Зима идва бяла и красива, МАРТенската мама е нетърпелива! -тема 7

  • 39 790
  • 742
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 167
Пускам в отделно съобщение това, защото много ми е мерак.

Моля, ако някой ще поръчва от алиекспрес, нека ми пише!!! Много искам да си поръчам нещо от там, но не знам как става, нямам кредитна карта и като цяло ме е страх да действам сама, защото не разбирам. Ако мога да се комбинирам с някой или да ми обясни как точно става ще съм благодарна!

Намерих тази страничка във фейса - аз мисля да поръчам нещо малко като начало.
https://www.facebook.com/%D0%9F%D0%BE%D1%80%D1%8A%D1%87%D0%B0%D0 … -684108255019499/

# 106
  • Мнения: 18 562
тук се поръчва во посредник ли? той върши всичко и ти само превеждаш парите
ММ така ми поръча от ибей едно колие  Simple Smile

# 107
  • София
  • Мнения: 855
Момичета, за избор на екип доколкото знам е хубаво да се направят няколко консултации с лекаря, който сте избрали минимум месец-месец и половина преди термина- за да може да се запознае със случая, дори и да нямате проблемна бременност. И разбира се да ви вмъкне в графика. Това в случаите, в които водещият ЖК и израждащият специалист ще бъдат различни. В държавните болници мисля, че предварително се уговаряше епидурална анестезия например, защото се заплаща отделно от избора на екип. Според мен е хубаво вече да сте се ориентирали към специалист и да си записвате скоро час за преглед, за да може ако имате много разногласия да имате време да го смените.

Дневник на бременността си поръчах ръчно изработен, сестрата на една колежка ги прави и изпраща из цяла България и дори извън страната по куриер. При нея ще си поръчам и албум за снимки за бебето. Пускам снимки от моя дневник, който още не е допопълнен защото искам да принтирам няколко снимки на тумбаци и да лепя Simple Smile Цветове, материи, стил, всичко се договаря с авторката. Ако искате да разгледате какви неща прави, пишете на лични да не спамим, ще ви дам линк към фб страницата й Simple Smile А има и много такива места където правят албуми по поръчка.



(морската звезда не е част от албума Simple Smile )


# 108
  • Мнения: 18 562
Много готин дневник. Аз пък хич нямам желание за такива неща. Всичко ми минава като на сън.Кога видях двете черти, кога станах 6-ти месец.

# 109
  • Мнения: 1 800
И екип няма да избирам, не спрях да слушам как никой няма да се погрижи за мен, ако не платя на някого. И така да е, това съм решила, пък ако попадна на толкова недобросъвестен... то човек не може от цялото зло да се спаси Grinning
Просто си имам причини, не само финансови и не толкова, поради които не искам избор на екип.

# 110
  • Мнения: 557
Споделения списък ме стресна Simple Smile
аз няма да си взимам стерилизатор , ще използвам тенджера и ще преварявам 5 минути
-взела съм си помпа за кърма на бертони и 1 малко и едно голямо шишенце , 1 залъгалка.Не искам да прекалявам с ненужни неща .Консултирах се със сестра ми , която е изгледала 3 деца и моя дружка ,която има второ детенце.

Относно козметиката мисля да взема на Мустела дермопочистващ гелза коса и тяло , и ще взема олио за тяло на мустела.Лосион или мляко за тяло няма да купувам на първи етап , понеже олиото било по-добро в студен сезон имал  затоплящ ефект.Лосиона ще го взема юни или юли , като пораснем малко.
За дупето ще взема Судокрем , който ми препоръчаха .

Аз ръкавички против драскане съм взела 3 чифта , 2 шапки за вкъщи и една за навън.3 чифта терлички, чорапчетата съм си поръчала от алиекспресс и си ги чакам.Лигавници ще взема 3 броя със лепка и с непромокаем гръб. Днес си взем и две нощници , които са специални за след раждане и кърмене.

Днес една дружка ми даде едно одеалце , доста пеленки,плетени чорапчета, и чаршафчета  Grinning Grinning Grinning

Моето мнение е да не се прекалява като количество , понеже бебчетата ще порастнат много бързо .

# 111
  • Мнения: 18 562
Аз не съм се ориентирала за раждане и това доста ме притеснява. Не знам на кой да се доверя, този, който ме следи ще взема да го попитам следващият път и него, да го видя какво ще каже.

# 112
  • Мнения: 167
тук се поръчва во посредник ли? той върши всичко и ти само превеждаш парите
ММ така ми поръча от ибей едно колие  Simple Smile
Ами като гледам май е от посредник . Аз така си поръчвам редовно от една мацка , която всеки ден прави поръчки от Sportsdirect, Аsdageorge i др.

# 113
  • Мнения: 254
В Майчин дом София мисля, че упойката влиза в избора на екип ( общо 900лв.). На мен трети аг ми казва задължително секцио, матката ми е оперирана преди година. Няма как. Най-вероятно ще съм с избор на екип, ако не стане нещо съвсем неочаквано.
За покупките имам много неща от каката. Купихме креват за каката, че вече е на шест и не се събира в бебешкото, а малкия креват ще го унаследи беба.
С..с не дават, а и ММ го е страх повече и от мен, то и не се чувствам особено привлекателна...
За каката ползвах мустела първо, а после каквото харесам. Сега не знам. За пране ми харесва течен тео бебе нещо в лилавичко. Одеяла имам пет плюс бебе порт, трябва да направя ревизия на нещата от каката, че те почти не са носени. Даже имам такива с етикети.
За обличане как да се предцени, зависи колко е топло вътре, а и навън. Пишат че ни чака най-студената зима. Може би боди с дълък ръкав, плюшен гащеризон, чорапки или търлъчки, елече или тъничка жилетка за вътре ще ок. Едва ли вътре ще стоим под 22-25, поне аз де съм си зиморничева. За след къпане се чудя мляко или олио. Дано края на март, началото на април да е топло и да се излиза. Хехе бебешки разходки....
А и кремчета за мама за стрии, че те стават и при свиването после. Аз си имам и от преди бременността. Крем за разранени зърна също, макар че се надявам сега да нямам този проблем, но е възможно. Подплънки за кърмене не съм ползвала и се уливах жестоко. Mr. Green
В родилното ползвах гащи за еднократна употреба, но не си бях уцелила номера и ми бяха като парашут и падаха. Сега си поръчах за проба, да видим. Когато се прибрах се, майка ми купила дълбоки, ей ненавиждах ги тия бабешки килоти, заедно с турбо смотания сутиен за кърмене. Толкова ужасна не съм се усещала никога. Да не говорим, че и след операцията сега дълбоките гащи ужасяващо ми пречеха.
Така, че мисля да си купя хубава нощница и сутиен за кърмене. След раждане те тресат страшни хормони, дали е чак депресия не знам, но не е никак лесно емоционално, болница, болки, недоспиване, вълнения всякакви, трябва човек да си има малки островчета на конфорт.

# 114
  • Мнения: 899
Ох аз покрай манията за бебето съм се забравила себе си!  Laughing Laughing Laughing Кажете какви неща са необходими за раждането  ooooh!

# 115
  • Мнения: 191
Списъкът и на мен ми се вижда прекален. Много от нещата по мое мнение напълно излишни. Изнамерих списъка, който съм правила за сина ми преди 7 години. Мисля да се водя по него. Като за момента съм набавила най-скъпите и необходими неща. Мокри кърпи, памперси и бебешка козметика се купуват от всякъде и това може да стане в последния момент. Зя сега сме взели количка, столче за кола, имаме легло и вана и малко дрешки. Трябва да вземем матрак, повивалник, стерилизатор, евентуално помпа за кърма. Останалото са дреболии, които могат да бъдат и подарък - бебефон, музикална въртележка, шишета, козметика.
От Алиекспрес не бих поръчала за бебе. Поръчвала съм само за себе си. Случвало  се е нещата да не идват, а и качеството често е под въпрос. Иначе самата процедура е елементарна, мисля дори, че имаше превод на бг. Аз залагам на английските марки. Качествени и много симпатични.
Относно раждането донякъде съм спокойна тъй като разчитам на лекарката, която ми следи бременността. Мисля да раждам естествено освен ако не се наложи друго.
Секс отдавна не правим с тези контракции затова пък постоянно присъства в сънищата ми  Joy.

# 116
  • Мнения: 1 825
Колко много сте изписали.
Аз реших нищо излишно да не купувам предварително. Имам предвид разни помпи, стерилизатори, много козметика и подобни. Майка ми е накупила дрехи, хавлии, така че аз няма да взимам нищо, от роднините, който иска да купува - добре дошъл. Ние с мм ще си вземем само количка, легло, вана и разни дребни от рода на шишета, биберони, играчки и подобни.

Днес бяхме на втора ФМ, всичко е наред, питах за раждането какво трябва да нося в боницата - казаха ми освен за мен (лични, тоалетни вещи + 3 нощници) нищо друго. В цената било включено всичко (дрехи, памперси, кремове, мляко за бебето и подобни), Давали и много подаръци. Единствено дрехи за изписването.

# 117
  • Мнения: 167
От Алиекспрес не бих поръчала за бебе. Поръчвала съм само за себе си. Случвало  се е нещата да не идват, а и качеството често е под въпрос. Иначе самата процедура е елементарна, мисля дори, че имаше превод на бг. Аз залагам на английските марки. Качествени и много симпатични.
О, аз в никакъв случай няма да поръчам за бебето оттам - мисля за каката да взема нещичко - видях много сладурски роклички по 2$... Simple Smile

# 118
  • София
  • Мнения: 855
H/I, доколкото знам си с Хашимото като мен, имаш ли инструкции от  ендокринолога кога да направите последна консултация преди раждане и как да следиш ТСХ след това? Това още ми виси защото всичко засега е под контрол, но мисля след нова година да направя една консултация и да обсъдим нещата с Л-тироксина...

# 119
  • Мнения: 1 825
Все още ниакви инструкции нямам, за момента правя изследвания на всеки 20 дена, казвам му резултата и той казва дали да увеличавам или намалям дозата. Държи да е до 1,5, не по-високо.

Но си мисля, че и след раждането, поне 6 месеца по същия начин ще се процедира, докъто пак се напасне хормона и правилната доза.

Общи условия

Активация на акаунт