Зима идва бяла и красива, МАРТенската мама е нетърпелива! -тема 7

  • 39 740
  • 742
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 638
Бебето задължително при мен, в отделно легло прилепено до спалнята, до годинка, пък после ще видим.  Peace

# 91
  • Мнения: 18 552
Ние нямаме отделна стая за бебето. Хем къщата ни е супер голяма.
Ще спи при нас живот и здраве. Имаме кухня, грамаден хол и спалня, нямаме детска. Това на по-късен етап ще се мисли,като е малко до нас в креватче.
Трябва да видя вашите списъци, че моя май е непълен. И поне да сверя, макар че не се водя по тези в нета. То там ако ги чета, супер излишности виждам.
То за всичките наши неща едва се намира място, пък за на бебето, не знам.Затова не искам да се затрупвам с ненужни вещи.

# 92
  • Мнения: 251
О , задължително при нас в спалнята. В списъка може да добавиш нещо за теб:
Колан за след раждане, някое др стягащо мазило, подплънки и сутиен за кърмачки...
Шишетата може да се спестят с  пликчета или контейнери за съхранение на кърма.
Стерилизаторите с торбички за стерилизация в микровълнова, да не казвам , че ако имаш миялна машина върши същата работа

# 93
  • Мнения: 1 788
При нас ще спи, а след време тази стая ще стане негова. Не знам кога, там ми е тъмна Индия, но след година-година и половина може би е редно да спи само. Аз много се страхувах да спя сама, но това може да е било, защото се е случвало рядко (имам по-голям с 9 години брат и бяхме в една стая). Може би, ако свикне от малко, е ок.

# 94
  • Мнения: 231
За сега бебчо ще спинка в нашата стая, но силно се надявам най- късно до 1, 2г. Да ни е готова новата къща, където ще има място за още 5 човека в отделни стаи.  Laughing Grinning

# 95
  • Мнения: 5
Момичета, честит нов месец!

Извинете ме, ако вече сте дискутирали темата, но ме вълнува въпрос относно раждането.
Аз съм се ориентирала към Майчин дом с избор на екип (само толкова от суеверие тепърва ще подбирам информация) т.е с упойки и доболничен престой около 1300лв. примерно не знам така чувам, ЗК поема някакви си 400лв. ОК, а някой знае ли, кога се извършва плащането от пациентката, за избора на екип и консумативи, до колко дни преди или след раждането?

Ще бъда благодарна, ако някой е наясно и пише.
Благодаря.

# 96
  • Мнения: 164
Термометър- http://www.microlife.bg/products/fever/1second/
Ние си взехме стерилизатор на Чико. Не одобрявам стерилизацията в микровълнова. Всички знаем вредите от този тип фурни, в ежедневието използвам минимално...
Моят списък определено е по-кратък от постнатия по-назад. На момента ще се отреагира.

# 97
  • Мнения: 167
Момичета, много се забавлявах с отговорите ви относно обезкосмяването Simple Smile Мислех,че само при мен е такава мъка /моят корем е голям като за 9 месец/ Бебето ще го кръщаваме на свекито - по-добър човек от нея просто не познавам. Много исках и първото да е на нея, но тя не ми разреши. Аз ще раждам секцио в Токуда и изобщо не се притеснявам - само с бебето всичко да е наред. След първото се възстанових много бързо - на четвъртия час станах - вечерта се разхождах. Терминът ми е на 09.03. но бебо върви назад с 10 дена и се надявам да склоня доктора за 07.03. да родя,че много ми харесва датата Simple Smile
Имам въпрос - правите ли секс с половинките си? Аз имам голямо желание, но някак си ми е некомфортно и притеснено. Бебо постоянно рита, върти се и си мисля какво ли ще му е,ако го раздрусаме и ние допълнително  Laughing

# 98
  • Мнения: 18 552
Не правим. Опитвали сме, не мога, притеснявам се,а после получавам болки и контракции.
В моя случай не е препоръчително. Имам ли контракции или болки, стягане и дискомфорт, док.каза абсолютно е забранено.
Дори и когато нищо не ме боли и след като правим винаги изпитвам дискомфорт, корема се стяга и ме боли. Така, че-не.

# 99
  • Мнения: 251
Болна тема:) Още отначало докторите  ми забраниха. Горкият ми мъж:).... Като се има предвид , че  имам спонтанен аборт един месец преди тази Б, при който пак ми забраниха и така вече почти цяла година ....

# 100
  • Мнения: 231
Ние два пъти, но откакто започна да се оголемява коремчето и бебо да рита по-силно, ММ ужасно се притеснява. А и на мен ми е малко дискомфортно.

# 101
  • Мнения: 899
Ние си правим,но трае възможно най бързо и сама настрани мегнали. Правим веднъж в седмицата, но всичко зависи какво е казал доктора

# 102
  • София
  • Мнения: 855
Моят списък за бебе е доста по-различен.
От дрешките имам доста комплекти блуза+ританки защото ми се струва много удобно. Имам и гащеризони 4-5 плътни и 3-4  "пижами", памучни, за спане. Одеалцата са около 4 с различна дебелина като съм сметнала и това че ще ми трябва от тях за количката. Пелена имам 1 много плътна и едно одеало-портбебе много плътно, един дебел пухкав космонавт. Имам най-много дрешки от НМ, няколко дреболийки от Зара, доста от магазин Слънчице, взех малко дрешки за проба и от Лидл, Angel Baby и други малки локални магазинчета. Отделно брат ми подари много гащеризони и космонавт от Mamas and Papas с което онлайн поръчката ми отпада засега Simple Smile Имам и 3 нощници (не знам какво ще ги правя 3  Laughing )
Остават ми вана, още малко бархетни пелени, козметика,препарати за почистване, малките уреди за бебе-термометри и тн,  и нещата за мама. Ще кърмя и ще си взема само 2 шишета за "да има" от по 60 мл. Ако нещата се променят тогава ще тичаме за шишета и щуротии. Стерилизаторът ми е модел "Тенджера"  Mr. Green докато не видя сериозна причина да дам 100+ лева за кутия, която прави пара. Не ползваме микровълнова дори за нас, да не говорим за бебето Simple Smile

На въпроса на анито, позволяваме си от време на време Embarassed и сме много внимателни.

# 103
  • София
  • Мнения: 244
Има едно нещо, за което до сега не съм срещала да се говори. Аз страшно много искам да вземе дневник/албум (или там както се казва) за бебе. Даже съм вдъхновена да му посветя някоя друга дума още сега преди да се е родило. За мен беше много мило и сърдечно, когато четох своя албум, който майка ми е правила. Просълзих се. Гледах се на снимките и четях пожеланията и надеждите за бъдещето ми на родителите ми.

Секс не сме правили от както разбрах, че съм бременна. Аз нямам никакво желание, а сега вече ние е страх да не му направим нещо.

Списък още не съм правила, но съм решила да бъда максимално икономична. Само толкова, колкото ще ни е необходимо първите дни след раждането, после ще видим. Най-много искам да си взема количка и легло от сега, само да излезе голяма промоция, но ще видим, наплашили са ме и аз сега не смея, за да няма после "казах ли ти".

Чета хубави неща за Шейново, иска ми се на там да се ориентирам, вече съм писала веднъж мисля, но и аз нямам представа как стоят нещата. На 29.12 съм на ФМ трети трим. при доц. Карагьозова. Не изключвам вариант да говоря с нея по този въпрос, ако ми се види симпатична. Доколкото знам, тя работи в МД.

# 104
  • Мнения: 18 552
Пускам в отделно съобщение това, защото много ми е мерак.

Моля, ако някой ще поръчва от алиекспрес, нека ми пише!!! Много искам да си поръчам нещо от там, но не знам как става, нямам кредитна карта и като цяло ме е страх да действам сама, защото не разбирам. Ако мога да се комбинирам с някой или да ми обясни как точно става ще съм благодарна!

и аз така  ине се научих, а има много неща,които ми харесват оттам

Цитат
На 29.12 съм на ФМ трети трим. при доц. Карагьозова. Не изключвам вариант да говоря с нея по този въпрос, ако ми се види симпатична. Доколкото знам, тя работи в МД.

ще се радвам да споделиш после и товето мнение от нея, защото аз много се чуда дали направо да не раждам при нея
аз съм на 23 на трета ФМ при нея и ще поговоря, а после ще споделя какво ми е казала


162 аз пиша стихове по принцип, и много пъти ме е удряло вдъхновение, но нека се роди, а албуми и всичко останало-после ще има колкото искаш  Simple Smile

В магазин Слънчице много ми харесват количките и др. седмица ще го посетим.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт