Искам да кажа ... (98)_28.11-04.12.

  • 46 350
  • 657
  •   1
Отговори
# 120
  • Варна
  • Мнения: 6 365
Стейси грей, аз няколко развъдника познавам и хората си ги гледат точно в дома животните.

Просто са годни за развъждане, а не от животните предназначени за домашни любимце.
Сесили, ако са лицензирани, ще си затворя очите!
Желаещите, незнаещи какво се случва в действителност, са готови да купят животно от обява.
Да де, ама ако е частна обява, те си ги развъждат. "Прекрасната пухи стана мама". Да де, ама не знам дали следиш обстойно проблема. Какво мислиш по въпроса, че някой добил нефелно котенце и търси приют да го отърват. ooooh!
От котки и кучета бих казала 'Аман". Море. А орган да следи-няма. Развъждам и продавам-освен моралното задължение, има и продажби-аз като продавам в моя бизнес, си плащам. Те го правят в сенчестата част. Че и даже питат какво толкова са направили.
Дайде стоп!

# 121
  • Мнения: 6 735
M_i_G да не си от Бургас? Whistling

По новата транспортна схема ще се познаем  Joy
Аз съм с кола и не ме засяга засега транспортната схема, детето обаче върви повече до новата спирка.
По голяма малоумщина не се бе случвала скоро.Бързата линия за Меден Рудник по-бавна от 211 hahaha Предполагам хубаво нагушиха милионите за тая простотия Rolling Eyes

# 122
  • Мнения: 251
Лина, да  Hug
Екатерина,  да,  объркано и безсмислено е всичко Simple Smile

Последна редакция: пн, 28 ное 2016, 20:20 от М_i_G

# 123
  • В Космоса
  • Мнения: 9 884

Акашка, и аз като Екатерина бих говорила с госпожите Hug


Засега не мисля да го правя. Ще изчакам да видя как се развиват нещата. Благодаря, че вникнахте за малко в моя "проблем". Hug

МИГ, мъжът ми е от Бс, дивихме се на грандоманските спирки Simple Smile, но не ползваме транспорт като сме там. Недомислици ли или не сте му свикнали още?

Последна редакция: пн, 28 ное 2016, 21:11 от Акаша

# 124
  • Пловдив
  • Мнения: 23 881
Стейси Грей  - проблем има, ако си търсиш породисто животно, и евентуално доказване на родословие. Аз ако искам просто симпатично коте защо да не си взема от обява?

# 125
  • Бургас
  • Мнения: 7 422
Ами май и от двете по малко

# 126
  • Мнения: 22 513
Стейси Грей, аз не знам дали са лицинзирани. Едната дама всъщност усилено се рекламира като лицензиран развъдник. Животните се гледат у тях.
Не знам как трябва да бъде, не съм се интересувала.
Но според мен и други развъдници правят същото.

# 127
  • Варна
  • Мнения: 6 365
Стейси Грей  - проблем има, ако си търсиш породисто животно, и евентуално доказване на родословие. Аз ако искам просто симпатично коте защо да не си взема от обява?
Янтре, вземи си.  Hug  Намирам котка, на която искам да помогна и пиша. Ок, това е друго.
Но утре стопанката на "квалитетна котка" пак ще развъди от котката си-симпатични котенца. Най-често породоподобни. Все едно аз да да не бях кастрирала моята Женя и да чакам да разпродавам красоти.
Като си вземеш от обява, как оформяте взаимоотношенията си финансово?

# 128
  • Пловдив
  • Мнения: 23 881
Разсъждавам теоретично Simple Smile Въглен ми стига Simple Smile Той е кастриран. И ни е подарък от роднина, разгонената женска привлякла мъжкия на съседите който минал по терасите, и оппа - полупородисти някакви.

# 129
  • Мнения: 5 387
Ние осиновявахме котенца от обяви. бездомничета разни, никога не сме имали породиста котка. ааа, един сиамец, беше ми подарък от чичо ми.
Тортата стана мн симпатична на вид. За сефте правя торта, надявам се утре да се хареса.

# 130
  • Варна
  • Мнения: 6 365
Разсъждавам теоретично Simple Smile Въглен ми стига Simple Smile Той е кастриран. И ни е подарък от роднина, разгонената женска привлякла мъжкия на съседите който минал по терасите, и оппа - полупородисти някакви.
Янтре, къде се буташ в нарушенията? Hug

Последна редакция: вт, 29 ное 2016, 07:10 от Стейси Грей

# 131
  • Мнения: 14 378
Акаша, дано ситуацията с малкото Акашче да е била само временна и да не страда от изолация в градината...

Прибрах се най-накрая аз. Ходих да се видя с дружките. Едната ми приятелка се занимава с дизайн и печат на тениски и бях поръчала една за подарък. Утре ще я подаря и се надявам да се хареса. А другата си отряза косата, за да я дари  Heart Eyes Много съм горда с нея! И са запалили коледните светлини, чудно е. Само малко сняг да падне и ще съм много доволна.

На мнението на Стейси съм за развъждането на животни с цел пари... Ужасно ми се струва да експлоатираш така нещо, предназначено за обичане. Нашите винаги съм ги прибирала от улицата. Мечтая си за Мейн куун, но не виждам как ще дам толкова пари, а и ще се чувствам гадно, че е можело да взема някое коте в нужда. Пък не мога да взема всички. И такива ми ти работи...

# 132
  • Мнения: 22 513
Акаша, много е неприятно това с детето, но...трябва да свиква отсега.
Това продължава и в училище и след това. Разговаряй с нея, обяснявай и че тя няма вина за това.

Не знам защо се противопоставят породистите животни и тези, които не са породисти, бездомни и т.н.
Няма как да се спасят всички бездомни животни, нито пък може да се забрани на хората да си купят животно от породата, която желаят.

Това е същото като да кажеш на някой човек - ама защо искаш да си родиш собствено дете, я колко сирачета има...
Не го правите, нали?

# 133
  • Мнения: 1 972
Това игнориране учителките много добре го виждат, от първият ден още. Мързи ги да се занимават за да решат проблема, според мен. Винаги има начин да се намесиш и да помогнеш на страдащото в ситуацията дете.

# 134
  • Варна
  • Мнения: 6 365
Сесили, ок, купи си порода, ама наистина си купи.
Спирам по темата-все още не съм разбрана. Поне тук.

Общи условия

Активация на акаунт