Прахосмукачка робот - 11

  • 147 383
  • 745
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 41
Това, което аз съм разбрала от проучването на роботи и марки е че има роботи, които:
- имат само сухо почистване, каквито са повечето на пазара - с вакум, странични четки и централна четка (последната е налична само при някои модели)
- имат сухо и мокро почистване и се избира едно от двете - сменят се контейнерите и използваш или контейнер за отпадъци или контейнер с вода (Ilife)
- имат сухо и мокро почистване, което става едновременно - отзад на робота се слага контейнер с вода и моп и докато почиства с четки и вакуум - забърсва и с мокър моп (suzuka, perla)
- има и роботи само за мокро почистване

Виртуалната стена според мен няма нищо общо с движението на робота - тя се слага примерно, ако не искаш роботът да приближава храната на домашния любимец, за да не бутне предмет и т.н.

Всеки робот според мен може да обикаля от стая в стая, но в зависимост от софтуера се движи по определен начин или сканира помещението, така че да мине отвсякъде по един път.

# 586
  • Мнения: 1 597
Макарон, мерси за информацията. Ами трябва да проверя какви са нашите датчици и ако се наложи ще ги сменя. Все си мислех, че като се търкалят по пода няма как да задействат алармата, ама не смея да пробвам да не освиркам маалата.

# 587
  • Мнения: 12 985
Момичета, златни сте! Много благоадря! Мился, че Неато ще е. Сега ще чета и гледам за него, ако има нещо неясно пак ще ви безпокоя:) За миещото май ще изчакам, дотогава дали не взема някоя парочистачка? Дали оставят вода и прецакват ламинат? За гранитогреса няма проблем.
Гледах и това са миене на стъкла, ма то голяма утрепия бе! Аз ако ще го местя на 5 минути съм мерси.
Като измилсят някой по- самостоятелен ще скоча веднага:) Дотогава фирма или Я:)))

# 588
  • Мнения: 5 018
Аз имам парочистачка, но паркетът ми е естествен и не я ползвам там, та не знам дали е удачно за ламинат. Май има тема за парочистачките, може да попиташ момичетата там. Аз я парочистачката я ползвам не толкова като моп, защото докато загрее минава време, а преди всичко за фуги в банята и в кухнята за фурната, хладилника, плота - предпочитам така да хигиенизирам пред това да търкам с препарати. А и е по-лесно Blush

Ако ще взимаш парочистачка, купи си мощна и с хубаво налягане (гледай да е поне 3.5 бара), а не такава дето само леко понамокря повърхностите.

Последна редакция: пт, 10 фев 2017, 19:18 от Макарон

# 589
  • Мнения: 12 985
Макаронче, дай жокер, каква да е? Аз съм с малка астматичка в къщи и съм свела до минимум препаратите. Не знаех, че и за фурни става, това е още един плюс. Уж със самопочистване ще е нашата,  ама друго си е аз да си пипна:) Апартаментът е с грамадна тераса пак с гранитогрес, в голямата си част открита, за там дали е удачно с парата или да мислим за ония дето пръскат силна струя, по- професионални?
Голямо чистене ще е...Трябва да си мисля улеснения и уреди, че лошо:)

# 590
  • Мнения: 5 018
Моята е Karcher SС4, но съжалявам, че не дадох малко повече за SC5. SC5 e с 4.5 бара налягане и е като огнедишащ дракон. Мисля, че ако я насоча към ръката ми случайно, като нищо ще ми смъкне кожата.
Обаче след нея всичко блести, фурни, плотове, фуги - нищо няма шанс. И струята излиза точно под налягане, със свистене, просто втечнява цялата мърсотия и след това забърсването е много лесно. Гледах я наскоро в действие в един апартамент, където възрастна жена не беше чистила десетки години и имаше наслоена мърсотия от всички котки в квартала. Sick Чистенето беше като от сцена от реклама на WS телешоп - минавахме с основната приставка и остава следа следа от идеално чисти плочки.
SC4 също не е лоша, има повече четки и накрайници в комплекта, а с 5та серия се докупуват отделно и цената се получава почти двойна. 4та серия са с 3.5 бара налягане. За не толкова замърсени помещения върши добра работа, а и е по-безопасна за несръчни хора като мене, то затова и вкъщи с парочистачката се занимава само мъжът ми.

# 591
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Жаклин,погледни това-идеално е за ламинат и всякаква твърда настилка.
http://www.vax.co.uk/hard-floor-cleaners/floormate-cordless-hard-floor-cleaner
Този вариант е без кабел и затова е по-скъп,но за мен е важно да мога да я разнасям по етажите.Тези с кабел са по-евтини.Аз лично ако реша да ползвам парочистачката я ползвам след този уред.Дезинфекцията на парочистачката е ок,но предпочитам преди това да е измито.Казвам го с оглед проблема на детенце.

# 592
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Имам парочистачка с 5 бара налягане и всякакви накрайници. Втрисам се при мисълта че трябва да я сглобя и после разглобя и почистя. Моята е 2 в 1, парочистачка и  прахосмукачка с воден филтър.
По-хубаво от робота няма  Crazy. Само натискам копчето и не го мисля. Обаче сега.... Sad
Цяла седмица се каня да извадя гореспоменатият звяр и само при мисълта колко има да й слугувам.... ooooh!
Мета с метличка  Cry

# 593
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Ели,по същата причина не я ползвам ,а рейнбоу ползвам само като трябва да обера паяжините.Просто робота не лази по стените.Трябва да помислят за това.

# 594
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 026
Аааа, Рейнбоу и за тупане на матраци и за пране на дамаски  Wink

# 595
  • Мнения: 12 985
Ми много е скъпа Рейноу, чак толкоз...свиди ми се:) Иначе за матраци е супер. Как не ги дават под наем, ей така на няколко месеца да зачиствам конкретно леглата.
Ренидент, и това което си показала е интересно, но пък голямата пароструйка с 5-те бара ще може да чисти и тераста. Нали като е вътре не пръска вода, а с този накрайник дето е като моп? Не съм виждала таквоз чудо на живо и се чудя мога ли се ощавя, каквато съм сръчна?

# 596
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Този тип парочистачки, или поне като моята, се справя с всички мръсотии. А как чисти прозорци.... идеални стават. И понеже моята е и  прахосмучка, обира всичката вода която прави парата, дори и по дивани, килими и прочие. Остава влажно.
Не я искам, искам си роботите. Намерих батерия за Брава-та в немския Амазон, остана да занеса Съби на ремонт. Голям съм мързел  Embarassed

# 597
  • Мнения: 459
Този тип парочистачки, или поне като моята, се справя с всички мръсотии. А как чисти прозорци.... идеални стават. И понеже моята е и  прахосмучка, обира всичката вода която прави парата, дори и по дивани, килими и прочие. :
Би ли дала линк, да я видя каква е?

# 598
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Polti е марката. Моята вече не се предлага в сайта но ето подобна.
http://www.polti.com/steam-cleaning/steam-vacuum-cleaners/vapore … and-steam-cleaner

# 599
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Аааа, Рейнбоу и за тупане на матраци и за пране на дамаски  Wink
Има ,има ама не работи сама.Откакто съм с роботите се вади само заради паяжините.
Полти са страхотни-имам ел метла тяхна -за стълбите я ползвам-пак от мързел да не вадя голямата прахосмукачка.А парочистачката нямам нерви да я ползвам-иначе с голям мерак я купих и ползвах първите 5 пъти.

Общи условия

Активация на акаунт