Спално бельо от египетски памук

  • 15 135
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 56
Съвсем загубих нишката чаршаф-Англия-човек на средна възраст-хора,които си мислели,че разбирали,ама всъщност не разбирали newsm78
Цитат
Лошото е, че всички очакваха нещо по-различно, а в действителност останаха много разочаровани
Този цитат пък ме навежда на мисълта,че въпросното бельо ще се ползва от бая много народ и вече съвсем не мога да разбера предназначението му ShockedНякаква масовка ли ще правите или просто си си показал бельото на цялото село? Laughing
Трябва ли да уточня за кой хора става въпрос?
Става въпрос за това, че когато човек купува нещо, все някои ще го види и даде мнение.
Иначе ще се използва само от един човек  Wink

# 31
  • Мнения: 56
И аз след прочитането на поста останах с лек дискомфорт  Rolling Eyes
Но може ли колегата да го снима на дневна светлина?
Сравняван ли е с нашенски сат.памук? Мисля да пупна и трзи на Гаспа в Икеа [310нишки]
Английските (Linea 200нишки) ще ми струват към 50-60паунда (без калъфки) за двоен размер. Но нез да съм ги пипнал ...да не стане като в горния пост Simple Smile
Виж и като минат 1-2пранета как ще са (без омекотител) #2gunfire

Защо си останал с лек дискомфорт?
Снимките не са ли достатъчно ясни?

# 32
  • София
  • Мнения: 9 942
И аз след прочитането на поста останах с лек дискомфорт  Rolling Eyes
Но може ли колегата да го снима на дневна светлина?
Сравняван ли е с нашенски сат.памук? Мисля да пупна и трзи на Гаспа в Икеа [310нишки]
Английските (Linea 200нишки) ще ми струват към 50-60паунда (без калъфки) за двоен размер. Но нез да съм ги пипнал ...да не стане като в горния пост Simple Smile
Виж и като минат 1-2пранета как ще са (без омекотител) #2gunfire

Защо си останал с лек дискомфорт?
Снимките не са ли достатъчно ясни?
Прекалено осветени, с бликове.

Белите чаршафи ег.памук са класика."The white company"-от там пазарувам.Отдавна минах"цветния"период.Освен комфорт и уют,много стабилно допринасят към усещането за лукс и изтънченост.
съобразяване с интериора също си трябва Joy
Сарказъм ли беше или  Thinking

# 33
  • Мнения: 1 483
Да, 200 нишки са си малко и е нормално да е тънко. Подозирам, че има и доста въздух между тях и ще държат топло. Laughing
Кажи след някоя друга седмица как са след изпиране.

# 34
  • Мнения: 7 519
Имам два комплекта от тези чаршафи в бяло и в цвят шампанско и съм много доволна. Изключително приятни на допир, лесно се подържат и имат изключително качество.
https://bedlinendirect.co.uk/belledorm-400-count-egyptian-cotton-bed-linen/

Последна редакция: сб, 17 дек 2016, 21:01 от kikamora

# 35
  • Мнения: 56
Имам два комплекта от тези чаршафи в бяло и в цвят шампанско и съм много доволна. Изключително приятни на допир, лесно се подържат и имат изключително качество.
https://bedlinendirect.co.uk/belledorm-400-count-egyptian-cotton-bed-linen/
Жалко, че толкова късно си споделила този магазин.
Същото важи и за  Angelina_1, която също предложи добър магазин, но късно.

# 36
  • Мнения: 7 519
Комплект хубави чаршафи никога не са излишни Simple Smile.

# 37
  • София
  • Мнения: 9 942
Белите чаршафи ег.памук са класика."The white company"-от там пазарувам.Отдавна минах"цветния"период.Освен комфорт и уют,много стабилно допринасят към усещането за лукс и изтънченост.
съобразяване с интериора също си трябва Joy
http://www.thewhitecompany.com/Savoy-Bed-Linen-Collection/p/savo … ?swatch=White#pui
Една калъфка е само 25лири  Shocked
Докато тук долните чаршафи почват от 22лири (сингъл) (400нишки) + горен (double) 48лири = 70лири (за БГ не видях доставка)
https://bedlinendirect.co.uk/400-count-egyptian-cotton-flat-sheets.html

Белите по-меки ли са от дюс вариантите? Ще ми се да избегна бялото...  newsm78

Последна редакция: пн, 19 дек 2016, 11:08 от Starrydream

# 38
  • Мнения: 7 519
Не мога да ти разбера въпроса? Кои са белите, кои са дюс? Simple Smile
Тези на white company са прекалено скъпи и по нищо не се различават от тези на Беледорм.

# 39
  • София
  • Мнения: 9 942
Е, дюс... е едноцветен.
Скрит текст:
Тук са 8вида.
Тези пера отстрани взимат ли се в размера?

Първо завивка ли трябва да си взема, то и там не съм се спрял на единична или двойна...

В два от английските сайтове - пликовете се делят на
 Single Duvet Cover: 135cm x 200cm
Double Duvet Cover: 200cm x 200cm
В Икеа пък са 150х200 пликовете на Гаспа, но имат само кичови цветове (тюркоаз, лилаво..)

Колко вида завивки ползвате? Аз само през 2-3 месеца през лятото спя само с чаршаф.
В момента съм с 2-3 одеала (едното родопско), а е 19-20градуса  Blush

Последна редакция: пн, 19 дек 2016, 11:22 от Starrydream

# 40
  • Мнения: 7 519
Добре де бялото не е ли дюс?
Всичките са с еднаква мекота, независимо от цвета. Размерите не включват това отстрани.
Аз си взех калъфи за завивки, за възглавници и долен чаршаф. не виждам логика във въпроса ти, кое да си вземеш първо  newsm78.

# 41
  • Мнения: 1 355

Колко вида завивки ползвате?

Зимни олекотени и летни олекотени. По тия ширини лятото е късо и хладно. Случва се през лятото по едно тънко поларено одеалце да сложа в торбата.

# 42
  • Мнения: 3
Търся комплект качествено спално бельо.
Много дни съм проучвал за различните видове материи, марки, сайтове и др. и накрая устонивих, че не мога да разбера какво искам и съвсем се обърках.
Общо казано искам спалното бельо да бъде приятно и меко на допир, а не хлъзгаво, лепкаво или дразнещо кожата.
Със сигурност не искам да бъде сатен или памучен сатен защото научих, че тази материя е хлъзгава.
Поръчах от eMAG, някакъв комплект, който се води "100% Пениран Памук Ранфорс":
http://www.emag.bg/spalen-komplekt-rakla-kapuchino-100-peniran-p … 384/pd/DD7J4YBBM/
На докосване се чувства малко грубо тоест не е мек на допир и веднага го продадох, така, че май отпада и ранфорса.
В крайна сметка мисля, че разбрах какво искам и то е "египетския памук".
Потърсих за бельо от египетски памук и попаднах на един английски сайт "soakandsleep".
В него намерих спално бельо от египетски памук:
https://www.soakandsleep.com/luxury-egyptian-600tc-cotton.html
Обаче не разбирам английски и не съм сигурен дали цената £23.10 е за целия комплект или само за една част, например само за плика за юрган...?
Бих искал да поръчам от български онлайн магазин, но не мога да намеря такъв дето предлага египетски памук.
Като бюджет мога да дам до около 100 лв. за качествен и пълен комплект.
Размерите са:
- матрак (160x200)
- юрган (180x200)
Примема всякакви предложения стига да е качествено спално бельо.

Не си купувайте от фирма Roxyma dream. Аз си купих за 200лв. красив комплект в лилаво от памучен сатен, който избеля и стана на петна след първото пране. След тази лоша покупка си купувам от Турция по интернет, те държат на качеството на материалите за дома. 

# 43
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Къде от Турция по интернет? Търся и аз чаршафи, даже предпочитам аз да си направя комплект, тъй като ми трябват 4-5 калъфки.

# 44
  • Мнения: 3
Къде от Турция по интернет? Търся и аз чаршафи, даже предпочитам аз да си направя комплект, тъй като ми трябват 4-5 калъфки.

Ето от тази фирма http://www.halistores.com/saten-nevresim-takimi
Аз им изпратих на емайл на английски, тъй като не разбирам турски с нещата, които съм си харесала и те ми написаха цените в евро. За една седмица беше при мен. Предлагат даже и спално бельо на TAC цените не са като тук, а са с 30-40лв по-ниски. Качеството им е много хубаво!
Информативно 1310 турски лири ми струваха 490Евро с включена доставка за 4-5 дни с DHL и 30Евро отстъпка.
Това включва една луксозна постелка за спалня, 2 комплекта за спалня памучен сатен най-голям размер, 2 комплекта килимчета за баня по 3 бр. в комплект, 2 протектора за матраци. При интерес мога да пратя снимки на комплектите.

Последна редакция: чт, 08 юни 2017, 18:28 от petya7777

Общи условия

Активация на акаунт