Зима идва бяла и красива, МАРТенската мама е нетърпелива! -тема 7

  • 39 716
  • 742
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 855
Аз заради киселините не хапвам вече почти никакъв хляб и паста, защото после съм като змей  Tired и това донякъде ме спасява. Напоследък си купувам много сушени плодове,особено фурми- адски сладки са и ме засищат. Обаче си унищожавам и пакет бисквити за 2 дена, с кафето- уж си дръпвам 3 бисквитки, а ставам да си боцна още 3 след малко и така. Ако не е в шкафа-не е в устата ми, затова купувам по-малко Simple Smile
Хапвам много киви и мандарини а напоследък ми се припива и чаша мляко, ей така, от хладилника.
Отвори ми се апетит за кисели неща отново и нападам кисели краставици и печени чушки от бурканите направо Simple Smile Иначе- вечерно време ядем много супи с мм защото на обяд обикновено сме прекалили с по-богата манджа. Събота и неделя обаче е друга работа  Laughing угаждаме си много Simple Smile

# 376
  • Мнения: 60
Аз ям всеки ден кисело мляко с овесени ядки и мед, правя си печени филийки с яйце и сирене, ям супички, риба, по две кивита на ден, както и един банан и една ябълка. Задължително една или две вафли, защото страшно много ми се яде сладко. За бременните е хубаво да се яде цвекло и авокадо, та съм ги включила в менюто.С храната, която ядем изграждаме съкровищата ни. Трябва да се стараем да имаме редовен стомах, за да се чувстваме добре.

# 377
  • Мнения: 231
Вие сте добре, аз все още не мога да хапвам всичко. Така си останах отначалото. Аз съм същата с вафлите, задължително по 1 на ден, а риба не съм вкусила от както разбрах, че съм Б

# 378
  • Мнения: 18 547
Ям си каквото си искам.Мандарини,сокове от портокал на корем.Сандвичи сутрин,или овесени трици с мляко,супи,мянджи си ям основно всякакви,тестено,баници,сладко също отвреме-навреме.Нищо кой знае какво,това,което ми се яде си го хаовам.И кафе пия,чисто или с мляко по две на ден.😊

# 379
  • Варна
  • Мнения: 75
За яденето сутрин задължително кисело мляко с мюсли, кафе с мляко, на обяд супа и основно, следобяда ми се отваря апетит за сладко, гледам да се залъжа с чай, мандарина, ябълка, банан, ако не стане - вадя тежката артилерия - 1 шоколад. Вечерята пак е някаква супа или основно, гледам да не прекалявам. Ям почти едни и същи неща като преди Б, пия витамини Прегнакеър + Омега. Напоследък съм полудяла по едни кисели краставички, килограмите вече са +6 /25+3 г.с./
За спането спя с възглавница за бременни, предимно на дясно, но се усещам, че все по-често се събуждам по гръб, явно така ми е удобно. Знам, че трябва на ляво, но при мен беба е седалищно в лявата част и само да се обърна на ляво и започва да ме боли, корема се стяга, става твърд и се притеснявам да не я смачкам нещо Sad

# 380
  • Мнения: 796
След като си позволявате тестенца и толкова сладки неща, кръвна захар мерили ли сте? Аз тесто ям само в неделя, сладко си хапвам по веднъж на ден, и кръвната захар ми се е вдигнала  Tired Другата седмица ще правя истинското  обременяване, дано всичко е наред, че никога не съм спазвала режим и диети и се плаша, но в името на малчо ако се наложи ще се подложа. 27г.с. +8кг.

# 381
  • Мнения: 140
Нощем ми е голямо въртене на мен- на ляво, на дясно, докато успея да се наместя. Тази сутрин  станах с болки в гърба, краката също ме наболяват често.
Храненето,- опитвам да балансирам.  Всеки ден едно от храненията ми е супичка, сладко не бива да ям, имам висока кръвна захар, позволявам си по два плода, като напоследък  сутрин на гладно ям киви.
Ядки също хапвам, бадеми най- вече. ( но някъде четох, че ядките са алергени ине хубаво същ от и за цитрусов)
Авокадото е много полезно , вчера си направих импро гуакамоле и стана чудесно.
Рибата, знам че на нея трябва да се набляга, но макс един два пъти в месеца ми влиза в менюто.
Чудя се, до сега не ми предписват  витамини, дали успявам да набавям всичко необходимо за бебче и мен?
Вие приемате ли витамини комплекс?

# 382
  • София
  • Мнения: 244
Нощем ми е голямо въртене на мен- на ляво, на дясно, докато успея да се наместя. Тази сутрин  станах с болки в гърба, краката също ме наболяват често.
Храненето,- опитвам да балансирам.  Всеки ден едно от храненията ми е супичка, сладко не бива да ям, имам висока кръвна захар, позволявам си по два плода, като напоследък  сутрин на гладно ям киви.
Ядки също хапвам, бадеми най- вече. ( но някъде четох, че ядките са алергени ине хубаво същ от и за цитрусов)
Авокадото е много полезно , вчера си направих импро гуакамоле и стана чудесно.
Рибата, знам че на нея трябва да се набляга, но макс един два пъти в месеца ми влиза в менюто.
Чудя се, до сега не ми предписват  витамини, дали успявам да набавям всичко необходимо за бебче и мен?
Вие приемате ли витамини комплекс?


Аз взимам витамини за бременни прегна кеър плюс, но предполагам, защото кръвната ми картина беше разбъзикана последния път - едно ниско, друго високо. Може ли да споделиш какво представлява това импро гуакамоле? Ако може и рецепта, ако не е твърде сложна.

За спането спя само на ляво, защото на дясно не ми е удобно сякаш притискам нещо и ли ми е изпаднал корема, а иначе ми е най-удобно по гръб, но и на мен ми казах за вената и се старая да не лягам така. Иначе особено в последно време не мога да се наспя, ако имам възможност сигурно бих спала до 11-12 на обяд.

Тези дни се бях притеснила, че прекалено рядко усешам бебето, но от вчера пак ме рита и сега съм спокойна! Може да съзнанието да ми е било заето и затова да не съм забелязала. Иначе при мен няма силни ритници или нещо кой знае какво, просто ме побутва от време на време. Сега ще влизам в 26 г.с.

# 383
  • Мнения: 899
Аз си хапвам всичко. Сандвичи, салати, пължени картофи, ориз, ябълки, спагети, вафли, корни - всичко каквото ми се яде. Единствено гледам да не преяждам. Изследванията са ми перфектни. Качира съм 7кг, но това е от лятото. Попринцип есента качнам винаги 4кг, така че в общи линии съм +3 повече от всяка година по тва време. Забелязах, че седмицатя преди всеки календарен месец съм с +1кг  и така стоя да следващия.  Надявам се така да остане и 9ти да съм +9кг от лятото.

# 384
  • Мнения: 319
Момичета за тези които ще пазаруват за бебета днес от бебешоци са ми пратили мейл пуснали са намаления до 40% от днес до 23.12, който иска да погледне аз вече напазурах и няма да се възползвам но погледнах имат много нови и сладки неща. За спането по гръб ми е мисич невъзможна задушавам се на ляво също не ми е удобно че и ние сме седалищно и общо взето на дясно спя благодарение на възглавницата много удобно нещо. Мен също много ме болеше кръста и то от началото почти с какво ли не се мазах масажи е няма полза и само слушах по училищата за бременни за един немски колан видя ми се скъп и бях решила да не го вземам, но в крайна сметка се сдобих с него и съм изумена от ефекта няма такова удобно и полезно нещо за момента възглавницата и този колан са ми двете най-полезни неща за бременността даже мисля да си ги запазя и до следващата бременност, сега мисля да си взема и другото нещо което много хвалят на тази фирма колана тип гащи за след раждане регулира се от трите страни само не знам как ще си уцеля размера защото едва ли могат да се пробват, но ще го измисля. За храненето на мен ми се хапват много плодове банани, портокали, киви, ябълки, грозде, но това съвсем не изключва и сладкото шоколад, кремчета.

# 385
  • Мнения: 899
Аз твърдо смятам че всичко е до ген и как понася хормоните. Има жени дет са само на салати и плодове и то мн по малко и качват 25кг (майка ми е била една от тях и мн мои познати)  и жени дето ядат по много и пържено и тесто и сладко и качват 10кг...

# 386
  • Мнения: 18 547
Аз твърдо смятам че всичко е до ген и как понася хормоните. Има жени дет са само на салати и плодове и то мн по малко и качват 25кг (майка ми е била една от тях и мн мои познати)  и жени дето ядат по много и пържено и тесто и сладко и качват 10кг...
И аз съм на същото мнение

# 387
  • Мнения: 730
Аз съм освирепяла за сладко. Никога в живота си не съм яла толкова сладко. Ужас.
Вчера бях на обременяване с глюкоза, преди да я изпия КЗ ми беше 92, казаха че е добре. В понеделник ще ходя да си взема резултатите. Продължавам да трупам само на шкембе. Хляб ям само домашен, по една филия печена на ден. Мандарини и ябълки ям като за световно. С първата бременност изкарах само на кюфтета и зелена салата, хахах. Ядях ги денонощно.

# 388
  • Мнения: 1 781
Аз прекалих със сладкото няколко дни - течен шоколад на филийка и без филийка, нормален шоколад 2-3 блокчета, слепени шоколадови бисквити - 1-2 на ден. И започнаха киселините, направо непоносими. Четох, оказа се, че от мандарини и портокали също се образуват киселини. От вчера спрях всичко, но снощи късно изядох половин десертче и нощта не беше лека. Но като цяло се върнах на супите, тахана с мед, ябълките и мисля, че ще се оправят нещата.

# 389
  • Мнения: 140
Нощем ми е голямо въртене на мен- на ляво, на дясно, докато успея да се наместя. Тази сутрин  станах с болки в гърба, краката също ме наболяват често.
Храненето,- опитвам да балансирам.  Всеки ден едно от храненията ми е супичка, сладко не бива да ям, имам висока кръвна захар, позволявам си по два плода, като напоследък  сутрин на гладно ям киви.
Ядки също хапвам, бадеми най- вече. ( но някъде четох, че ядките са алергени ине хубаво същ от и за цитрусов)
Авокадото е много полезно , вчера си направих импро гуакамоле и стана чудесно.
Рибата, знам че на нея трябва да се набляга, но макс един два пъти в месеца ми влиза в менюто.
Чудя се, до сега не ми предписват  витамини, дали успявам да набавям всичко необходимо за бебче и мен?
Вие приемате ли витамини комплекс?


Аз взимам витамини за бременни прегна кеър плюс, но предполагам, защото кръвната ми картина беше разбъзикана последния път - едно ниско, друго високо. Може ли да споделиш какво представлява това импро гуакамоле? Ако може и рецепта, ако не е твърде сложна.

За спането спя само на ляво, защото на дясно не ми е удобно сякаш притискам нещо и ли ми е изпаднал корема, а иначе ми е най-удобно по гръб, но и на мен ми казах за вената и се старая да не лягам така. Иначе особено в последно време не мога да се наспя, ако имам възможност сигурно бих спала до 11-12 на обяд.

Тези дни се бях притеснила, че прекалено рядко усешам бебето, но от вчера пак ме рита и сега съм спокойна! Може да съзнанието да ми е било заето и затова да не съм забелязала. Иначе при мен няма силни ритници или нещо кой знае какво, просто ме побутва от време на време. Сега ще влизам в 26 г.с.
162, рецептата за импровизираното гуакамоле е много лесна: едно авокадо, малко крема сирене( може и обикновено сирене или извара), чесън по желание, сок от половин лимон и кубчета пресен домат.пасирах за минута и стана супер. Комбинира се добре с домашни брускети.

Общи условия

Активация на акаунт