Зимафлуор ???

  • 2 395
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 187
Давам по 4 капки на ден от навършване на 4 месец.

# 16
  • Мнения: 2 693
Не съм давала и не давам Зимафлуор на Емо.

# 17
  • Мнения: 2 006
Ние сме се консултирали със стоматолог и единственото,което ни препоръ4а е да мия зъбките с детска паста,в която има малко коли4ество флуор.

# 18
  • София
  • Мнения: 10 309
Моя стоматолог, препоръча да давам на Али след 6ия месец.

# 19
  • София
  • Мнения: 90
Хммм, аз пия по предписание на моята гинеколожка зимафлуор от 4-тия месец насам по 16 капки всеки ден и доколкото разбрах, после мъника ще трябва да го пие поне до 14 годишна възраст, за да има пълен и сигурен ефект  Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 2 857
Цитат на: Eli_And
Здравейте момичета!

Нашата педиатърка не препоръчва даването на капки Зимафлуор - от практиката си остановила, че са безполезни дори вредни. Чета обаче, че били полезни и необходими. Вие давате ли на бебоците си? Колко и от кога??? Rolling Eyes

az nikoga ne sam davala i sasto sam 4uvala 4e sa vredni no ne moga da kaja zasto to4no neka nqkoi ako znae nesto po vaprosa da kaje

# 21
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Давам от 4тия месец, първо по 2 капки, после по 4 капчици на ден. Полезни са за зъбките и аз съм чувала, че трябва да се пият до 14-16 години от детето. За по-големи дечица има хапчета (таблетки). Не трябва да се дават с мляко, затова ги давам сутрин между закуската и обяда, когато молкият яде плод.

# 22
  • Мнения: 1 289
Давам от 6-тия месец по 4 капки. Препоръча ми ги и педиатъра ни и наша приятелка зъболекарка. Аз също вземах докато бях бременна. Не ме интересува, че ще ги взема до 16 години. Приятелката ми казва че умъртвява постоянни зъби на тинейтжъри и че вече им вади такива. Виждала е големи гробници в устите на деца. И за това са виновни на първо място родителите. Хората не са като акулите на мястото на всеки паднал зъб да излиза нов, така че трябва да пазим това което имаме в устите си. Мисля че поне това мога да направя за дъщеря си. Не е толкова трудно. За 2 месеца вече ни се превърна в рутина, а и тя ги харесва и сама отваря уста като види шишенцето. Действително в САЩ флуорират водата от 50-те години и там се препоръчва да се пие чешмяна вода, но в България такава практика няма така че трябва сами да си помогнем.

# 23
  • София
  • Мнения: 15 219
Погрешно е схващането, че флуорът не бива да се дава с мляко (или скоро след прием на мляко), защото се свързва с калция в млякото и се образувал трудно разтворимия калциев двуфлуорид. Всъщност, в стомаха под въздействието на киселото pH, независимо под формата на какво химическо съединение се внася флуора, той се йонизира, т.е. освобождава се от другия химически елемент и по този начин се усвоява от организма.
Ако това звучи като суха теория, едо и примери:
1. За профилактика на зъбния кариес се предлага флуорирано мляко. В тякои от по-големите вериги магазини може да се намери такова, произведено във Варна.
2.  В някои от държавите, в които се флуорира водата, се използват съединения на флуора с калция (не си спомням точната формула, затова не я пиша).

# 24
  • Мнения: 1 404
Цитат на: mishle
Хммм, аз пия по предписание на моята гинеколожка зимафлуор от 4-тия месец насам по 16 капки всеки ден и доколкото разбрах, после мъника ще трябва да го пие поне до 14 годишна възраст, за да има пълен и сигурен ефект  Rolling Eyes

  Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap

# 25
  • Мнения: 130
Цитат на: A.A.M.Belev
Ние сме се консултирали със стоматолог и единственото,което ни препоръ4а е да мия зъбките с детска паста,в която има малко коли4ество флуор.

Каква паста използвате? Нашата лична лекарка каза, че за миене на зъби ще си говорим след 2-годишна възраст.

# 26
  • Мнения: 4 414
10х Виви Simple Smile))
най-после да разбера каква е тая работа с калция и флуора! друго си е да има светнати мами Wink

Общи условия

Активация на акаунт