Зима идва бяла и красива, МАРТенската мама е нетърпелива! -тема 7

  • 39 827
  • 742
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 557
Добро утро мамчета , да ви се оплача - тази сутрин малкия мъж ме събуди с ритници това е всеки ден между 4:00 и 6:00 както и да е. Имах много гадене и ми се повръщаше  Sick че ставах да обикалям апартамента и така ми се размина повръщането. Освен това имам и запек  Confused и вече втори ден не съм ходила по голяма нужда нооооо започнах като бабите да мисля и да търся лек. Пих топла вода с една лъжичка мед и ЧУДО нямаше 5 минути и вече работата беше свършена  Grinning , препоръчвам ви !
Сега си пия кафенцето и гледам да мине малко време да изляза да се поразходя , голяма хаймана станах Simple Smile

Момичета някоя опитна мама може ли да сподели , какво може да се яде по време на кърмене и какво трябва да се избягва.Търсих в нета но нещо не ми стана ясно.
Аз така се надявах да се огранича и да хрупам салати и плодове по време на кърмене с цел да сваля някое килце ама май няма да стане Sad

# 571
  • Мнения: 899
До колкото знам кака ми пи специални витамини за кърмещи на Pregnacare и спазваше режим на хранене. Зори през бременността да не си там вече трябва. И се хапва стабилно.

# 572
  • Мнения: 786
Изобщо не съм съгласна с изказването за "безвредни лекарства"!
Прах за пране използвам Тео бебе и съм доволна.
Възглавница против обръщане, съм ползвала в началото една от Джъмбо, а в последствие никаква такава не беше в състояние да го ограничи в позата в която го сложихме  Mr. Green А възглавница за главата започнах една много тънка да слагам, чак когато стана на годинка- притеснения от гръбначни изкривявания. А първите 3 месеца по препоръка на Педи, дюшека в горната част към главата стоеше повдигнат на 30градуса, защото ако повърне да не се задави. Поради тази причина и трябва да бъде подпирано настрани. А и така сменяйки позата, предпазвате от деформиране на главичката.
Бях най-спокойното същество през първата си бременност, но синът ми беше най-ревящото бебе, а сега на 2,6г., ужасно нервен, буен и нетърпелив.

# 573
  • Мнения: 6 560
Когато се кърми трябва да се пият по 3л вода на ден. Не знам как ще го постигна това Crazy
Иначе храненето трябва да е здравословно, разбира се - както по време на бременността. Има лактогенни чайове и разни храни, които подпомагат лактацията - сминдух, шатавари, овес, бирена мая, сусам, ядки - но без фъстъци и прочие. Сигурно в нета ги пише някъде.

А да ви кажа честно аз помня точно колко човека са ми отстъпили мястото си в автобуса или на опашки, от както ми личи досега - 4 Mr. Green И то последната беше една бабка, защото си разсипа портокалите и ме пусна да мина пред нея докато си ги събере, а не защото съм бременна Joy

# 574
  • Мнения: 1 808
В автобус не се возя, но на опашки дори опитаха да ме прередят по време на черния петък, което ми се стори безкрайно нахално. Естествено обясних, че не мога да си отстъпя реда (видимо млада жена на около 30 и няколко, която дори не попита, просто видя позната на опашката и застана пред мен).
За колегите изобщо не съм се притеснявала и понеже нося по-широки модели дори няколко пъти съм си показвала корема под сакото на тези, които констатират, че "не личи".  Crazy

# 575
  • София
  • Мнения: 855
Момичета, на някой да му е дошла музата за заглавие на следваща тема? Помагайте!  bouquet

# 576
  • Мнения: 18 582
Коледните светлинки блестят, Мартенчето вече е на път  Rolling Eyes Joy Blush

# 577
  • Мнения: 164
Коледата наближава, а Мартенчето все по-буйно шава/става.

Оф нищо не мога да измисля ooooh! Stop Blush

За Нова година ще сме си само двамата на вилата, но ще си се наконтя. Иначе имам една нова дълга рокля, която е разтеглива и ще съм с нея на Коледа.

# 578
  • София
  • Мнения: 248
Коледните светлинки блестят, Мартенчето вече е на път  Rolling Eyes Joy Blush

Ето предложения и от мен:

В корема се търкаля малко акробатче, чакаме през Март да вземе да проплаче.

Шести месец вече се търкулва, Мартенската мама бебенца бълнува.


# 579
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Когато се кърми трябва да се пият по 3л вода на ден. Не знам как ще го постигна това Crazy
Електра, не се притеснявай, съвсем естествено жаждата ще те принуди, аз всичките раждания първите дни, още докато бях в родилния, дом изпивах по 6 литра, а едни ден стигнах до 10!!!! То като засуче бебето, и все едно ти пресъхва уста, тяло, няма как да не погълнеш поне половин литър на кърмене Simple Smile После се нормализират нещата и пак имаш нужда от вода на всяко кърмене, но количествата вече са прилични Simple Smile
А за празниците, и аз ще се наглася с рокля и клинче, взех си една от Лидл, много разтеглива и страшно удобна. Че и добре стои на бременното ми коремче Simple Smile

За храненето по време на кърмене  - има много статии в интернет, но са противоречиви. Аз гледам да се храня пълноценно, без боклуци, а относно някой спорни храни, като лук, чесън, люто, то бебето само си подсказва дали му харесва кърмата или не. Моите деца общо взето са сукали и не са придирали, само като бях яла зеле, си спомням синът ми не искаше ду суче и се мръщеше. И колата я избягвам по принцип, но по време на кърмене съвсем, защото бебетата много се превъзбуждаха и нямаше заспиване.

Последна редакция: пн, 12 дек 2016, 13:58 от mama_galka

# 580
  • Мнения: 18 582
Коледата наближава, Мартенчето лудо шава

# 581
  • Мнения: 6 560
Предполагам, че е така, успокоих се Simple Smile

Хайде и аз да се включа с предложение:
Празници дойдоха вече, МАРТенчето е порастнало човече.
Празниците на вратата чукат, скоро МАРТенче ще гука.

Последна редакция: пн, 12 дек 2016, 14:23 от Elektra.13

# 582
  • София
  • Мнения: 855
Страхотни сте, ще имаме богат избор за следваща тема!  Hug

# 583
  • Мнения: 730
Аз нямам предложение Grinning
Ник'ви идеи по темата не ме спохождат.
Бях на консултация, взех си кръвните и урината. Всичко в норма. Учидих се, че захарта не ми се  е качила...предвид количествата сладко, които поглъщам. Иначе ям солено, сладко само покрай цикъла и то рядко. Сега направи се размазвам, че се и крия от детето, че и тя иска, хахахах.
Качила съм почти две кила за един месец, нормално.
Почти нищо не ям, няма място. Вчера и онзи ден ми се втвърдяваше корема на няколко пъти, без болка. Споделих днес с акушерката /не знам така ли се казва в Бг жената дето мери и тегли всеки месец newsm78/, каза че са контаркции и нищо, че няма болка ако зачестят да отида до спешното.
Взех си час за ваксината против магарешка кашлица, опита се да ме навие за такава и против грип, но там не й се получиха нещата, хаха.

# 584
  • Мнения: 5
Здравейте мамита,азз понеже уча и вече започна много да ме измаря това ходене всеки ден напред-назад.Днеска тръгнах пеша към университета,но повече няма да повторя.На мен също не ми правят нито място в автобус или пък където и да било,никой не се съобразява,амааа не го приемам толкова навътрее😄
Вълчи апетит нямам още,по скоро ме влекат по-киселите храни,лимони и портокали ям по цял ден😄😄

Общи условия

Активация на акаунт