Зима идва бяла и красива, МАРТенската мама е нетърпелива! -тема 7

  • 39 803
  • 742
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 68
Здравейте. Прочетох последните няколко странички и като гледам аз вървя най-бързо растящата бъдеща мама. Преди да забременея бях доста слаба. За моите 162 см бях 46 кила. Винаги съм си вървяла слабичка. След забременяването започнах да качвам неусетно. В момента съм 25 г.с. а килограмите ми стигнаха 60. Всеки път като видя кантара си казвам, че шоколада и тестените изделия отпадат от менюто, но това не продължава дълго. Докато вляза в магазина и съм се изкушила. Хапвам си и доста плодове паралелно с всичко друго. За сега съм напълняла видимо само в корема,дупето и малко в краката. Не се чувстнам дебела, но се притеснявам за останалите 3 месеца и половина в които уж се качва най-много.

# 586
  • Мнения: 18 562
Цитат
За сега съм напълняла видимо само в корема,дупето и малко в краката. Не се чувстнам дебела, но се притеснявам за останалите 3 месеца и половина в които уж се качва най-много.

Аз се чувствам по същия начин, но просто си казвам, че колкото кача-толкова, не е важно, ще ги сваля ако ще и с цената на гладуване, само да имам воля и инат/които обикновено нямам/,но съм сигурна, че видя ли се в очите си дебела няма да се оставя така. Ще си карам велото после, ще намаля храната и грижите и тичнаето насам-натам ще си кажат думата.  Simple Smile Така поне се надямам и се успокоявам.
От тестненото и сладкото няма да се откажа, чак пък толкова вредно не е, да ме извиняват.Трябва да изям тонове тесто, че да прекаля.  Simple Smile Не е сега момента да се лишам и ограничавам ит каквото и да е.
Разбира се, в разумни граници. Peace

# 587
  • София
  • Мнения: 855
И аз започнах да качвам килограми светкавично, на ЖК бях 65 (+5) а само за седмица съм качила почти кило! До края на месеца не ми се мисли... #Shocked

# 588
  • Мнения: 345
Здравейте,

Да се запиша и аз при вас  Heart Eyes. Терминът ми е края на март, всъщност по календарни изчисления е 2-ри април, но аз съм с ранна овулация, а и по скановете бебето се движи 4-5 дена по-рано, така че съм някъде 27-28 март.

Да дам отчет по последните теми. Относно килограмите - вече съм 8+ в 25 г.с. Стартирах от 57-58, сутринта видях чертата на кантара малко след 65 кг.  Crazy Ям доста здравословно, но каквото такова. Но някак си не ми личат тези 8 кг., странно. Утре съм на преглед/всъщност на среща с акушерка, та ще видим какво ще ми кажат.
С предната бременност стартирах от 52 кг. и качих 25 кг., които до 6-тия месец после бях свалила изцяло. Дори на погачата на 40-тия ден си бях с прилепнала рокля по мен.

Относно отстъпването на място в транспорт/на опашка - живея в чужбина и по опашки никой не ти отстъпва по принцип, а в метрото носим едни значки Baby on board и обикновено ти правят място. Но аз принципно шофирам и не ми се налага често да ползвам метро.

Ще ходя на работа до края на февруари, но тук платеното майчинство е 4 месеца и нямам много избор. Работата ми е офис, без стрес, на 20 мин с кола, та да сме здрави само, не ми тежи засега.

Купила съм само 3 неща, поръчах една пелена и едно памучно одеало от Алиекспрес, и смятам да се организирам след нова година с покупките.  Heart Eyes

# 589
  • Мнения: 899
Добре дошла в нашата темичка! Миналия път имаш ли спомени до 7ми месец колко беше качила  Embarassed Embarassed аз все се притеснявам че не знам как вървя и колко още се качва до края. Най ме е страх да не би да си мисля че съм качила малко и накрая март да съм +30кг. Joy

# 590
  • Мнения: 345
Katerinaaa, Да ти кажа не си спомням в 7-ми колко бях, но към края качвах от въздуха. И тогава, и сега, имам много целулит  Embarassed Но наистина бързо се свалят, особено като се наблегне на много разходки. Не се притеснявайте, момичета, здрави да сме само.

Относно седмиците аз броя най-често така
Скрит текст:
или както Манхаманха беше писала веднъж: щом терминът ми е на 2-ри април, влизам в 9-ти месец на 2-ри март, влизам в 8-ми месец на 2-ри февруари, в 7-ми месец на 2-ри януари и т.н.  Crazy

# 591
  • София
  • Мнения: 855
Добре дошла, SilverLiningSimple Smile
Ох, и аз така ги броя месеците като теб...аз съм с термин 05 март и влизам в 9-тия на 05 февруари, и ако Малчо свирне "готов съм" по-рано, като нищо ще се окажа февруарка  Crazy

# 592
  • Бургас
  • Мнения: 6 546
Момичета, здравейте!
Идея нямам аз колко кг съм качила, но видимо са само на корем,който обаче явно не се забелязва в автобуса Simple Smile и си пътувам на крак.

Вода почти не пия по принцип, но докато кърмех девойката, пиех с литри. Идва си естествено желание,както някой вече писа.

Ние за НГ ще сме на заведение. Нямам сигурен тоалет, но имам няколко варианта за комбиниране,та не ми е зор.

# 593
  • Мнения: 23
Здравейте!Макар и да не участвам в темата ви следя.И аз съм за март живот и здраве!Исках да ви попитам нещо. В събота и неделя си чувствах корема някак постоянно стегнат и напрегнат.Вчера бях и до Майчин дом.Там казаха,че е напрегнат,да пия 3х2магнерот и но-шпа.Преживях същото преди 2седмици.От тогава бях на 3х2магнерот и беше добре,в сряда след прегледа решихме да го намалим на 3х1,но в събота пак така стана.Днес имах и леки болки и от притеснение пих но-шпа.АГ ми и забранила,защото ми каза,че нейна пациентка в 25г.с.пометнала заради разкритие,до което водило но-шпато.Сега прочетох,че и други мами пишат,че води до омекване на шийката и било опасно/не в тази тема/.Питането ми е дали някоя е чувствала така корема и е имала болки,макар и не силни и постоянни.Извинете за поста,просто съм в чуденка и търся съвет!

# 594
  • София
  • Мнения: 855
Здрасти desinka,и аз знам за подобен ефект на но-шпа но той се получава при продължителна употреба и то на големи количества (например 3х2 таб). Поради тази причина аз спрях употребата на но-шпа редовно около 5ти месец и останах на Магнезий 3х2 твърдо, който после намалих до 3х1 но под него не падам. Сега пия но-шпа само "при нужда", което значи, че ако ме заболи- лежа и ако не ми мине до час пия едно но-шпа. Освен това за болки, които определям като "леки менструални"  за себе си- от носене на тежко, навеждане, или нарастване на матката, се опитвам да не вземам. Според мен опитай при леки болки просто да легнеш без физическа активност и без паника. Бебетата сега растат със страшна бързина и е нормално да има болки в таза/корема. А ако си наситена с магнезий т.е. приемаш го редовно поне 3х1, вероятността за "опасни контракции" би трябвало почти да я няма.  Peace

# 595
  • Мнения: 23
WhiteWabbit,много ме успокои.Вероятно е така,както казваш.Аз просто съм си паника.За 24 часа съм изпила 2 но-шпа и наблягам на магнерота.Чудя де обаче дали може така постоянно 3х2?Сега гледам само да лежа. Може би наистина матката се разтяга и затова има и леки болки,то няма как да не се чувства нищо сигурно. На мен ми е 1ва бременност и затова се шашкам от най-малкото.Чудих се как е възможно и цял ден да ми е напрегнат корема,явно и това може. Дано магнерота да даде дълготраен ефект.

# 596
  • Мнения: 18 562
Десинка, ти направо ме притесни. Аз съм на но шпа от 2 месец, три по две и магнерот.
 Това, което пишеш се случва и при мен, постоянно, както го намаля и започват леките болки и дискомфорт. Но нито един лекар не ми е казвал нищо подобно за но шпато, никога, а всички знаят,че го пия.
Не съм го спирала никога, само намалям. Моите болки и дискомфорт са подобни на тези, които WhiteWabbit описва, но аз го пия точно от страх да нямам контракции. И  не смея да го спра.
Не бях учла това нещо и сега сериозно се очудих. Как пък може да не са ми го казали или аз да не съм разбрала. Повече няма да го пия и ще питам следващият път доктора.

# 597
  • София
  • Мнения: 855
Мис не знам каква е ситуацията при теб, но ако е "само" това, което наричат "чувствителна матка" и няма други рискови състояния, защо наистина не попиташ д-ра вместо да набива но-шпа и след него да набива Нифедипин , да не останеш постоянно на магнезий? Пак казвам,  при теб положението може да е по-деликатно и да имат нещо в предвид, но е хубаво да ти кажат защо- шийката скъсена ли е, омекнала ли е, какво й е точно, за да знаеш и ти. Може твоят специалист да има нещо в предвид, което да не знаем и за това да ти ги назначава  newsm78

# 598
  • Мнения: 18 562
Нищо не ми е казано. От началото съм с дискофорт и леки болки, а и както се оказа и с контракции. Затова ми е изписано, за успокояване на матката.Иначе тя ми е слабо чувствителна, но корема ми често се втвърдява. Последният път ми каза да го намаля, и но шпа и магнезий.
Шийката ми не е скъсена, всичко ми е нормално. Винаги ми казват, че всичко е ок, обаче си имам тези контракции и леки болки.
И последния път ми каза, че докрая ще си ги пия. Но да намалям постепенно.

# 599
  • Мнения: 345
Аз съм също с контракции от рано, на моменти болезнени. Проверявали са ми шийката в 19-та седмица и миналата седмица в 24-та /ходих до спешното тук, че много ми беше дискомфортно, болки и напрежение/. Всичко е наред и шийката е затворена. Наблягам на магнезия, но шпа само в случай на по-силни болки.
И аз съм чувала това за но-шпа-то още през първата бременност и някак си има някаква логика, защото все пак то е за отпускане на гладката мускулатура, а цервикса нали трябва да държи стегнат, знам ли. И затова гледам да не прекалявам с но шпа.
Тук принципно нищо не изписват, освен Парацетамол разбира се,  добре че си ме снабдяват от БГ с Магнерот, имам и Диаспорал.

Общи условия

Активация на акаунт