Зима идва бяла и красива, МАРТенската мама е нетърпелива! -тема 7

  • 39 760
  • 742
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 1 508
Аз моите хапчета ги позабравям, кога желязото, кога единия магнезий. А как се определя дали бебето е една седмица напред, по кои показатели?

# 466
  • Мнения: 251
Miss_Bingley Как няма да ти е зле след тези емоции. Всичко се отразява Давай го по спокойно.
До голяма степен зависи от нас дали детето ни след като се роди ще бъде спокойно или тревожно; смело или страхливо; доволно от живота или гневно и недоволно.
mia1 още от първите прегледи с ехограф се установява разлика м/у размерите на бебето и  съответните размери  за гестационната седмица. Това се дължи на по-ранна или късна овулация.

# 467
  • Мнения: 899
Да. На мен в началото ви казаха седмица назад. Сега е с 5дена по-малко, а на първата фитална 20седм ми казаха 3 дена по-малко. Така че всеки казва различно, но със сигурност е станоло след 14тия ден, защото няма как да е станало на 14ия Embarassed Като чета колко са ви големии бебоците имам чувството,че мойто е мн малко  Laughing сега в сряда ше видим колко е станало. Между другото на мен вече ми се показа коремчето. Не е голямо, но вече не съм просто като преяла  hahaha понякога като се погледна в огледалото иии хем знам, че е нормално хем... не се понасям с този тумбак се чувствам слоница Joy Joy Joy

# 468
  • Мнения: 899
Да ви се похваля приключих с всички покупки   bowuu леглото и скрина идват утре и няколко бодита чакам в понеделник иии.... съм готова!!!  bowuu оставих само прах за пране термометър памперси мокри кърпи физ. Разтвор и тн. 10 мн дребни неща са от аптеката. Всичко друго е тук складирано в кашони и пликове в детската. И ще ги разопаковам и оправя началото на февруари. Супер спокойно ми е след днес защото ааабсолютно всичко необходимо е тук и мъжа ви тяма да търчи. Най- много да трябва бързо да сглобява мебели и колички. Дет се вика винаги мога сама да си ги подредя като са вкъщи и само ще тр пусне 1-2 дрешки и 1биберон да измие.  bowuu много ми е спокойно. Погрижила съм се за всичко от А до Я. Все пак суеверието леко ме хваща и не желая да сглобяваме и държа всичко за остане в кашоните и торбите. Joy Joy къпила съм и необходими неща за болницата, които са в чанта  и като стане края на 8ми ще добавя в сакче към тях и кърпи, нощници и джапанки дет си имам попринцип.

# 469
  • Мнения: 6 539
Бингли, не се притеснявай за но-шпа-то. Аз също го пия без прекъсване като ме заболи или стегне корема - още от деня на трансфера ми. Безвреден е.

# 470
  • Мнения: 231
Добро утро на вас, ние цяла нощ си ритаме, скачаме, и какво ли още не. Не съм мигнала от 1 часа. Вие играете ли си през ноща? Хххах

# 471
  • Мнения: 164
Вчера получих комплекта бодинца с дълъг ръкав, който бях поръчала от бебешкия продавалник във ФБ. На английската марка f&f са и са много мекички. Трябва да взема ританки, жилетчици, одеалце за количката, космонавт...
Дойде спалният комплект от Хиполенд, джунджуриите от baby.bg- доволна съм от артикулите, но повече няма да си го причиня това с пазаруването от тези сайтове- много нерви.

# 472
  • Мнения: 18 558
Диди, права си. Обаче аз на моменти не знам какво ми става и както си стоя започвам да рева.
А ако това,че бебето ще е такова, каквото е била майката при бременността си се окаже вярно,олелелеее майко, ще го загазя в лирно време.  Whistling ако има още един подобен на мен човек у нас ще е страшно  Mr. Green
Катерина, браво на вас. Сега така ви е спокойно.
 И аз сериозно трябва да се отнеса към купуването, че вече не може така. Ми поне една шапчица да взема. Rolling Eyes
Вероника, аз от няколко дни едва днес успях да се наспя-ние сме активни нощем предимно, освен това и с тия контракции се видях в чудо.
Електра и аз така знам за но шпато, но  буквално от 8-ма гс съм на него, и не го пия само при нужда, а всеки ден, къде повече къде по-малко хапченца. Матката ми винаги е по-твърда, особено като ходя на прегледи и всеки един гениколог ми казва, че е твърда и по-чувствителна.
 Спра ли го, почва да ме стяга корема.
Ето вчера от зор върнах на 3 по 2 и сега съм друг човек, та явно при мен ще е максималната доза и от двете лекарства. По-добре така-както каза и ти "страх, лозе пази".
Докторите дето съм ги питала всички казват-магнезий и но шпа всяка втора бременна ги пия, безвредни са.

# 473
  • Мнения: 1 789
Аз не съм купила нищо, но майка ми не спира да плете и да се подготвя. Отделно имам една прекрасна ръчна пелена от баба ми, която е доста дебела и красива. Майка ми иска да я преправи в спално чувалче. Обясни ми, че снаха ми не давала племенникът ми да го завиват, за да не се задуши и спял само в спално чувалче като новороден.
Искам да ви попитам, знаете ли нещо такова, вярно ли е, че не е хубаво да ги завиваме, а да ги слагаме в спален чувал?

# 474
  • Мнения: 899
абсолютно! съветвам те и ти така да направиш. Изведнъж пада притеснението, че не си готова и ти ставааа едно спокойнооо, че каквото и да стане ти имаш всичко било то и в кашони и мъжа ти и бабите все ще могат да сглобят 3неща и да изперат и изгладят  Laughing Сега грам не го мисля и ми мина манията да зяпам бебешки неща. Единствено се чудя кога да сглобявам и подреждам ама реших след нова година да си подредя всичко. Дотогава нека си стоят така в торби и кашончета, но тук. bowuu  Party

# 475
  • Мнения: 557
абсолютно! съветвам те и ти така да направиш. Изведнъж пада притеснението, че не си готова и ти ставааа едно спокойнооо, че каквото и да стане ти имаш всичко било то и в кашони и мъжа ти и бабите все ще могат да сглобят 3неща и да изперат и изгладят  Laughing Сега грам не го мисля и ми мина манията да зяпам бебешки неща. Единствено се чудя кога да сглобявам и подреждам ама реших след нова година да си подредя всичко. Дотогава нека си стоят така в торби и кашончета, но тук. bowuu  Party

Katerinaaa
аз съм също като теб - напазарувала всичко и съм мноооогооо спокойна че аз съм си ги избрала и няма да занимавам никой. Остава само количката да се вземе  и ваната за къпане които са избрани но изчаквам края на януари даже февруари да стане че да не заемат излишно място , че в тези апартаменти мястото е малко.

Купих и препарат Тео бебе и си мисля кога ли да започна да пера и да подреждам дрешките на бебо в скрина  newsm78 , но най-вероятно ще е януари след празниците , понеже ММ трябва да ми докара сушилнята , която е в къщата,  за да не се налага да гладя  Simple Smile. И малко разместване ще се прави в спалнята за да има място за нещата на малкия принц  Grinning Grinning Grinning

# 476
  • Мнения: 899
абсолютно! съветвам те и ти така да направиш. Изведнъж пада притеснението, че не си готова и ти ставааа едно спокойнооо, че каквото и да стане ти имаш всичко било то и в кашони и мъжа ти и бабите все ще могат да сглобят 3неща и да изперат и изгладят  Laughing Сега грам не го мисля и ми мина манията да зяпам бебешки неща. Единствено се чудя кога да сглобявам и подреждам ама реших след нова година да си подредя всичко. Дотогава нека си стоят така в торби и кашончета, но тук. bowuu  Party

Katerinaaa
аз съм също като теб - напазарувала всичко и съм мноооогооо спокойна че аз съм си ги избрала и няма да занимавам никой. Остава само количката да се вземе  и ваната за къпане които са избрани но изчаквам края на януари даже февруари да стане че да не заемат излишно място , че в тези апартаменти мястото е малко.

Купих и препарат Тео бебе и си мисля кога ли да започна да пера и да подреждам дрешките на бебо в скрина  newsm78 , но най-вероятно ще е януари след празниците , понеже ММ трябва да ми докара сушилнята , която е в къщата,  за да не се налага да гладя  Simple Smile. И малко разместване ще се прави в спалнята за да има място за нещата на малкия принц  Grinning Grinning Grinning

и аз се чудя кога да пера и подреждам. Притеснява ме, ако изпера, изгладя, сгътна и подредя дрехите да не би после да е било на вятъра и да трябва пак... Иначе ние още не сме сглобили мебелите и се чудя кога да го правим това

# 477
  • Мнения: 164
Като стана въпрос за пране- на какъв прах сте се спрели? Има доста разнообразие на пазара като марки и цени съответно. Засега съм се спряла на течния на Бочко- по-приемлив ми е като цена, предполагам и качеството ще е ок.

# 478
  • Мнения: 899
Като стана въпрос за пране- на какъв прах сте се спрели? Има доста разнообразие на пазара като марки и цени съответно. Засега съм се спряла на течния на Бочко- по-приемлив ми е като цена, предполагам и качеството ще е ок.

 и аз съм за бочко!  На мойте двете приятелки само от него не им ке обриваха децата! За миене на съдове пак Бочко

# 479
  • Мнения: 557
Като стана въпрос за пране- на какъв прах сте се спрели? Има доста разнообразие на пазара като марки и цени съответно. Засега съм се спряла на течния на Бочко- по-приемлив ми е като цена, предполагам и качеството ще е ок.

ами аз като незнаеща се доверих на една приятелка , която има бебе и си взех Тео Бебе течен.

Във фейсбук в групата "В ОЧАКВАНЕ НА НОВИЯ ЖИВОТ"коментираха праха - и се спрягаха следните марки: Тео бебе , Бочко , Максима на Сано .Казват да не се използва омекотител , ех имаше и такива мами които използвали но всяко бебе е различно и  в началото смятам да не използвам , на по-късен етап евентуално.

Общи условия

Активация на акаунт