче се сблъскват само най-близките, обикновено когато е вкъщи, когато за нещо е изнервен, когато ефекта от пушенето отминава, тогава раздразнението се увеличава и ако в този момент се подхване някаква сериозна тема или спорим за нещо се стига до това, за което се оплаквам. Мисля, че за тази година съм успяла да видя какъв е всъщност като човек и с какъв характер и именно затова съм го заобичала. Да, има проблем, който му вреди и го кара понякога да постъпва нечестно с близките си, затова и съм тук и коментирам темата.

Въпроса не е ужасен човек и психопат ли е (защото аз знам, че не е такъв), а може ли човек да се справи с проблема си в името на нещо важно за него?
А ако това беше брат ви? Или друг ваш близък? Разсъждавам си просто...Така ли щяхте да отсечете? Щяхте ли да го анатемосате и да се отречете от него? Или щяхте да потърсите начин да му помогнете, защото го обичате, а хората са устроени уж да помагат на ближния? Пак казвам, разсъждавам си...аз решение не съм взела. Вече повече от 10 дни сме разделени. Не го защитавам, защото съм решила пак да си го прибера и сега да хвърлям прах в очите.
В този живот съм разбрала едно...на някой хора им е писано нещата да им се случват по трудния начин. За момента, прехвърляйки житейския си път досега, за съжаление аз май спадам към тях. Щастлив човек съм, имам достатъчно, но всичко винаги по трудния начин. Не съм човек, който срещайки трудност махва с ръка и се отказва, казвайки си "ами ще дойде друго, това щом е трудно". Това не означава, обаче и че съм безрасъдна и ще се боря с вятъра до безкрай.

За интересуващите се, от няколко дни не пуши. От горчивия ми опит, мога да се съглася, че е така, личи си. Решил е твърдо, че този път ще се справи, че ме обича и че ме иска в живота си. Казва "този път ще успея, искам го, теб искам!". Следва отговора на моя въпрос...да повярвам ли отново?

Ако наистиан те обича - ще може да се промени.
Но за това - край от раз и да мисли няколко седмици сам някъде. Ако иска де.
И на теб - ако устискаш.
Иначе няма да стане.
Това мисля, че е добър съвет. Обмислям нещо такова.
Както друг спомена, не може до безкрай да правя едно и също и да очаквам различен резултат. Може би този път трябва да се предприемат различни действия, за да очаквам различен резултат. Да изчакам първо да видя резултати, да видя реални действия и тогава да взема решение. С моята подкрепа и помощ, разбира се и всичко друго, което може да се направи. Ако ли не, тогава вече ще е ясно.
Продължавам да си разсъждавам...
А на вас благодаря...за вниманието, за времето и за съветите! Усмихнат ден!  bouquet

# 47
  • София
  • Мнения: 17 377
Класическа развръзка Simple Smile Вие не разбрахте, той всъщност е много добър, как смеете да го нападате, аз ще го спася с любовта си.
Да ни пита човек що се хабим като всеки път завършва така.

# 48
  • Мнения: 3 819


А ако това беше брат ви? Или друг ваш близък? Разсъждавам си просто...Така ли щяхте да отсечете?

...
Продължавам да си разсъждавам...

А я поразсъждавай, ако детето ти живееше с баща си и негова приятелка, която пуши трева, дали щеше да си така великодушно настроена?
Голяма жена си, но само на приказки ми се струва, че разсъждаваш.

Бащата на детето ти знае ли с какъв човек живее то?

# 49
  • София
  • Мнения: 115
Класическа развръзка Simple Smile Вие не разбрахте, той всъщност е много добър, как смеете да го нападате, аз ще го спася с любовта си.
Да ни пита човек що се хабим като всеки път завършва така.

Добър човек е, да. Съжалявам, няма да излъжа, за да направя кефа на някого, че е прав. Добър човек, със сериозен проблем, обаче. Аз никога не съм подлагала на съмнение добротата му, а само това, ще се справи ли с проблема си. Понякога и добри хора, изпадат в кофти ситуации или вземат погрешни решения, правейки лоши неща. Нали не смятате, че само ужасните хора, психопати стигат до такива ситуации?!

# 50
  • Мнения: 22 518
Мммм да, като извадено от учебник по психология. Simple Smile

Успех на авторката...

# 51
  • София
  • Мнения: 115


А ако това беше брат ви? Или друг ваш близък? Разсъждавам си просто...Така ли щяхте да отсечете?

...
Продължавам да си разсъждавам...

А я поразсъждавай, ако детето ти живееше с баща си и негова приятелка, която пуши трева, дали щеше да си така великодушно настроена?
Голяма жена си, но само на приказки ми се струва, че разсъждаваш.

Бащата на детето ти знае ли с какъв човек живее то?
Да, бащата на детето ми знае и познава приятеля ми.
И пак казвам, детето ми никога, ама никога не е било засегнато по какъвто и да е било начин от това.

# 52
  • Мнения: 1 674
Ха ха
Пускаш тема с оплакване, и изведнъж най най прекрасния Mr. Green

# 53
  • Мнения: 3 819
И бащата на детето ти няма нищо против ситуацията, в която си го поставила?
В такъв случай мисля, че имаш доста лоша преценка за мъжете, с които се обвързваш.
Успех все пак, но честно казано не вярвам в добра развръзка.  Peace

# 54
  • Мнения: X
Благодаря на всички за мненията!  Hug

Относно "дебненето" пред работата ми...дебнене силно казано. Иска да ме види и търси начин да говори с мен. След като аз отказвам и не давам възможност, мисля, че е нормално за всеки човек, който се бори за нещо да потърси вариант. Това че ме чака след работа, не означава, че ме дебне. Изчаквал ме е пред входа, посреща ме и ме моли да ме откара до нас, за да поговорим по пътя. Това съм имала предвид. Не е ежедневно, правейки ми някакви проблеми или сцени.
Това ме притесни мене най-много, честно, не знам дори защо, едно усещане за вманиаченост. Ако не е така, сори, че съм те подвела да мислиш в погрешна посока, по-добре така, отколкото да недовидим някой риск. Имай едно наум.

# 55
  • Мнения: 14 654
Aко това не е дежурната тема против марихуаната - за гаджето, което се оказало, че употребява, вследствие на което се държи като пълен боклук, иначе е много свестен, появяваща се веднъж годишно в СО, си имаш сериозен проблем с шизофреник. При шизофрениците марихуаната засилва раздвоението на личността и стават по-зле, но пък доказано им харесва хероинът, защото много ги успокоява. Така че ако ще е дрога, не е правилната.
И, разбира се, не си заслужава да се бориш, освен ако не искаш накрая ти да се превърнеш в развалина. Както ти харесва  Peace

Последна редакция: вт, 22 ное 2016, 11:11 от Янeчeк

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 3 603
Във връзка със зависимостите - хората си правят едни или други заключения на база някакви наблюдения, които често не са и общовалидни, защото всеки човешки организъм се влияе по -различен начин от една и съща субстанция. Да ви кажа и аз като човек работил /макар и за кратко със зависими/, към марихуаната /при продължителна и системна употреба  - примерно над две и повече години /се изгражда психологическа зависимост, чиито абстинентни прояви са именно раздразнителност, честа смяна на настроения, апатия, депресивност,  както дори и чисто физически дискомфорт, който усилва другите прояви - главоболие и пр. Марихуаната не е опиат, както беше писал някой, тя е от групата на канабиноидните и това, че е лека дрога не значи, че не е дрога, защото е психоактивно вещество - демек влияе на психиката при всички случаи. Към всяка дрога има зависимост, а именно психологическата се лекува по-трудно.
Към авторката, успех в борбата! Той има нужда от подкрепа, но дали има нужната мотивация и искрено желание за борба или това ще стане твоя кауза само?!...Тогава е обречена...

# 57
  • Варна
  • Мнения: 36 790
Не е ли време да обърна страницата и да продължа, независимо от чувствата си?

Да. Време е. И то крайно.

# 58
  • Мнения: 1 267
Разни хора, разни мнения. Аз примерно не бих определила човек като добър, ако ме обижда и се сваля с други жени в чатове, но явно авторката си има други критерии за доброта. Да определяш човек по крокодилските му сълзи и това, че като психопат ти звъни по 40 пъти и те притеснява у дома, когато си му казал край е много интересно наистина. За човек с дете и отговорности мисля, че е неумесно да се занимава с наркоманските изблици на гаджето и особено ако те не са единичен случай, но...въпрос на приоритети.

# 59
  • София
  • Мнения: 115
Във връзка със зависимостите - хората си правят едни или други заключения на база някакви наблюдения, които често не са и общовалидни, защото всеки човешки организъм се влияе по -различен начин от една и съща субстанция. Да ви кажа и аз като човек работил /макар и за кратко със зависими/, към марихуаната /при продължителна и системна употреба  - примерно над две и повече години /се изгражда психологическа зависимост, чиито абстинентни прояви са именно раздразнителност, честа смяна на настроения, апатия, депресивност,  както дори и чисто физически дискомфорт, който усилва другите прояви - главоболие и пр. Марихуаната не е опиат, както беше писал някой, тя е от групата на канабиноидните и това, че е лека дрога не значи, че не е дрога, защото е психоактивно вещество - демек влияе на психиката при всички случаи. Към всяка дрога има зависимост, а именно психологическата се лекува по-трудно.
Към авторката, успех в борбата! Той има нужда от подкрепа, но дали има нужната мотивация и искрено желание за борба или това ще стане твоя кауза само?!...Тогава е обречена...
Подкрепям всяка дума! Много е точно. Благодаря, ето заради тези мнения публикувах темата, макар да знаех какво всъщност ме очаква.
Знам, че е тежко и трудно и знам, че на първо място зависи от него. Именно това ме кара да се колебая. Ако зависише само от мен отдавна да съм оправила нещата.
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт