Зима идва бяла и красива, МАРТенската мама е нетърпелива! -тема 7

  • 39 745
  • 742
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 899
Да и аз това го мислех, но ме посъветваха да купя торбички за памперси и да ги завръзвам и пускам в кошчето. Те били специални да не пропускат миризма. Било страшно необходимо да имаш кош до теб. За ръкавичките - тези са за новородените да не се драскат и даже ми казаха че са малко, защото си лапали ръцете.  ooooh! те са много тънки не са за навън

# 76
  • Мнения: 1 788
Да,  за такива ръкавички май е ок. Те наистина се драскат, даже си пускат кръв. Не само новоредените, но и племенникът ми го правеше на 9 месеца. А те какво представляват, могат ли да се носят в топло време, запозната ли си?

# 77
  • Мнения: 730
Доста неща са напълно излишни в списъка. Сори, мое мнение. Нито с първото съм си причинявала такава вещомания, нито сега смятам. Задушавам се от много вещи около себе си. Целта е да е практично и удобно. Като за първа бременност, може би е нормално да се втурвате във всякакви покупки, живот и здраве за второ ще видите колко по- практично може да е всичко Laughing

# 78
  • Мнения: 899
Ами този списък съм го правила по мненията на много познати. Те ми казаха че ми трябват към 8-10 такива. Тези ръкавички са тънички от памук и пречат да не се одраска, обаче не топлят. Те са по- тънки от чорапче. Използват се нали да не му изстинат ръчичките на бебето, но за студено време, не са достатъчни. За навън ще трябват шушлекови, ако го извеждаш първия месец и не се е стоплило.

# 79
  • Мнения: 730
Поне около 15-20 неща на пръв поглед виждам като излишен разход, бройката на някой неща също е завишена.

# 80
  • Мнения: 231
Мен също започна да ме хваща параноята и сега само мисля,че трябва да си набавя нещата за болницата.

# 81
  • Мнения: 899
Поне около 15-20 неща на пръв поглед виждам като излишен разход, бройката на някой неща също е завишена.

Кои неща? За да ги махна от списъка или коригирам  Hug

# 82
  • Мнения: 231
Мисля, че списъкът на Катерина е идеален, напълно съвпада с моя, както и марките. За козметиката на мустела, аз си взех промо пакет от бебеманията, вътре са всичките неща, които си изброила, за 57лв

# 83
  • Мнения: 730
Протектор за матрак- защо са ти 3 броя?
Влагометър
Кош за пране
Торбички за памперси
Кошче за памперси
Препарат за съдове за бебета- една отделна гъбичка и веро и си готова
Препарат за миене на детска стая
Спрей за почистване на колички
Сушилник за беберони- чиста памучна кърпа ще ти свърши същата работа
Сушилник за бебешки дрешки
Стерилизатор- гореща вода и веро вършат чудесна работа /ходих на курс за бременни преди години и точно това ни обясняваха, че има достатъчно качествени препарати на пазара, които в комбинация с топла вода са ок/
Лъжица силиконова - с каква цел е за новородено?
Шишета- защо толкова много?
Ръкавички- ако толкова много искаш, един -два броя са достатъчни / аз не съм ползвала/

Ако се загледам и още неща ще махна от списъка ти Joy
Практична съм просто, както казах голяма част са излишен разход, а повярвай ми ще има къде да си харчиш парите Laughing

# 84
  • Мнения: 251
Аз също съм на мнение , че има доста излишни неща:
9 шишета ? - едно , две като за начало са достатъчни
биберон 1+ - по-добре до тогава да сте го отказали
дъска за повиване твърда и мека - една е достатъчна
много ми се виждат и пелените, също съм против кошчето
Сушилник за биберони - това пък за какво е???
За козметиката вземи едно , две неща отначало на една марка. Виж дали не получава алергия от тях и това купувай цяла серия(напр. моя син се обрина от chicco )
Едно , две елечета може да добавиш към дрехите.

# 85
  • Мнения: 18 552
Аз съм се ограничила до най-необходимото. Даже стерелизатор се чудя дали да купувам. Това винаги ми се е струвало излишно. Simple Smile

# 86
  • Мнения: 899
Протектор за матрак- защо са ти 3 броя? не знам така ме посъветваха приятелки, но те се ползват и за по-натам де доде не сменим леглото с детско
Влагометър    - това реших да го спестя - бебефона го има и термометър също
Кош за пране
Торбички за памперси
Кошче за памперси
Препарат за съдове за бебета- една отделна гъбичка и веро и си готова
Препарат за миене на детска стая
Спрей за почистване на колички
Сушилник за беберони- чиста памучна кърпа ще ти свърши същата работа
Сушилник за бебешки дрешки това ми трябва защото нашия е много малък
Стерилизатор- гореща вода и веро вършат чудесна работа /ходих на курс за бременни преди години и точно това ни обясняваха, че има достатъчно качествени препарати на пазара, които в комбинация с топла вода са ок/
Лъжица силиконова - с каква цел е за новородено? с това се били давали капки при колики или грип
Шишета- защо толкова много? няма да кърмя сигурно ще са ми малко даже
Ръкавички- ако толкова много искаш, един -два броя са достатъчни / аз не съм ползвала/

Ако се загледам и още неща ще махна от списъка ти Joy
Практична съм просто, както казах голяма част са излишен разход, а повярвай ми ще има къде да си харчиш парите Laughing

# 87
  • София
  • Мнения: 1 508
И според мен списъкът е раздут като количество и излишни предмети. А бебетата ви къде планирате да спят, в отделна стая или при вас?

# 88
  • Мнения: 730
Лъжица и новородено? Пипета ще ти свърши по- добра работа Peace

Дори и да не кърмиш, не може да си измиеш шишето след хранене ли?

За сушилника, по- добре го сменете с по- голям в такъв случай. Детето ще расте и "бебешкия сушилник" ще спре да му върши работа.

# 89
  • Мнения: 899
Идеята за пипетата е супер! За бибероните и стерилизаторите предпочитам да ги имам за удобство, достатъчно ще се занимавам с другите неща, а и ще работя от вкъщи постоянно. Иначе за сушилника сте прави.  Бебето ще има отделна стая да, където и аз ще спя известно време.

Общи условия

Активация на акаунт