Любители на Котки - Тема 110

  • 41 987
  • 749
  •   1
Отговори
# 60
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Стейси, благодаря, но не съм от Варна, иначе с удоволствие щях да се възползвам. Hug
Пак се пробвахме, този път аз го държах, а мм рови и дотук. Котарака изобщо не стоеше, не си даваше предната лапичката, само я дърпаше, пробвахме на задните крачета, същата работа. Отнесохме по няколко одрасквания и ухапвания, сега си седи в клетката и гледа лошо, не иска и да излезе. Joy

# 61
  • Мнения: 1 786
Аз ги режа сам ,ама тя не ефългокосместа де - хващам я и обръщам като бебе , сядам с нея на стол, тя си подпира дупето на крака ми , аз я гушкам и режа , понякога малко реве , но като цяло кротува .
Да ви покажа две снимки - една правена от нея и една правена от мен, познайте коя коя е Grinning

# 62
  • София
  • Мнения: 13 167
Ох, как хубаво се пули!  Laughing

Ивекс, насила не става! И 5 човека да го държите, все тая! Нали си дърпа лапичките, ще го нараните без да искате! Затова го гали докато спи като придърпваш лапички и ноктенца. Той ще поглежда от време на време, но накрая ще види, че нищо не го застрашава и ще спре да отваря очи. Тогава ще вземеш ножичката. Може няколко дни изобщо да не стигнеш до нея. Wink Освен това се реже само на лапата, която е удобна. Едва като промени стойката, може да се режат и на другата. Понякога това се случва в различни дни.  Laughing

# 63
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Грейси е много сладка. Heart Eyes

Не съм и вярвала, че ще е толкова трудно.

Танче, не мога да го хвана докато спи, защото или спи в клетката или под леглото, рядко някъде другаде.
Явно ще трябва да се обърнем към ветеринар, а така ми се искаше да му спестя и това.

# 64
  • Мнения: 2 461

Танче, не мога да го хвана докато спи, защото или спи в клетката или под леглото, рядко някъде другаде.
Явно ще трябва да се обърнем към ветеринар, а така ми се искаше да му спестя и това.

Топче е голям, много ми е странно как чак сега се чудите за изрязването на ноктите? Досега не са ли му рязани?
Съни е на 7 месеца и 1-2 пъти в месеца ги режем. ММ се занимава с това. Учи я да свикна, в началото много се дърпаше.

# 65
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Не, ние не сме му ги рязали.
Два пъти са му рязани в Щатите.

# 66
  • София
  • Мнения: 13 167

Танче, не мога да го хвана докато спи, защото или спи в клетката или под леглото, рядко някъде другаде.
Явно ще трябва да се обърнем към ветеринар, а така ми се искаше да му спестя и това.

Топче е голям, много ми е странно как чак сега се чудите за изрязването на ноктите? Досега не са ли му рязани?
Съни е на 7 месеца и 1-2 пъти в месеца ги режем. ММ се занимава с това. Учи я да свикна, в началото много се дърпаше.

Допреди 2-3 месеца и аз режех без проблем ноктите на Наско.  Laughing Хващах го в скута си, а той изобщо не помръдваше. Е, вече не става по този начин! Изобщо не е до свикване. Wink Сега се надявам да започне да ляга по-често до мен, за да действам в заспало състояние. За статистиката - Наско е на около 1,5 години.   Grinning

# 67
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
И Топче е на толкова. Там голям зор видяха с него.

# 68
  • Мнения: 4 275
Момичета, имам нужда от съвет. Бихте ли се доверили на тези обяви от Продавалника?
https://www.olx.bg/ad/prodavam-britancheta-ID6rOdM.html#8ec06379f3
https://www.olx.bg/ad/unikalna-krastoska-mezhdu-klepouha-i-kremp … o.html#8ec06379f3

# 69
  • Мнения: 1 786
Има толкова много сладички бездомни котенца, които не стръват пари , защо ви е да давате пари за нещо с недоказан произход  newsm78

# 70
  • София
  • Мнения: 11 593
Вторият вариант за мен е безумен - британка с персиец, че и то екстремал. Вероятността да имат проблеми е огромен, всяка порода има собствената си особеност, а смеската на две такива може да е довела до сериозни здравословни проблеми на котето.

# 71
  • Мнения: 4 275
Искам домашно коте. Имам лош опит с едно диваче, което беше на 3-4 месеца като го взех, израсло в двор и беше такъв хулиган. Не даваше да го пипнеш. А аз точно затова искам котенце - мъркащо, мяукащо, да се гушка. И се притеснявам пак да взема улично коте.

# 72
  • Мнения: 1 786
Има и домашни котета за подаряване , просто трябва да се разрови човек .

# 73
  • Мнения: 4 011
Мишелин, аз имам друг въпрос - ти си момичето, което се чудеше дали да вземеш коте за временно гледане от приют. Ако си имала вече коте, защо се чудеше дали ще си добра "майка", и какво се е случило с него, щом сега го нямаш?  newsm78

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 13 503
Мишелин, писала съм някъде тук че подарявам дългокосместа принцеса на около 6 месеца, много е гальовна, ако имаш интерес да спасиш едно бездомниче пиши ми /прибрах го в гаража, понеже имам и други животни/, пускам я и вътре за по малко, разбира се с други котки.

Общи условия

Активация на акаунт