Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 37

  • 70 106
  • 736
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 166
Мн се бавят с този тест, принципно излиза за няколко часа.

# 301
  • Мнения: 738
Мн се бавят с този тест, принципно излиза за няколко часа.
На мен ми излезе за 2 часа.

# 302
  • Мнения: X
Ендокринологът ми изписа пропицил и каза, че може да загубя убито от тиреотоксикозата.

# 303
  • Мнения: 5 134
Ендокринологът ми изписа пропицил и каза, че може да загубя убито от тиреотоксикозата.
Надявам се, че просто това е уведомяване за някакви хипотетични рискове и всичко ще бъде наред.

# 304
  • Мнения: X
И аз така се надявам.Ще стискам положението.

# 305
  • Мнения: 15
Здравейте,  Hug

От доста време чета из форума и реших да се включа и аз,защото имам запитване.
Бременна съм в 5г.с , първия преглед ми беше 7дни след закъснението,видя се черна точка ( 2мм),но доки не беше категоричен на 100% . Пуснаха ми кръвни изледвания и резултата беше 938.90 (ЧХГ). Притеснявам се дали това е нормално за тази седмица тези стойности? Втория преглед ми е на 27-ми и ще се побъркам.
 И другия въпрос възможно ли е да нее изпитвам умора,сънливост и гадене?

# 306
  • Мнения: 471
Здравейте,  Hug

От доста време чета из форума и реших да се включа и аз,защото имам запитване.
Бременна съм в 5г.с , първия преглед ми беше 7дни след закъснението,видя се черна точка ( 2мм),но доки не беше категоричен на 100% . Пуснаха ми кръвни изледвания и резултата беше 938.90 (ЧХГ). Притеснявам се дали това е нормално за тази седмица тези стойности? Втория преглед ми е на 27-ми и ще се побъркам.
 И другия въпрос възможно ли е да нее изпитвам умора,сънливост и гадене?

Здравей  Wink честито

Да , възможно е да не изпитваш умора,сънливост и гадене и т.н. .. Аз не съм изпитвала нищо ,напълно нормално състояние нито гадене ,повръщане и други такива ,а може би само от кафе иначе всичко си беше нормално както обикновено .
Теста е положителен ,бъди спокойна колкото можеш и не се притеснявай , напълно нормално е . На втория преглед ще се види дали расте плода и ако е така значи  всичко си е наред  Peace
Не се шашкай и не го мисли толкова усмихвай се и се радвай  Wink

# 307
  • Мнения: 15
Здравейте,  Hug

От доста време чета из форума и реших да се включа и аз,защото имам запитване.
Бременна съм в 5г.с , първия преглед ми беше 7дни след закъснението,видя се черна точка ( 2мм),но доки не беше категоричен на 100% . Пуснаха ми кръвни изледвания и резултата беше 938.90 (ЧХГ). Притеснявам се дали това е нормално за тази седмица тези стойности? Втория преглед ми е на 27-ми и ще се побъркам.
 И другия въпрос възможно ли е да нее изпитвам умора,сънливост и гадене?


Здравей  Wink честито

Да , възможно е да не изпитваш умора,сънливост и гадене и т.н. .. Аз не съм изпитвала нищо ,напълно нормално състояние нито гадене ,повръщане и други такива ,а може би само от кафе иначе всичко си беше нормално както обикновено .
Теста е положителен ,бъди спокойна колкото можеш и не се притеснявай , напълно нормално е . На втория преглед ще се види дали расте плода и ако е така значи  всичко си е наред  Peace
Не се шашкай и не го мисли толкова усмихвай се и се радвай  Wink


Благодаря, много се надявам всичко да е наред.
A каква трябва да е стойността на ЧХГ за да се види плоден сак и мехур?

# 308
  • Мнения: 68
Как протича един преглед с 4д ехограф? Какво да очаквам от прегледа? Запазих си час и ми се иска да знам какво мога да науча от този преглед. Освен потвърждаване на пола ме интересува и позата на бебета както и околоплодните води.

# 309
  • Мнения: 471
Благодаря, много се надявам всичко да е наред.
A каква трябва да е стойността на ЧХГ за да се види плоден сак и мехур?

 ЧХГ над 1000 се вижда плоден сак

ако искаш разгледай тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=204544;topicrefid=20

 Peace

# 310
  • Мнения: 471
Как протича един преглед с 4д ехограф? Какво да очаквам от прегледа? Запазих си час и ми се иска да знам какво мога да науча от този преглед. Освен потвърждаване на пола ме интересува и позата на бебета както и околоплодните води.

Аз бях в 6 месец като направих 4д -то , любопитно е , имам снимки , клип . На клипа се вижда как се усмихва и държеше ръчичките до лицето и се беше сгушила , като прегръдка  Wink
Аз видях - чертите на лицето , тялото как е разположено , как се върти , усмихва , даже още тогава като я видях си приличаше на татко й  WinkПо едно време започна да се срамува и се завъртя с гръб и толкоз реши да не се върти повече  Mr. Green
Иначе докторката след това прегледа всяка част от тялото т.е. кое как се е развило ,колко е голямо - крака ръце , прегледа и коремчето , бъбреци и всички органи едно по едно ги огледа , как са се развили ,големина .. Всичко ..
Ако е точен лекаря всичко ще ти каже и прегледа , аз съм доволна.

# 311
  • София
  • Мнения: 4 713
Как протича един преглед с 4д ехограф? Какво да очаквам от прегледа? Запазих си час и ми се иска да знам какво мога да науча от този преглед. Освен потвърждаване на пола ме интересува и позата на бебета както и околоплодните води.
Къде ще е прегледа?

# 312
  • Мнения: 1 262
Здравейте,налага се да си пусна урина на своя глава,какви показатели се изследват при бременност?Другото ми питане,някой слагал ли е полижинакс и дали е имало ефект.Док ми го изписа,докато излезе микробиологията ми.

# 313
  • Мнения: 738
Здравейте,налага се да си пусна урина на своя глава,какви показатели се изследват при бременност?Другото ми питане,някой слагал ли е полижинакс и дали е имало ефект.Док ми го изписа,докато излезе микробиологията ми.
Аз съм слагала.В началото и сега към края на бременността.Имаше ефект Simple Smile

# 314
  • Мнения: 1 262
Хопе,благодаря за отговора,в интерес на истината и моето течение веднсга спря.

Общи условия

Активация на акаунт