Боледуване на децата ни - тема 45

  • 45 669
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 613
Хоуп,заплаших го,че ще го заведа и оставя в болницата сам,ама на него хич не му пука.Смее се насреща ми,вика хайде де и се крие.Да,ама не позна.
Аз там го оставях да реве колкото иска,ама знае,че няма къде да избяга.
Месечинке,не е гаден толкова Сумамеда.На мен на ягода ми миреше и не е горчив.
Тете,и аз така,ама моя не се поддава лесно.
Дани, според мен някога назад във времето си омекнала с даването на лекарствата и сега ти се смее в лицето и ти се крие... Накарай го да седне на един стол и да не мръдне от там докато не си изпие лекарството щом с добро не става. Покажи му, че и във вас "няма къде да избяга".

# 61
  • shumen
  • Мнения: 18 270
Благодаря,момичета.
Днеска успях да го убедя и да го изпие целия.Сега само се моля да не го повърне пак.
Лино,дано Ви подейства АБ.При нас сега се получи точно така,няма Т,а казва,че му е студено и го втриса.Направо не знам какво да го правя вече.
Лайт,педи пусна АБ по друг повод,но сега я взех и се оказа,че сме масово със стрептокок пневмоние.Поне няма да сменяме АБ,че на този пише S.Сега само се моля в Петък като отидем на контролен да не е по-зле,а да е по-добре и да се разминем с болницата.

# 62
  • Мнения: 1 874
А вашият е стрептокок пневмоние, това е другият вид... ( нашият е стрептокок пиогенес )  Ама вашия в носа или в гърлото е ?

При някое  дете случвало ли се така да се подуят лимфните възли в слабините и да са болезнени ?

# 63
  • Мнения: 69 322
И да са били подути, не съм разбрала, защото не ги разпознавам. И по шията не ги разпознавам... Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 19 379
Лино,  моята като се влоши от  грип оралният антибиотик изобщо не можеше да подейства, та ходих да се моля на лекарката да го включи венозно. На втория ден склони и доколкото помня, на третия ден от болничния престой започна да й спада температурата.
Много тъпо, че не са ви оставили още един ден поне. Нас така ни бяха изписвали три пъти веднъж и се връщахме недоизлекувани. Та, предпоследния път мъжът ми леко си размени няколко реплики с лекарката, която искаше да ни пуска по-рано.
Аз съм тотално параноясала след като хванахме и стомашно-чревна инфекция от болница и се наложи да влезем отново, и не я пускам да излиза изобщо от стаята, а аз ходя с маска постоянно.

Дани, кураж и бъди твърда с младежа.

Бързо оздравяване на всички.

# 65
  • Мнения: 943
Дани, казваш че го втриса, а няма температура. Измери му я все пак, ако не си я измерила. Къде го пипаш, за да прецениш за температурата? Ако ръцете и ходилата са хладни, това не значи че няма температура. Целувай слепоочието, а най-сигурно - измери. Моето като качва рязко е така - хладни крайници и трепери. И аз покрай него.
Лино, нощем и моето е с много ниска температура.  Бяхме в болница, когато го установих преди близо 3 години вече. Студен и не мога да го стопля, нито да го събудя. Предполагам, че и много се е изпотявал. Това допълнително лъже термометъра.

# 66
  • Мнения: 1 961
да той се изпоти преди това. И на мен така ми обясниха, че се охлажда като се поти. Аз мислех, че термометъра не работи.
И аз гледам да си стоим в стаята, но изцяло не мога да го спра, особено като живне. А и количката с кафе и чай стои по средата на коридора та ходя да си наливам или пък връщам таблата с яденето. Ама то може би тези със стомашните нямат право да излизат понеже има стаи в които влизат с престилки и маски и веднъж ни казаха да се преберем в стаята, че щели да транспортират заразен пациент. А иначе доста жени щъкат по коридорите, някои с бебета. А и те много странно настаняват, първото бебе в нашата стая беше с Круп, майка му беше хептен болна. Направо ми беше гнусно да спим в една стая, ставах няколко пъти да проветрявам, че тя не можеше да диша направо и хъркаше. Второто дете пък много кашляше  ooooh!
Накрая настаниха здраво дете което тестваха за алергии, но изписаха нас  Laughing
И аз се ядосвам, че не ни оставиха още ден, ама явно им трябва стаята спешно. Направо изнесоха леглото и нощния шкаф докато още бяхме вътре. И аз понеже чаках обяда и ми викат, че сме можели да ядем в коридора  Shocked
През това време мина количката с обяд и се оказа, че даже не сме вече в списъка. Та на тагъдък ни изписаха

# 67
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 568
Коя е тази болница ? Това не е нормално с такова ЦРП да не се изследва преди изписване  и да не се направи пълен курс на венозен АБ  . Направо се нервирах  Twisted Evil ...

Относно даването на лекарства - понеже четох мнения различни ,искам да ви кажа ,че аз съм най-големият цербер - майка , който винаги е казвал , как НИКОГА няма да позволи дете ,да не изпълни ЗАПОВЕД . Еми , да , така беше ,докато се роди госпожица ''НЕ'' . И когато казвам , че не става и не пие , значи не става и не пие . Не се сърдя , не се обиждам ,наричаха ме каква ли не - мека , безволева  . Все ми е тая , човек ,който не е видял такова чудо , няма как да знае . Слава Богу  има и лекари ,които знаят и разбират за какво става дума . Не мога да си представя да бия детето си заради лекарства . Била съм пред нервен срив ,тя с 39,6 температура , викала съм и , държала  съм се супер идиотски , но с стана още по-зле в конкретната ситуация .Стискана е , наливаха и в устата - направи гърч .  Изливано и е в гърлото - дави се повръща , пяна и излиза от устата ... Изобщо не ме интересува след всичко това , кой какво ще каже .

# 68
  • Мнения: 943
Вярно е. Всяко дете е различно.
Ние сме болни. Случайно ме лъхна жега откъм малкия - 38.6 я измерих, няма никакви признаци за болест иначе. Гърлото е бледо розово. Сякаш има беличко като връх на топлийка, но след малко пак ще погледна. Хрема няма. Спокоен, игрив. Чак утре следобяд сме на преглед. Сутринта ще пусна едни кръвни да видим картинката каква ще е. Въпросът е как ще изкараме нощта.

# 69
  • Мнения: 1 874
Ох май ме е заразил малкият. От следобед ме боли дясно в гърлотоо и до колкото успях да си го видяя там е зачервено в дясноо.. но нее е както на малкия цялото гърло много червеноо и на обривии и с налеп...просто в дясно дето ме боли е зачервеноо и толкова.. но освен болка имам и пробождане на моменти. Аз си правих изследване  на ГС  няколко дни след като малкия се разболя и му излезе секрета с тия стрептококи.Та  моя беше чист.. но може от после да ме е заразил... четох от няколко часа до 12 дни било инкубационният период. И тъй като седим само в нас, само двамата.. с никой и никъде не съм била.. та не мисля че може да е нещо друго моетоо. Та се зачудих сега за да не давам пак пари за Г.С за мен.. направо да си зема един Оспамокс 1000 това също е пеницилин. Thinking

# 70
  • София
  • Мнения: 7 277
Лайт, изчакай няколко дни, за да разбереш дали е бактериална инфекцията. Следиш ли си Т? Аз от миналия петък всеки ден правя 37.5 и утре ще ходя пак до ЛЛ, но усещането ми е, че АБ ми взеха имунитета нанякъде, така че не бързай да си изписваш тежка терапия; може пък да мине без АБ.

# 71
  • Мнения: 69 322
Лайт да не е някой мъдрец при теб. newsm78

# 72
  • Мнения: 1 874
Да ще поизчакам до утре да видяя как ще съм, температура не усещам да имам, сега я измерих обаче за всеки случей..37.2 е само. Ще я проследяя.. ноо болката не е особено силна но неприятна към ухото и дясната част на главата се пренася.

За мъдрец не знам... newsm78

Ще видим.. но предполагам чее  може да ме е заразил.. страх ме е да не стане въртележката...помежду ни.

# 73
  • Мнения: 69 322
Забелязала съм,че когато се мобилизирам покрай боледуването на детето,изненадващо...въпреки близостта,гушкането и навирането в него...
Рядко се заразявам Rolling Eyes

# 74
  • София
  • Мнения: 7 277
37.2 си е температура, бе Лайт  Thinking ... особено такава субфебрилна. Може и да си развила нещо бактериално.

Общи условия

Активация на акаунт