Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 37

  • 70 116
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10
Здравейте, искам да ви попитам във 2рия месец и вече получавам болки в корема, лекарката ми каза, че това са контракции, но аз мисля че е прекалено рано за тях, някои има ли подобен проблем? Благодаря ви предварително.

# 16
  • Мнения: 738
Здравейте, искам да ви попитам във 2рия месец и вече получавам болки в корема, лекарката ми каза, че това са контракции, но аз мисля че е прекалено рано за тях, някои има ли подобен проблем? Благодаря ви предварително.
Moже да е от разтягането на матката.Зависи какви са болките  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 108
Здравейте, искам да ви попитам във 2рия месец и вече получавам болки в корема, лекарката ми каза, че това са контракции, но аз мисля че е прекалено рано за тях, някои има ли подобен проблем? Благодаря ви предварително.

Ако болката е съпроводена със стягане/втвърдяване на корема, тогава са контракции.

# 18
  • Мнения: 256
Момичета да попитам какво мислите за следните резултати
фибриноген -5.15 при референтни стойности 2.0 до 4.00
APTT- 29.70 при референтни стойности 27.6 - 37.2
В 23 г.с. съм с терапия фраксипарин -0.3 и по една таблетка аспирин протект

# 19
  • Мнения: 3
Благодаря ви за отговорите !!! Simple Smile

beauty нищо вагинално не ми е правено, всичките ми прегледи до сега бяха на видеозон, може би по преценка на самия лекар или не знам, но днес бях на 4D и за наша огромна радост се развиваме много добре, чух му сърчицето, видях и как лекичко мърда и съм едно щастливо мамче, вече по-спокойна.

Относно шофирането иска ми се да го огранича до минимум, но за съжаление както казах, това ми е работата и ми се налага цял ден да обикалям из града, а знаем в градски условия какво е да се шофира. Днес обсъдихме с моят гинеколог че след като си изкарам направлението за цялата бременност ще говорим и по-сериозно за по-ранното ми излизане в майчинство, тъй като вече 2 пъти ми блъскаха колата и не ми се ще това да се случва и по време на бременността ми.
Съгласна съм с Miss_Bingley, аз също не съм привърженик на работенето по време на бременност, но тъй като съм още ранна, ще поизчакам месец 2 и ще го мисля някак, просто нямам друг вариант. Относно повръщането, прилошаването, аз грам такива симптоми нямам, дори нямам апетит и ми се налага малко насила да хапвам, но няма как. Може би бих казала, че бременността ми е малко странна и си протича много гладко за моя радост Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 174
Искам да ви попитам нещо,което ми привлече интереса.В сайта на МД има следното написано за БХС :
ВАЖНО!!!

В момента пациентките на Национална генетична лаборатория не заплащат изследването "Биохимичен скрининг за изчисление на риска за раждане на дете със синдром на Даун и някои други вродени аномалии на плода". Изследването се финансира по програма на Министерство на Здравеопазването.
Пациентките трябва единствено да попълнят приложената по-долу Декларация за безплатен Биохимичен скрининг.
 
Ако някой има повече информация ще съм повече от благодарна да сподели Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 174
Искам да ви попитам нещо,което ми привлече интереса.В сайта на МД има следното написано за БХС :
ВАЖНО!!!

В момента пациентките на Национална генетична лаборатория не заплащат изследването "Биохимичен скрининг за изчисление на риска за раждане на дете със синдром на Даун и някои други вродени аномалии на плода". Изследването се финансира по програма на Министерство на Здравеопазването.
Пациентките трябва единствено да попълнят приложената по-долу Декларация за безплатен Биохимичен скрининг.
 
Ако някой има повече информация ще съм повече от благодарна да сподели Simple Smile
Отиваш в МД, бланки за безплатнив БХС има в поликлиниката, ет.2 пред регистратурата, попълваш я, предаваш я на регистратурата и от там те пращат за взимане на кръв. Това е ! Резултатите на мейл, след 3 дни или седмица ( не си спомням).

# 22
  • София
  • Мнения: 174
Много благодаря Simple Smile

# 23
  • Мнения: 738
Искам да ви попитам нещо,което ми привлече интереса.В сайта на МД има следното написано за БХС :
ВАЖНО!!!

В момента пациентките на Национална генетична лаборатория не заплащат изследването "Биохимичен скрининг за изчисление на риска за раждане на дете със синдром на Даун и някои други вродени аномалии на плода". Изследването се финансира по програма на Министерство на Здравеопазването.
Пациентките трябва единствено да попълнят приложената по-долу Декларация за безплатен Биохимичен скрининг.
 
Ако някой има повече информация ще съм повече от благодарна да сподели Simple Smile
От началото на 2016 до края е безплатно Simple Smile Даже и за другите градове.На мен ми взеха кръв в нашия град и пратиха за изследване там Simple Smile

# 24
  • Мнения: X
Катерина, супер  Hug
А някой знае ли, ако се следиш на частно и ще раждаш частно, дали трябва дори фиктивно и по ЗК да се следиш  newsm78 че на мен ми казаха, че трябвало да се запиша на ЖК по ЗК нищо, че ще раждам частно  newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 22 984
Катерина, супер  Hug
А някой знае ли, ако се следиш на частно и ще раждаш частно, дали трябва дори фиктивно и по ЗК да се следиш  newsm78 че на мен ми казаха, че трябвало да се запиша на ЖК по ЗК нищо, че ще раждам частно  newsm78



Аз се следях изцяло на частно и родих в частна болница,никъде другаде не съм се записвала.

# 26
  • Мнения: 351
Катерина, супер  Hug
А някой знае ли, ако се следиш на частно и ще раждаш частно, дали трябва дори фиктивно и по ЗК да се следиш  newsm78 че на мен ми казаха, че трябвало да се запиша на ЖК по ЗК нищо, че ще раждам частно  newsm78

Питай доктора на частно дали може да ти издаде болнични за майчинство ( не болнични сега да си си вкъщи, а като се започне от 45 дневния преди раждане и следващите), ако не, то тогава наистина макар и формално, трябва да се запише на ЖК по ЗК. Peace

# 27
  • Мнения: X
Ее, както винаги супер бързи и полезни  Hug
Много ви благодаря  bouquet
Иначе след вчерашните ми терзания за отрицателния резус фактор, днес се чух с лекаря и каза, че най-вероятно са ми сложили, но не са написали и че на всеки 45 дни ще ми пуска изследвания за антитела и ще следим нещата  Praynig

# 28
  • София
  • Мнения: 18 679
На някой изписвали ли са му спазмалгон против контракции, когато нещата не се получават добре с магнезий и но-шпа? Днес ми го изписаха, а на листовката изрично пише, че не следва да се приема от бременни и ми е малко едно такова Rolling Eyes Действително, дозата е само з 2-3 дни, но все пак...

# 29
  • Мнения: 10 874
На някой изписвали ли са му спазмалгон против контракции, когато нещата не се получават добре с магнезий и но-шпа? Днес ми го изписаха, а на листовката изрично пише, че не следва да се приема от бременни и ми е малко едно такова Rolling Eyes Действително, дозата е само з 2-3 дни, но все пак...
На повечето лекарства го пише това, защото не се правят тестове с бременни (или ако се правят, са крайно недостатъчни) и това е един вид застраховка от страна на фармацевтичните компании. Затова лекарят е този, който преценява риска и назначава лечение. Според мен всичко е наред, след като е проведена консултация с лекар. Hug
Допълвам: Във форума срещнах на няколко места мнения от бременни, на които също им е предписан в ситуация като твоята и не са имали проблеми след това. На някои дори са им го вливали венозно, когато са лежали в болница за задържане.

Последна редакция: ср, 23 ное 2016, 22:14 от Лале в дъжда

Общи условия

Активация на акаунт