Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 37

  • 70 067
  • 736
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 874
Старата тема

BG-Mamma :: Калкулатор
С помощта на този калкулатор Вие може да определите очаквания термин за раждане, както и да проследите кога ще са основните моменти от развитието на Вашата бременност - период на висок риск, кога започват да се формират и кога вече са оформени органите на бебето, времето на приключване на всеки триместър, кога бебето вече е жизнеспособно.

Отчитането на бременността започва винаги от първия ден на последната редовна менструация (ПРМ).

Продължителността на бременността е 280 дни – 10 месеца по 28 дена или 40 седмици по 7 дена.

Седмицата по време на бременност се нарича гестационна седмица (г.с.). Няма разлика между гестационната и календарната седмица.


Календарни месеци:
От 1 до 4 г.с. - 1 календарен месец
От 5 до 8 г.с. - 2 календарен месец
От 9 до 13 г.с. - 3 календарен месец
От 14 до 17 г.с. - 4 календарен месец
от 18 до 21 г.с. - 5 календарен месец 
от 22 до 26 г.с. - 6 календарен месец 
от 27 до 30 г. с. - 7 календарен месец
от 31 до 35 г.с. - 8 календарен месец 
от 35 до 40 г.с. - 9 календарен месец

Лунарни месеци:
от 1 до 4 г.с. = 1 лунарен месец
от 5 до 8 г.с. = 2 лунарен месец
от 9 до 12 г.с. = 3 лунарен месец
от 13 до 16 г.с. = 4 лунарен месец
от 17 до 20 г.с. = 5 лунарен месец
от 21 до 24 г.с. = 6 лунарен месец
от 25 до 28 г.с. = 7 лунарен месец
от 29 до 32 г.с. = 8 лунарен месец
от 33 до 36 г.с. = 9 лунарен месец
от 37 до 40 г.с. = 10 лунарен месец

# 1
  • София
  • Мнения: 22 945
Аз не съм пила почти никакви витамини, от храна не ми се гадеше, но като се пробвах да ги пия ми ставаше много гадно. И без тях оцеляхме.  Laughing

# 2
  • Мнения: 408
Здравейте,

Сестра ми е бременна с близнаци - 32 г.с. Докторът ѝ е споменал, че понеже на бебетата им ставало вече много тясно, може би след 2 седмици трябвало да се готви за болницата. Въпросът ми е - из темите бях чела, че на жени, очакващи да родят по-рано, се поставяло превантивно инжекция, на 2 или 3 пъти не помня, за подпомагане развитието на белите дробове на бебетата. Ако някой знае, какво се слага и други подробности, че не помня и не мога да намеря темата, в която го четох това.
Благодаря  Peace

# 3
  • Мнения: 1 280
момичета,какво ще кажете за хемоглобина ми.Не е много нисък,но все пак е под нормата.Левкоцитите и гранулоцитите пък доста доближават горната граница.  Thinking

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Не ми се вижда да е толкова нисък хемоглобинът, в смисъл - граничен е.  Моя е 121. Сега чакам за ФМ и ще питам лекаря за мнение. Ще ти пиша после какво са ми обяснили.  

# 5
  • Мнения: 738
Baby.st.ss моя е 115 и пия ампули желязо Simple Smile Но доки знае най - добре от какво се нуждаеш Simple Smile

# 6
  • Мнения: 969
mmmmm, да, правилно си чула. Инжекциите са дексаметазон, ще ти излезе доста инфо за тях. Принципно при близнаци се слагат. Не знам защо при вас не са, можете да питате доки.
Baby, аз си мечтая за твоите стойности на хемоглобина без да съм бременна  Peace През бременността е нормално хемоглобинът да е до 110, пък дори и последният доктор, с който се консултирах за раждането ми каза, че до 100 е ок. Че аз с доста хапване на месо и Ферофолгама, стигнах до 106, повече не мога. Левкоцитите са ти ок. Всички стойности леко мърдат дори извън референтните граници по време на бременност, но било нормално  Hug

# 7
  • Мнения: 1 280
Благодя ви за отговорите.Питах и доктора,той каза,че всичко е наред.  Peace

# 8
  • Мнения: X
Девойки, някой може ли да ми припомни с - резус фактор защо с първото дете нямаше опасност, а с второто имаше  newsm78
Аз съм АБ - и детето взе + фактора на баща си. Сега обаче още нищо не сме говорили с АГ за второто, но помня, че трябваше да се следи  newsm78

# 9
  • Мнения: 1 280
Аз мисля,че май беше обратно.

# 10
  • Мнения: 351
Девойки, някой може ли да ми припомни с - резус фактор защо с първото дете нямаше опасност, а с второто имаше  newsm78
Аз съм АБ - и детето взе + фактора на баща си. Сега обаче още нищо не сме говорили с АГ за второто, но помня, че трябваше да се следи  newsm78

Защото зависи какви антитела ще носи плода, възможно е да отхвърли кръвната група на единия родител.  Peace Виж тук http://www.mamatatkoiaz.bg/article/172/%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%BC% … D0%B8%D0%BA%D1%82

# 11
  • Мнения: X
Таня, благодаря за линка  Hug
Уф, страхотно просто  ooooh!

# 12
  • Мнения: 351
Таня, благодаря за линка  Hug
Уф, страхотно просто  ooooh!

Споко, вече овладяват и този проблем с отхвърления резус фактор. От майка ми знам, че едно време (70-80- те години) е било голяма фантасмагория различния фактор при двамата родители.  Hug

# 13
  • Мнения: X
Да, да се надяваме  Hug
Скрит текст:
въпросът е, че имам вече едно момченце - аутист и направо се спеках като ги прочетох тея работи  Crazy Crazy
Иначе на епикризата ми не пише да са били Анти Д гама глобулин. Ако някоя мама е имала такава ситуация и са и били, може да сподели дали и пише в епикризата  Hug

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Благодя ви за отговорите.Питах и доктора,той каза,че всичко е наред.  Peace
Абсолютно е наред. Днес двама доктори в Щерев - Чавеева и Василев казаха, че е супер.

Общи условия

Активация на акаунт