Боледуване на децата ни - тема 45

  • 45 670
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 096
Да, има наследтвена от предразоложеност.Мъжа ми също е имал като малък, сина ми също направи един. Лекарят от спешното също ни пита и навсякъде го писаха в документите. Аз вече незнам какво става с това дете. Преди седмица два пъти повръща секрет след сън. Уж имаше подобрение, но сутринта в 4.30 пак се разкашля и слд половин час повърна огромно количество сопол. Незнам дали не му засилих аз секрета с лайка+мед, които реших да правя, защото веднага след пръскане в носа кихаше.  Давала съм лайка преди и не съм забелязала реакция(има установена алергия, но  тя е към домашни акари). Даваме от 5дни макситрол. Странното е,че тази хрема се появи след варицелата. Като гледам този месец ще сме си целия вкъщи. Други симптоми освен кашлица и задна хрема няма. Незнам вече какво да правя. Сутринта даже се замислих дали да бе питам личната за АБ през устата, но мъжа ми се скара, как ще искам за сополи, но като го виждам как се мъчи като кашля и се задавя.......

# 721
  • Мнения: 943
Пчелните продукти могат да бъдат силен алерген.
Не бих дала АБ за сопол, особено без да се знае каква бактерия се въди в него и на кой АБ е чувствителна. Ние имахме установена бактерия с антибиограма. Нито един орален АБ не беше подходящ и докторът каза, че няма да бодем венозно на детето за нещо, което засега не създава по -голям проблем. След известно време се наложи да ни правят венозен АБ - тогава изтрепахме и носната бактерия. И така до следващия заден сопол и следващите ангини...
След варицела имунитетът е много отслабен. Ние не сме карали, но близки са споделяли, че бързо лепват нещо друго ако се пуснат веднага на градина.

# 722
  • Мнения: 1 874
Лино, кои лекари.. вашите или нашите  Laughing  Ако са нашите, това не е на 100 процента  успокоително.. има лекари и лекари.... Вие  пак ли температура! Уф дано вече разберат какво му е на детето, колко е температурата ?

mutafova78  В Трета  градска болница в София ми го откриха ритъмното нарушение.

Изострено дишане  спазъм ли  е... ние сме имали само изострено дишане, но Вентолин ни е  изписван само като се засече спазъм- удължен експириум при преслушване.


svetla81 МНого ти благодаря за разясненията! Ти малко ме успокои! Ако в болницата ми го  бяха обяснили така, нямаше да се притеснявам изобщо.Но те не обясняват като хората- каза ехографията е  добре, само гледайки гоо каза тенденция към пролапс на митралната клапа, но няма... После викам значи шума и това от кардиограмата е физиологично така ли, а тя ми каза то не  е физиологично , ами.. и не си довърши изречението.А накрая като ни изписваха и  направиха трета кардиограма, защоо казаха това е постоянно състояние... и нещо кардиограмата излезе много дълга цял чаршаф ( то било нещо  от апарата ), но лекарката вика нищо, то това патологичното , което й трябва е излязло.
Та човек като не е запознат и  като не му се обяснява като хората, много ясно, че ще  се притесня както и ти си се притеснила първоначално.
Иначе непълен десен бедрен блок се счита за непатологичен, ако няма патологии в сърцето и сърдечни  и белодробни заболявания. Иначе при сърдечни болести също може да има непълен десен бедрен блок- исхимия, ендокардит и други не ги помня.Също и при някой белодробни проблеми може да има НДББ. Те бяха две докторки, кардиоложката и една друга в стаята до като кардиоложката го гледа на ехографа. Та другата  вика вие бяхте с астма нали...тя е запомнила, щот сме лежали 5 пъти до 3тата година.Викам даа, но напоследак слава богу поне от към астмата сме ок. Че това също може да дава отражение явно. Пита ме каква ни е дозата на Пулмикорта.

Дани, да Чобанов ми обяснява за лекарствата.Той ми обяснии за хеликобактер пилоли, че с фекална проба и кръвен тест не винаги се откриват. направо каза че тези изследвания са ала бала.. и единствено и самоо с материал от стомашната лигавица може да се каже със сигурност има ли или няма тази стомашна бактерия, а това се прави чрез гастроскопия.. а вика такива парчета и сочи детето ми , че било мъчително. И вика че дори и да има нямал смисъл да се лекуват, защото от тях отърване нямало... само тровене с антибиотици...аз каза с години си пия Омепразола.. Laughing
Та други лекари пък викат трябва да се лекуват хеликобактерите.. може да причинят язва. Та затова по горе писах-- лекари и лекари има..


След Варицела, моя седя в къщи бая кара я  Януари и седя до към края на март , но в това време все имаше по нещоо , пуснах го после и пак изкарваше по  няколко дни на градината, та последното му ходене беше някъде началото на април ли не се сещам точно и това беше с градината,излезе в принудителна ваканция  Laughing

Мисля днес да го водя  на УНГ, защото в болницата на два пъти ми  казаха за третата сливица трябва се провери, питаха ме при приемането дали сме ходили , скоро не сме казах. Мислиха да ни пращат, но не ни пратиха.. Тя кардиоложката  като го чу как смърка назад и викаа той със задна хрема.. може да  го пратим на УНГ. А той винаги като има хрема тя е задна ( както и повечето деца де ), особено сега последният път беше много задръстен назад и ни напред ни назад тия сополи... С Геломиртола се повтечниха.. Сега уж е минала задната хрема, но като се пораздвижии пак смърка назад. Та сега  написах лист с въпроси  за УНГ- ще питам тези бактериални  ангини могат ли да се отразят на сърцето , ще питам за стрептокок пиогенес група А, който имаше малкият. В болницата ми казаха не бил скарлатиновият Rolling Eyes а навсякъде четох че стрептокок пиогенес група А е скарлатиновия.И личната каза, че явно кара нетипично- без обриви по тялото, тя не  каза , че това не е скарлатиновият стрептокок. Та ха се де.. скарлатиновият ли е или не е. Та на един лекар как да се вярва.. много се учудих че в болницата ми казаха, че не бил скарлатиновият стрептокок,а  друг стрептокок.


Последна редакция: пн, 19 дек 2016, 09:01 от Lightning

# 723
  • Мнения: 1 096
Има установена бактерия, има и антибиограма. За около седмица бяха спрели сополите, но сега пак се появиха.

# 724
  • Мнения: 19 379
Моята се събуди днес пак с дращене в гърлото. Вчера не съм давала нищо за смучене, стояхме и повече навън. Т няма засега. Дадох есин кофлет и дращенето спря. Не знам дали не започва отново нещо.
Лино, май ще е по-добре да ви приемат в болница. Милото детенце Sad

# 725
  • варна
  • Мнения: 1 228
Здравейте, дано всички болни скоро да оздравеят.
Ние уж бяхме на подобрение ,в четвъртък бяхме на контролен, но секрета в гърлото май се засилва.
И понеже вече окончателно ми писва, започнах пак Цилоксана.
Бях го слагала 1 -2дни ,но после ни ги смениха с Коларгол.
Коларгола може да е супер за гърлото ,но сополите определено не ни оправя.
Искам за Коледа да е здрав, мислим да пътуваме.

# 726
  • Мнения: 21 332
И на нас ни изписа Коларгол 1 % ,но не ни действа,откакто е бебе.
И мисля въобще да не го взимам.

# 727
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 568
Момичета при ларингитна кашлица инхалациите с физ разтвор и Пулмикорт ,вит С , калц.глюконат и Ксезал -това ,нали ? Нещо да добавя ? Пулмикорта 2 по 1мл. да сложа  newsm78 .Предния  път я  предозираха  с Вентолин 0.4 и 2мл  Пулмикорт на инхалация - на 3-тия ден беше като в безсъзнание и от там казаха ,че е от Вентолина .

# 728
  • Мнения: 613
Тикве, не знам колко ти е голямо детето, но при моето 2 годишно правих инхалации Пулмикорт 1мл. + физиолог. разтвор 1мл. 2 пъти дневно. Към това сироп за кашлица , витамин Ц и противоалергично.
Това ни е предписвано винаги при ларингит.

Тоя вентолин  ooooh! Налагало ми се е няколко пъти да правя инхалации с него... Много зле му действа. Изнервя се и подивява..

# 729
  • Мнения: 21 332
Моята пък получава сърцебиене от Вентолин.

# 730
  • Мнения: 8 357
мадам тиква  незнам колко ти е голямо детето. Но на моето при ларингитен спазъм правя инхалация с цяла доза Пулмикорт сутрин и вечер. Това за 2 дни, после разреждам.

# 731
  • Мнения: 1 874
И аз правя по цяла ампула Пулмикорт сутрин и вечер , при ларингитна кашлица,докато поолекне положението.

# 732
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 568
На 4г.е ,извинете ,че не написах . Значи и вие по цяла ампула слагате .Ясно , те  лекарите казаха ,че Пулмикорта не може да я докара до това състояние ,тя буквално не се събуждаше цял ден ,носиха я  до  болницата .

# 733
  • Мнения: 1 961
Днес уж няма температура, спа спокойно, аз чак към 3 успях да заспя. Та поне сутрешното търчане до лекаря спестих. Иначе кашля много пък сега и сополаци  ooooh! Е как може едно след друго, някой неща ги и редува и това от 20-ти ноември. Сега мисля само на кардиолога да отидем следобяд и вече утре на педито. Единственото което ме зарадва е, че ЦРП-то наистина е паднало от 62 на 26 за седмица. Даже лекарката сравни дали са еднакви мерителни единици за да се съпостави. Въобще не ми е до празници и се моля да минават по-бързо, че неговия лекар запразнява на 23-ти и е чак на 2-ри на работа. Кво ще се правим ако не се изяснят нещата. Хубавото е, че обрива сякъш поотихна, аз снощи не дадох противоалергично вече
Лайт вашите доктори, понеже ако беше по-сериозно нямаше така да реагират си мисля
Иначе тук в болницата са същите, един те приема, всеки ден различен преглежда, един казва ще вземем утре кръв, друг нямало смисъл и тнт

# 734
  • Мнения: 1 874
Лино, дано да е наред всичко при Вас. И да се успокоиш и ти !

да така е както казваш, но не знам до колко да им вярвам..никой не обясни какво е всъщност, питах значи е физиологично ли, защото знам че има деца с физиологичен шум, но тя каза не не е физологично то.. но какво ее.. не каза... и какво значи тенденция към пролапс.. какво е пролапс...И защоо на последната кардиограма докторката каза за нея -ето го  това патологичното .


А и като казаха стрептокока пиогенес не бил скарлатиновият 9 личната не каза че не е, т.е Е, в лаболаторията казаха че е.. )... ще видим сега УНГ какво ще каже, скоро отиваме, да видим 3тата сливица...и да поговорим.

Общи условия

Активация на акаунт