За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 53

  • 51 395
  • 753
  •   1
Отговори
# 390
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
А има ли сол в консервирания боб? Аз заради нея не бих го давала.
Иначе зависи от боба, ако не е остарял и с конци, пасираш и даваш. Аз дадох след десетия месец.

# 391
  • София
  • Мнения: 420
А има ли сол в консервирания боб? Аз заради нея не бих го давала.
Иначе зависи от боба, ако не е остарял и с конци, пасираш и даваш. Аз дадох след десетия месец.


Ясно, благодаря. ЧУдех се и аз, но в никакъв случай няма да бързам тогава. Simple Smile

Нека порасне още.  Stop Hug

# 392
  • Мнения: X
Ако е без сол може и по-рано, към 8 месец някъде въведох аз. Ако се притесняваш не пречи и по-късно.

# 393
  • София
  • Мнения: 420
Ако е без сол може и по-рано, към 8 месец някъде въведох аз. Ако се притесняваш не пречи и по-късно.
Ще изчакам Simple Smile Няма да бързам д правя глупости и после да съжалявам.
Има достаъчно други храни, които мога да давам. Разнообразието е голямо Simple Smile

# 394
  • Лондон
  • Мнения: 839
Здравейте,мами Hug С интерес следя темата,макар че до сега не съм писала.Аз съм от Декемврийки 2016.Имам бебе на 40 дни,което е изцяло на АМ Аптамил.До преди седмица хранех сина ми с Аптамил Profutura (живеем в UK),но поради коликите ,реших да пробвам с Аптамил Comfort.Горе долу от този период забелязах,че акитата на бебето започнаха да зеленеят
.Не са тъмно зелени,по-скоро жълто с примесено светлозелено.Тъй като съм мама  за първи път бих искала да чуя вашето мнение дали този цвят на акитата са ок,или според вас нещо не е наред.Благодаря предварително Hug

# 395
  • Мнения: 2 509
Здравейте,мами Hug С интерес следя темата,макар че до сега не съм писала.Аз съм от Декемврийки 2016.Имам бебе на 40 дни,което е изцяло на АМ Аптамил.До преди седмица хранех сина ми с Аптамил Profutura (живеем в UK),но поради коликите ,реших да пробвам с Аптамил Comfort.Горе долу от този период забелязах,че акитата на бебето започнаха да зеленеят
.Не са тъмно зелени,по-скоро жълто с примесено светлозелено.Тъй като съм мама  за първи път бих искала да чуя вашето мнение дали този цвят на акитата са ок,или според вас нещо не е наред.Благодаря предварително Hug

От смяната на млякото може да се получи да позеленеят. Мирише ли неприятно, по-твърдо ли е, има ли някакви други промени, позеленява ли все повече и повече прогресивно? Ако не, според нашата педиатърка било нормално. Ние бяхме на кърма и дохранване, като минахме само на АМ към 4ти месец пак така леко позеленя. С времето се оправи от само себе си. Ако обаче има и други изменения, най-вече да мирише на кисело може да има и нещо друго.

# 396
  • Мнения: 1 775
Здравейте,мами Hug С интерес следя темата,макар че до сега не съм писала.Аз съм от Декемврийки 2016.Имам бебе на 40 дни,което е изцяло на АМ Аптамил.До преди седмица хранех сина ми с Аптамил Profutura (живеем в UK),но поради коликите ,реших да пробвам с Аптамил Comfort.Горе долу от този период забелязах,че акитата на бебето започнаха да зеленеят
.Не са тъмно зелени,по-скоро жълто с примесено светлозелено.Тъй като съм мама  за първи път бих искала да чуя вашето мнение дали този цвят на акитата са ок,или според вас нещо не е наред.Благодаря предварително Hug
По принцип АМ не се сменя без препоръка от педиатър, съветвам ви да обърнете лъм лекаря на детето, той може да прецени най-добре. Нормално изпражненията трябва да са горчичаво-жълтеникави с бели парченца или като тиквено пюре.

# 397
  • Мнения: 1 602
Боба го въведох някъде когато въведох и месото.
Относно зеления цвят на акото. От смяната на мляко е. Не се води притеснително , но може за да си спокойна да се консултираш с педиатър.

# 398
  • Лондон
  • Мнения: 839
На 1ви Февруари ще го водя на преглед,тук нещата стоят малко по-различно с лекарите и прегледите като цяло. ConfusedНо понеже има време до 1ви,реших да питам вас.Бебето не дава някакви симптоми ,че чувства дискомфорт,освен че се свива от колики,което май е в реда на нещата.Иначе акото си е същата консистенция и мирис ( не особено приятен) ,както преди.Просто придоби зеленикав цвят.А относно смяната на млеката,доколкото знам,не е проблем да се сменя,ако е на една и съща марка и производител.Благодаря за отговорите Hug

# 399
  • София
  • Мнения: 420
А сега да питам - днес забелязах, че на бебчо дъхът му мирише особено - сладко-кисело като че ли, не мога да преценя.... Не е приятна миризмта. Не е обиклновената миризма на мляко.
Звънях на педито, но не вдига да питам каква е причината - ще пробвам след малко пак.

Да кажа, че яде картофено пюре от няколко дни... но не знам дали има връзка.

# 400
  • Мнения: 581
Чувала съм, че ако има промяна в дъха може да е предвестник на разболяване. Не знам дали е вярно.

# 401
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
А сега да питам - днес забелязах, че на бебчо дъхът му мирише особено - сладко-кисело като че ли, не мога да преценя.... Не е приятна миризмта. Не е обиклновената миризма на мляко.
Звънях на педито, но не вдига да питам каква е причината - ще пробвам след малко пак.

Да кажа, че яде картофено пюре от няколко дни... но не знам дали има връзка.

Щом яде и друго, е нормално да не мирише на мляко. Чакай да видиш как ще ухае като захраниш с риба  Mr. Green
А онова в памперса - мммм, романтика  Joy

# 402
  • Мнения: 1 602
Аз също съм чувала , че ако им мирише дъха ( освен от храна ) е предвестник на разболяване.

# 403
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Не я плашете излишно. Това, за което сте чували, мирише на гнило и се случва при разболяване, не преди болестта.

# 404
  • Мнения: X
Моето бебе колко пъти вече беше болно милото, а досега не му е миришела устата. Аз подобна щуротия не съм чувала.

Общи условия

Активация на акаунт