Зима идва бяла и красива, МАРТенската мама е нетърпелива! -тема 7

  • 39 729
  • 742
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 899
Емиии аз явно нещо съм смахната  Joy мен нито са ме боляли гърдите нито са се уголемили Joy няма да се видя аз с големи гърди явно. Аз мислех, че накрая растат 8-9месец, ама явно не

# 286
  • Мнения: 152
Добро утро и от мен!  Simple Smile Мен първите месеци много ме боляха гърдите, леко са се уголемили, обаче доста ми потъмняха ареолите.
Сега бях до аптеката, нямаше магнерич и ми даде разтворим магнезий. Изпих едно прахче, ама се чудя дали е достатъчно като от магнерича трябва да пия 3х2.

# 287
  • Мнения: 1 825
И моите не са пораснали. Същите сутиени си нося. Дори и корема не ми е пораснал кой знае колко  Simple Smile Понякога забравям, че съм бременна, но бебето с ритниците ми напомня  Laughing
 За раждането само ще купя един-два за кърмене и това е. Аз с покупките съм спокойна. При нас има много и огромни бебешки хипермаркети, от където можеш да си набавиш всичко - от бебето, та до майката. Само чакам намаленията да започнат от 15-ти януари.

# 288
  • Мнения: 557
При мен продължава дискомфорта и бодежите и нещо съвсем се психясах.Дотолкова,че се чудя да тръгвам ли за София.Тук сега няма къде да ме видят.Чудя се какво да правя.Съвсем лека е болката ама не знам.Ше чакан до утре да ме види местната гениколожка.

Мис пиши как си?
И аз вчера имах странни тъпи болки в матката , все едно някой ме ръга даже на няколко пъти се притесних много , но веднага легнах и гледах да не мърдам.Вчера даже пих 2 пъти но-шпа а го бях намалила на 1 таблетка.
Надявам се да сте добре с бебо  Hug Hug Hug

# 289
  • Мнения: 18 551
Добро утро.Всичко е ок.Ходих в полунощ до спешното.Имах леки болки,както казах,матката беше леко втвърдена.Гледаха беба,снимки даже ми дадоха.Биха ми две инжекции Папаверин и по живо по здраво.Вериятно са гъбички,вече урината ще си покаже.
Док.каза,че те нон стоп си излизат при бременните и непосредствено преди раждане най-вече се лекуват.Казаха,че това са нормални оплаквания и не трябва да ме притесняват,че бременността ми била като по учебник и после казал на ММ да ме откаже да раждам секцио.Вдигнах тревога за без нищо,яд ме е малко,ама по-добре така.😃Цяла нощ не спах почти.

Последна редакция: вт, 06 дек 2016, 13:27 от Miss_Bingley

# 290
  • Мнения: 251
От няколко дни имам ужасни болки ниско долу около левия яйчник(все едно някой ме реже ,за секунди).
Толкова са силни , че не мога да мръдна. Имам чувството ,че по някакъв начин усуквам бебето(малко тъпо звучи). В такива моменти се замислям , че нямам готова чанта и параноята ме обзема, а като гледам и ММ как се стресира. Не мога да разчитам на него да ми донесе всичко. Аз съм зодия дева и тр всичко да ми е готово , подредено, а горкия да го пратя до хранителния магазин е забравил поне едно-две неща. Все отлагам , но май ще тр да я приготвя, а  като се има предвид , че ще раждам февруари...
Вчера бях на пазар ,но за МЕН . Купих доста коледни дрехи. Вдигнах си празничното настроение и самочувствието на жена. За моя голяма радост влизах все още в размер S (28 г.с.) Joy Joy Joy
Да ви препоръчам в  LCWaikiki    http://www.lcwaikiki.com/en-US/BG/category/women/maternity
има изгодни дрехи за бременни .

# 291
  • Мнения: 114
Емиии аз явно нещо съм смахната  Joy мен нито са ме боляли гърдите нито са се уголемили Joy няма да се видя аз с големи гърди явно. Аз мислех, че накрая растат 8-9месец, ама явно не
Не си единствената и моя бюст не се е уголемил, даже имам чувството ,че малко се е смалил  Simple Smile Simple Smile

# 292
  • Мнения: 786
На мен не ми остава време да си помисля дали ме боли или сърби някъде от тичането по баткото и болестите му. От два дни забелязах , че корема ми се е вдигнал нагоре (24седмица съм). А гърдите ми са 3-пъти по-големи.
Аз раждах секцио първият път, кърмата ми тръгна на 4-я ден и кърмих до 10-я мес. В родилното малкия беше на АМ, а в последствие доста често дохранвах с изцедена кърма от биберон- драми със сученето не е имало. Лохии имах около 40 дни, а цикъла ми дойде след 6 месеца.
Стерилизатора беше една от покупките за които не съжалявам. Бяхме за около 2седмици на гости на майка ми и реших, че няма да да го вземаме, а ще изваряване в тенджера...е голяма грешка. След изваряване трябваше да мия пак, защото всичко ставаше в бял прах ( варовик). Стерилизирах всичко до към 5-я мес, но с времето разреждах. Много ми беше удобно, защото пъхах всичко вътре и го оставях. От там минаваше всичко- шишета, биберони, залъгалки, помпа за кърма, играчки и лъжички с които съм давала лекарства. И в никакъв случай детето ми не е изнежено от това. Разбира се че когато си на разходка и си хвърли шише или биберон на земята и нямаш резерва, само изплакваш с водичка и пак даваш.
От комплектите за хигиена на бебето, ползвах само ножичка за ноктите, защото много се дереше, тампончета за ушите и стига толкова. За почистване на нослето физ.разтвор и когато е бил болен бейбивак ( ползвам го и до ден днешен). Тия ръчните помпички за издърпване на секрета от носа- не вършат работа.
За мазане в момента съм на кокосово масло и кожата ми е ОК, преди него бях на мустела и започнаха ужасни сърбежи.
Трета ФМ ще правя в 30гс пак при Сигридов.
Някой беше писал за колан за стягане след раждането. Аз не съм ползвала, но мисля да се възползвам от тази екстра този път, че е доста трудно с прибирането на корема след секцио.

# 293
  • Мнения: 296
Здравейте!  Hug Искам да ви питам дали според вас това комплектче за изписване е подходящо и достатъчно топличко за мартенско бебе?

http://moebebe.com/drehi/komplekti-za-izpisvane/komplekt-za-izpi … ashterizon-pandoo

Благодаря!  Heart Eyes Hug

# 294
  • Мнения: 164
Връщам се от преглед- 593г-24г.с, вървим назад с 1 седмица, но е нормално, тъй като съм с късна ову.
Трябва да пия желязо заради нисък хемоглобин, но ми изписа пак възможно най-скъпото и този път няма да го взема.
Какво желязо приемате вие?

# 295
  • Мнения: 796
Здравейте!  Hug Искам да ви питам дали според вас това комплектче за изписване е подходящо и достатъчно топличко за мартенско бебе?

http://moebebe.com/drehi/komplekti-za-izpisvane/komplekt-za-izpi … ashterizon-pandoo

Благодаря!  Heart Eyes Hug
Мисля, че е добре. Ако не е толкова студено можеш да не слагаш всичко, ако пък е - слагаш всичко и готово. 🙂

# 296
  • Мнения: 557
Връщам се от преглед- 593г-24г.с, вървим назад с 1 седмица, но е нормално, тъй като съм с късна ову.
Трябва да пия желязо заради нисък хемоглобин, но ми изписа пак възможно най-скъпото и този път няма да го взема.
Какво желязо приемате вие?

на мен ми предписаха желязо за смучене на таблетки на малтофер , на теб какви ти предписаха и колко струват?

# 297
  • Мнения: 18 551
Моето желязо е Тотемия, към 8 лева, ампули

# 298
  • Мнения: 146
Аз пия сорбифер 2 x 1 на ден и два пъти взимам билкова кръв.

# 299
  • Мнения: 251
Аз също съм на сорбифер 2Х1,6.75лв
.

Общи условия

Активация на акаунт