По-вкусна Коледа с "Градус"

  • 20 141
  • 266
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 234
Любимите ми спомени за Коледа са свързани с моето детство. Ставахме рано, за да отворим подаръците под елхата.След това с майка ми започвахме да приготвяме ястията за коледния обяд. Пълнена печена пуйка, или патица, гарнитура от зеле и пюре, питка с късметчета.  Най-прекрасните моменти прекарани със семейството!

# 211
  • Мнения: 1 827
Любим спомен от коледната трапеза изплува всяка Коледа.  Но се сещам за една Коледа с пълнена пуйка (със зеле, ориз, пилешко, свинско и зеленчуци). Беше толкова крехка и вкусна, че още я помня.

# 212
  • Мнения: 41
приготвянето на семейната трапеза по време на празниците е свързано със спомен за пълнено пиле на Коледа и много подаръци Grinning Grinning Grinning

# 213
  • Мнения: 393
Любимите ми години от детството по Коледа са свързани с вкусни ястия приготвени от майка ми-постни на бъдни вечер и сармички с пилешко и свинско на коледа.На сутринта на Коледа се звънеше на вратата и някой оставяше чувал с подаръци.

# 214
  • Мнения: 206
Любим спомен, свързан с приготвянето на семейната трапеза по време на празниците е когато баба правеше една тава с домашна дърпана баница със сирене, една тава с точена баница и една тава с баклава или тиквеник , цял ден ги приготвяше и имаха най- божествения вкус, който никога няма да забравя. А също и капамата на баща ми, която приготвя в глинен гювеч.

# 215
  • Мнения: 1 575
Любимият ми спомен е вечерта на Бъдни вечер, трескаво приготвяне на постните ястия, постоянното броене на храните и опитите да съберем всички купички и чинийки на масата. След вечерята оставяхме масата непочистена, а аз заставах пред елхата, вперила поглед в подаръци, опитвайки се да не отворя поне един и си лягах рано, за да дойде Коледа по-бързо...ех, спомени.... Grinning

# 216
  • Мнения: 2 658
Любимия ми спомен по коледните празници е този от детството ми. Когато всичко ухаеше на домашно приготвени сладки, пуйка и всякакви деликатеси приготвени с много любов от моите баби Simple Smile

# 217
  • Мнения: 226
Коледа за мен е най- любимият  празник. Тогава цялата фамилия се събираме около коледната трапеза, елхата е украсена от мен и брат ми ,носи се аромат на вкусни коледни сладки,  канела и шоколад .Баба правеше една тава с  дърпана баница със сирене,  баклава и домашна торта!Очаквахме с нетърпение подаръците ,пеехме коледни песни!

# 218
  • Мнения: 29
Здравейте,

В нашето семейство Коледа започваше поне месец преди празника, правихме си най-различна украса, която можеше да се смени около 10 пъти преди да бъде одобрена от всички членове на семейството, баба вадеше един стар кафяв тефтер с рецепти и със сестра ми имахме важната задача да изберем сладките, които ще се приготвят с наше участие разбира се, най-ярко си спомням едни масленки, които ухаеха невероятно, едни орехчета, направени с метална преса на котлона, на които изяждах поне половината тесто в процеса на приготването им..., разкошната питка на баба, която винаги обикаляше нивите преди да се върне при нас и беше неземно вкусна. През лятото баба си ходеше на село и събираше различни билки, от които цяла зима ни правеше вкусен чай, задължителната вкуснотия беше и боб в гърне, което и до днес не мога да приготвя по същия начин, макар че не се отказвам...

# 219
  • Мнения: 3 031
Баницата и сладките помня, защото по онова време не ядяхме сладко като сега ежедневно и си беше цяло събития мама да бърка торта и ние да облизваме купата. Или пък правеше едно страхотни елхички, които така и не научих как се прави. А за баницата задължително помагахме, за да видим къде слагат късметите. Чупехме орехи за баклавата, изобщо цялото семейство беше в кухнята и от опитване на всяко нещо, макар да не ни даваха много, много, после нямахме голям апетит на трапезата Simple Smile

# 220
  • Мнения: 456
Любимите спомени за Коледа са от детството. Украсяването на коледната елха,подаръците рано сутринта, цялото семейство събрано на трапезата. Все любими моменти,които с времето сякаш избледняват. Тази Коледа искам да върна коледния дух в семейството, да върнем традициите вкъщи!

# 221
  • Мнения: 9 025
Спомням си как ходехме пеша в големия сняг в балканския ни град. Винаги имаше постна храна на Бъдни вечер, а на Коледа мъжете колеха прасето. Баба и мама правеха всякакви вкусотии.

# 222
  • Мнения: 4 219
Коледата ми е най-любимият празник. Спомням си как в детството ми цялото семейство се събираше на село в дома на баба и дядо. Празничните украси, миризмата на елхата, гозбите на баба.
Питката, която месеше братовчедка ми, се делеше на конци като козунак. Татко пукаше пуканки в нарочна тенджера на печката, в която горяха дърва. После нижехме пуканките на гирлянди.
Дядо предремваше и подхъркваше на масата...
Баба редеше баницата и стриктно следеше кой ще кихне пръв, защото по реда на кихането след като започне да се реди баницата наричаше агънцата, които щяха да се родят.
После, сурвакарите помня...

# 223
  • Gulyantsi
  • Мнения: 237
Любимият ми спомен е когато бяхме малки и помагахме на мама да приготвим коледните сладки. Тогава нямаше такова разнообразие по магазините и ние с брат ми и сестра ми  с голямо желание помагахме на мама с това. Чукахме орехови ядки за любимите ни лебедчета, за Коледната баклава и меденките.

# 224
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 701
Любимият ми спомен е от детството ми с майка ми .
Правеше най вкусните курабийки.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт