Искам да кажа ... (98)_28.11-04.12.

  • 46 313
  • 657
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 22 036
Мария, така ще ги спретна, както Сбъдваща ги написа. Няма да се занимавам с форми. Преди две години правих меденки и станаха супер, ама тази година много ме мързи.

# 616
  • Мнения: 14 328
Мари, ако успеем да координираме деца, мъже и работа добре ни се получават партитата  Mr. Green

Моите Добруджанки ги метнах в алуминиеви формички, еднократни, да видим какво ще стане ...

# 617
  • Мнения: 4 785
И ние снощи след концерта ходихме на бар, само дето се оказахме без резервация, защото сме щели да си намерим. В събота вечер? Да бе.... Е, намерихме по чудо едно място, след доста обикаляне, но пък пихме маргарити за по 17 лв. и бири 330 мл. за по 8 лв.  Mr. Green Бяха прекалили с цените, по мое мнение, ама айде от нас да мине, само защото никъде нямаше места. Запихме се, даже членове на клуба ни направиха  Laughing Към 2 се прибрахме и нанках почти до 11. Сега ще си почивам, после ще отидем до нашите, хем да се видим за миналия ми вече РД, хем да си нагушкам котараците и айде на новата седмица. Трябва да си проверя колко дни имам около празниците и да си ги пусна освен.

# 618
  • Мнения: 12 998
Питах в темата за режима ми, но да питам и тук, че няма време. Та заклаха ни прасето, донесоха ми черния дроб, имаше някаъв майсторлък, че да стане крехък, сода се слагало, но кога, колко не помня.
Някой да е чувала? Трябва да го изпържа обяд.

# 619
  • Мнения: 22 036
Жаки, виж на Пепчо в блога за нейния "крехък дроб". Аз имам проблем с пръскането и те съветвам да имаш под ръка хартия за покриване на тигана.

Кисне се в оцет  или мляко първо, докато се отдели кръвта.

# 620
  • Мнения: 14 328
Жаки, аз кисна дроба в мляко и после задушавам със зеленчуци на тиган. Не, че го ям де, но мъжът ми казва, че е хуабв

# 621
  • Мнения: 39 466
Жаки, аз веднъж си купих от месарница и какво бях разбрала го накиснах в оцет и вода. Побеля за отрицателно време. После го измих, хубаво подсуших и го пържих в масло. Много вкусно ми беше.
После в темата казаха, че директно го пържели без моята хамалогия с оцетната вода.  Сега на няколко пъти отивам пак за карантия, но черен дроб все няма.

# 622
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 862
Черният дроб се поръсва/обтрива леко) със сода за хляб, преди да се пържи. У дома никога не сме го киснали нито в оцет, нито в мляко. Парчетата дроб се овалват в брашно и се пържат.

Белинда, благодаря! Каквато и да е рецепта. В последно време залагам на такива сладкиши, които не искат много врътня - чийзкейк без печене, разни мусове, суфле... Сега съм на вълна коледни сладки.

# 623
  • Мнения: 39 466
Яна, сетих се панакота. Никога не съм правила, а ми се вижда лесно.
Мляко, сметана, захар, желатин. Oт горе се гарнира със сладко. Дали може да замени пълнеж в чийзкейк?

Жаки, черен дроб се соли, след като се извади от тигана.

# 624
  • Бургас
  • Мнения: 6 537
И аз правя като на Сбъдваща мързеливките, но моите са даже и без яйца по рецепта, но понякога им слагам. Ако имам и някой колбас, добавям и от него.

Много обичам пържен черен дроб, но ми е много противно докато го режа, идея нямам защо. Обаче ми дадохте идея за вечеря за някой от следващите дни.

# 625
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 862
Мариат, подобна смес съм правила за една торта. Не е лоша, но аз си предпочитам чийзкейка, особено щом е без печене. В последно време ровя по испанските кулинарни блогове. Хвърлила съм око на една рецепта за бонбони, ако стане - ще кажа. Само да им дойде реда.

# 626
  • Мнения: 12 998
Благоадря сърдечно! За вечеря ще остане, че сега има месо прясно и мъжа ми го пече.
Яна, да седи ли със содата от сега или преди пърженето да поръся?

# 627
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 862
Жаки, малко да поседи със содата.

# 628
  • Мнения: 22 036
Яна, като каза, че събираш рецепти, да те питам дали си попадала на "парфе". Майка ми правеше един сладкиш, с пандишпаново тесто мисля, от горе сметана и наредени кайсии от компот. Заливаше го със сока от компота с желатин. Ставаше много ароматен и лек, но нямам идея как го правеше.

Ако ти е попадала рецепта за подобен, метни Simple Smile.

# 629
  • София
  • Мнения: 18 679
Янче, коледните ми сладки са без изключение по рецепта от форума. А, може би без меденките с шипков мармалад, които са по рецепта на мама. Като имам време, няма да е сега, ще напиша за книгата рецептите на мама за домашен кекс, меденки и парфе "Дипломат" - гледам, че Даун пита за парфе. Стари, изпитвани поне 40-50 години рецепти.
А иначе мога да кажа кои сладки права по Коледа - не всичките наведнъж, разбира се, а ти с търсачката ще си ги намериш в коледната тема в готварския. Значи, пробвала съм - ванилови рохлички, линцерите на Наталина, Ангелски очи, канелени ролца, кантучини, двойно шоколадови напукани снежни сладки, джинджифилови меденки на Зори, чешките меденки на Наталина, капучинови звездички с марципан, забравените сладки, лимоновите напукани снежни сладки, мисля, че има и още, но сега не се сещам какво изпускам. А, ето идея за нещо чийзи. Сега, за Никулден, ще правя на детето торта Червено кадифе с чийз крем по рецепта на Йоли, виж я в блога. Вчера купих боя, днес ще изпека блатовете, утре ще я сглобя Peace

Днес ми беше ден за чистене. Излизахме къщата се децата, не сме седнали от сутринта, ей сега се разплухме по диваните и след малко като си дойде баща им, пак ще каже, че ние само си почиваме, докато той се убива от бач Joy Трябва да спра да чистя, когато го няма Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт