Любители на Котки - Тема 110

  • 41 961
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
Да, Бишкота е много сладка Simple Smile  Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 1 828
Да се запиша и аз в темата с малко снимки на Кити  Heart Eyes

С коледна украса  Mr. Green



Спи където свари:



Обича да е завита:



Страхотни котета видях  Heart Eyes А позата на Дейзи е уникална  Mr. Green

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470

# 48
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Сладурче. Heart Eyes
Кити как седи с коледната украса. Joy Heart Eyes И моя дзвер искам да го дегизирам, но не дава.

Топче:

Последна редакция: вт, 06 дек 2016, 11:07 от Ивекс

# 49
  • гр.София
  • Мнения: 2 757
Много сладки Кити и Топче  Heart Eyes
Хаха Деси и ние сме така, но рисуваме  Mr. Green

# 50
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
Аууу колко са сладки колко са миловидни с муцунки като сърчица с шарки като сърчица Simple Smile Много ги обичааам Simple Smile Heart Eyes Хиляди целувки ви пращам и аз и моята баба Мърки която сега дебне всеки плаж колкото и да е мърхав (разбирай търси и най-малкото слънчево петно да си натопли старите кости) и като го намери се протяга доволно и вири лапите право нагоре Simple Smile

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
pvacheva, ето специално за теб муцунки


# 52
  • Мнения: 1 786
Ох ,че сласко розово носленце  Heart Eyes

# 53
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
Десиссслава Много сладка розова муцунка ще и взема всички цунки Simple Smile

# 54
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Момичета, къде мога да заведа Топи да му подрежат ноктенцата?
Страх ме е и не мога, мм абсурд да се наеме, това е, че не искам да го упояват, струва ми се мисия невъзможна. Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 3 248
Иве, това си е работа за нула време в повечето случаи. Но може би е по-лесно, ако са привикнали от малки. При стредностатистическите котки, методът действа, но си има и някои, дето са "голям дзвер" и си трябва малко по-специална такитка.
Като за първи път може да пробвате двамата заедно. Мъжът ти го хваща с едната ръка за вратлето (както майките бебетата), а с другата го заглавичка с някое лакомство. Междувременно ти хващаш ножичката (има специални за нокти на животни, които са много удобни), натискаш лапичката точно отгоре и отдолу на голямата възглавничка и те ноктенцата сами се показват. За три секунди правиш клъц-клъц съвсем лекичко по връхчетата и готово. Ако мислиш, че няма да можете, не знам дали не е по-добре, ако се намери начин някой да дойде у вас и да я свърши работата, иначе във вет клиника. Може да се уговорите предварително, че си против упойките. Но то пък там самото ходене си е допълнителен стрес.

# 56
  • София
  • Мнения: 13 141
Момичета, къде мога да заведа Топи да му подрежат ноктенцата?
Страх ме е и не мога, мм абсурд да се наеме, това е, че не искам да го упояват, струва ми се мисия невъзможна. Rolling Eyes

Според мен не го мъчете да го водите специално. При следващото посещение при ветеринаря му кажете и той ще ги отреже. Там обикновено така се плашат, че не мърдат и не шават. Едва ли някой ще използва упойка за такова нещо.

Иначе бих те посъветвала да го издебнеш докато спи. Поне с Мъро така действах. Наско обаче почти никога не заспива дълбоко и в момента е с орлови нокти.  Laughing Можеш да потърсиш клипчета в нета и ще се ориентираш как и докъде се режат. В общи линии и сама ще видиш - "мъртвият" нокът е бял. Започне ли да розовее, там има живец и ще го заболи ако срежеш. Обикновено режа около 1-1,5 мм. Лошото е, че на персийците са им толкова рунтави лапичките, че понякога и изваденият нокът не се вижда от козината.

Страхотни котешки муцунки, "коледни елхички" и кравайчета видях!  Heart Eyes

# 57
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Благодаря момичета. Hug
Пробвахме снощи с мм, той го държеше, а аз уж да действам, купихме и специална ножичка /вече имам 1 шкаф само с принадлежности на котарака Joy Crossing Arms/, но абсолютно нищо не виждам какво правя от рунтавите лапички и ме е страх да не му направя нещо.
При следващата профилактика ще говоря с ветеринара да му ги подрежат.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 6 312
Момичета, къде мога да заведа Топи да му подрежат ноктенцата?
Страх ме е и не мога, мм абсурд да се наеме, това е, че не искам да го упояват, струва ми се мисия невъзможна. Rolling Eyes
Ивекс, май не беше от Варна! Аз бих му отрязала ноктите на Топи.
На Мила и Магито ги режа сама, но за Женя ми трябва другарче-някой да я държи. Тя не се дърпа много, но плаче тъжно. Някак висш интелект я чувстваме и затова ни е трудно.  Grinning За нея ми е важно да става бързо.
Някой трябва да държи Топче, а ти да ровиш из космарлака да търсиш ноктите. Заради туфите косми се губи време по откриване на ноктите.
Ние се справяме с ноктите на Женя-аз режа нокти, някой я държи.

Благодаря за котешките снимки в темата!  Hug

# 59
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
И ние режем ноктите така: ММ я държи нагоре с лапите две по две с двете ръце и освобождава едната лапа аз натискам възглавничката на лапата и нокътя се показва и го отрязвам съвсем малко с човешка нокторезачка щото купихме гилотинка за котешки нокти че повече затваря канала но котката не я търпи и продължихме с човешката нокторезачка - нея е свикнала щото тя е възрастна от преди модерните котешки аксесоари Simple Smile Много целувки от нас за всичките ви котешки душички Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт