По-вкусна Коледа с "Градус"

  • 20 140
  • 266
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 2 108
Усещането за магия по Коледа е осезаемо. Майка сътворяваше страхотна украса, а баба готвеше вкусни ястия и пееше "Ой, Коледо, мой Коледо, замъчи се Божа майка..." Аз й пригласях и й помагах. А вкъщи ухаеше на вкусно, на канела и цитруси. Сега като майка и аз се опитвам да създавам подобна атмосфера и готвя коледните ястия по рецептите на баба.

# 226
  • Мнения: 2 014
Любимият ми спомен, свързан с приготвянето на семейната трапеза по време на празниците е свързан с детството. Всички сме в къщи, топло и приятно е, ухае на вкусотии, радостни и щастливи сме, наоколо витае духа на Коледа.

# 227
  • София
  • Мнения: 1 377
Любим спомен от моето детство е приготвянето на трапезата за Бъдни вечер, заедно пишехме късметите с майка ми и ги слагахме в питката и с нетърпение чаках да видя дали паричката ще се падне на мен. Simple Smile

# 228
  • София
  • Мнения: 966
Ех, моите най - мили спомени са от детството, как украсявам с майка ми коледната елха, подаръци, вкусни гозби и едно приятно усещане, което създава зимата, а когато има и сняг е най - хубаво... Зимна приказка

# 229
  • Лясковец
  • Мнения: 773
Любим спомен от моето детство са сладките на баба,лебеди с орехчета от белтък и пудра захар,помня миризмата на печен еленски бут правен по стара балканска рецепта от моята баба,помня как украсявахме елхата със стари семейни стъклени играчки и баба все се караше че ще ги счупим.За огромно съжаление това си остава само спомен който няма да се върне,но се опитвам да предам семейните традиции на детето си,да цени и уважава празниците и да ги прекарва с близките си

# 230
  • Мнения: 37
Дните преди Бъдни вечер и Коледа са ми любими.ПОМНЯ КАК С БАБА  ИЗЛИЗАХМЕ ПО МАГАЗИНИТЕ ИЗБИРАХМЕ ПОДАРЪЦИ ЗА ВСИЧКИ.ПАЗАРЯХМЕ РАЗЛИЧНИ ПРОДУКТИ ЗА ТРАПЕЗАТА.ОБИЧАХ ДА И ПОМАГАМ ЗА ПРИГОТВЯНЕТО НА ЯСТИЯТА .ТОЧЕХМЕ БАНИЦИ,БАКЛАВИ ,ТИКВЕНИЦИ,ПИТКИ КОЛАЧЕТА,ПУКАХМЕ ПУКАНКИ ЗА СУРВАЧКИТЕ НА ПРАЗНИКА СЕ СЪБИРАХМЕ  ПРИ БАБА И ДЯДО.БАБА НИ РАЗПРАВЯШЕ  КАК В ДОМА ИМ ПРЕДИ СА ИДВАЛИ КОЛЕДАРИ И СА ГИ ДАРЯВАЛИ  ЗА ЗДРАВЕ.

# 231
  • Мнения: 1 189
Любимият ми спомен, свързан с приготвянето на семейната трапеза по време на празниците е когато бях дете. Обичах да гледам майка ми как меси питка за бъдни вечер. Аз стоя и гледам как питката втасва. Цялото семейство се събираме на трапезата, ядем, говорим.

# 232
  • Мнения: 3 502
Пълна къща! Това е детският ми спомен от Коледа и Нова година. Всички сме заедно, майка приготвя вкуснотии, ние, децата, уж помагаме, а всъщност повече пречим. Simple Smile Къщата мирише на борови иглички, меденки, печено пиле, пуканки. Позволяват ни да пием малко вино, зачервяваме бузките и заспиваме рано-рано, обикновено не успяваме да дочакаме да дойде Дядо Мраз (тогава). Simple Smile На сутринта боси и по пижами търчим до елхата, за да проверим дали има подаръци за нас - ако има, значи сме слушкали през годината. Simple Smile Разбира се, винаги имаше. Simple Smile

# 233
  • Мнения: 251
Любимият ми спомен е празнуването на Бъдни вечер.Красиво подредена,топла и уютна стая,девет вкусни,постни ястия и благодарствена молитва за раждането на Христос,а с него и на надеждата.За съжаление,с всяка изминала година смисъла на празника се измества към безмислени подаръци,пуйки,сладки и Спа центрове.Забравяме Кой е причината за празника.

# 234
  • Мнения: 365
Повечето Коледни празници ги прекарваме у дома с най- близките ми хора.Но си спомням Коледа когато децата бяха малки и с още много приятели , мисля, че бяха около 30  и с тяхните деца бяхме на Пампорово в х.Смолянски езера.И там на КОледа си поръчахме на хижарите да ни подготвят трапезата, а ние бяхме подготвили много изненади  и игри за децата.Естествено и ние се включихме.Получи се много  весело и всички все още си го спомняме

# 235
  • Мнения: 477
Дните около Коледа са най-специалните дни в  годината.Всички отварят сърцата си и  светът прелива от топлина и добросърдечност. Най-милият ми спомен при приготвяне на коледната трапеза е свързан  с  тази взаимна топлота и задушевност, която отключва най-светлите мисли и благородни, човешки чувства.Бяхме в родното ми селце, сгушено в дебрите на планината- моето семейство, на сестра ми, братовчедите  ми и децата ни.Целият ден бяхме в приповдигнато настроение при приготвянето на коледната трапеза.Малката къщичка  се пръскаше от детски смях , закачки.Печката бумтеше, а навън -приказно бяло и чисто като детска душа.Следващата  година не успяхме да се съберем в пълен състав и по - следващата и така вече години наред. Всеки потърси щастието си в големия град и и в чужбина.Но тази Коледа  ме топли вече повече от 20 години и ме зарежда с много любов , защото вълшебствата  са в миговете ,прекарани  с най-обичните хора.Те оставят дири в душата - дълбоки,вечни и истински.

Последна редакция: вт, 06 дек 2016, 20:51 от galina73

# 236
  • Мнения: 351
Винаги се наслаждавам на топлината и уюта на дома, на мъждукащото огънче от домашния иконостас в тези светли дни. И на всички любими хора у дома!
За Бъдни вечер приготвяме всичките любими, постни ястия, а за Коледа- капама, в която има разнообразие от меса. Често приготвям и любимото ястие на моя син- пилешко с бекон, гъби и топено сирене. Той винаги се радва на това ястие.
Един от любимите спомени е с майка ми и сина ми (на около 4-5години тогава), разточващи кори за тутманик. И след това той искаше да изяде парчето точно с неговата кора!

# 237
  • варна
  • Мнения: 193
Моят най- хубав спомен за Коледа е от годините когато цялото семеиство успявахме да се съберем и да отпразнуваме празника заедно. Защото няма нищо по хубаво от това да гледаш всичките си близки събрани на едно място, които се забавлявляват!

# 238
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Любимото ми време от годината! Пазя прекрасни спомени за пълна къща, вкусна храна, подаръци и много песни и танци.  Heart Eyes За щастие и сега сме едно голямо семейство, което продължава да спазва традицията и да се събира за празниците.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 239
  • Мнения: 547
Още от дете най-любимите ми моменти са украсяването на Коледната елха и приготвянето на вечерята на Бъдни вечер и Коледа. Всяка Бъдни вечер заедно с баба ми месим питка, правим сърмички (постни и с пилешко месо - за Коледа Simple Smile) и още много вкусотии. Тази година съм решила за първи път да направим и Коледни сладки. За трапезата на Коледа винаги има пуйка и нещо сладко, най-често някакъв шоколадов сладкиш или торта. chef
Това е най-прекрасният празник, който събира семейството и любовта се утроява!  santa2 People Santa Close-mas:

Общи условия

Активация на акаунт