Пети клас

  • 80 172
  • 734
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 909
Тия всяка година вдигат цените?

# 691
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Аз приветствам удължаването на учебната година ако се удължат и ваканциите по време на учебната година☺

# 692
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
На мен пък ми стигат две ваканции от по две седмици през годината, както когато аз бях ученичка. Нямам претенции как да ги нарекат - зимна и пролетна или коледна и великденска ... Но да не пипат продължителността на учебната година, освен ако е в посока намаляване.  Peace

Ако може да се каже, че приветствам нещо, то това би било преструктуриране на учебния материал и даване на по-голяма свобода на учителите за преподаването му. Както и намиране на стимули за привличане на Учители в училищата.

# 693
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И аз съм против удължаване на учебната година.Няма лошо ако я понамалят даже малко.
Приветствам едносменния учебен режим,но не го вярвам да стане скоро.

# 694
  • Мнения: 21 455
От 25 август 2017 г. започва разпространението на одобрените за ползване учебници и учебни комплекти за II и VI клас в училищата в страната. Очаква се в първия учебен ден всички ученици да имат необходимите пособия за учене.

http://www.mon.bg/?go=news&p=detail&newsId=2718

# 695
  • Мнения: 839
От 25 август 2017 г. започва разпространението на одобрените за ползване учебници и учебни комплекти за II и VI клас в училищата в страната. Очаква се в първия учебен ден всички ученици да имат необходимите пособия за учене.
http://www.mon.bg/?go=news&p=detail&newsId=2718
Чудесна новина!

# 696
  • София
  • Мнения: 11 708
Благодаря Дидева!Чак не мога да повярвам,мислех че няма да се готови учебниците.
Интересно в нашето училище на кои издателства са се спрели? newsm78

# 697
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 796
Малко невероятно ми се струва това с едносменния режим. В Плевен има натъпкани училища. За да стане номера би означавало да се разхвърлят по някои пустеещи, а това означава повече разходи и намаляване на парите /колкото и грозно да звучи/

# 698
  • Мнения: 9 481
Малко невероятно ми се струва това с едносменния режим. В Плевен има натъпкани училища. За да стане номера би означавало да се разхвърлят по някои пустеещи, а това означава повече разходи и намаляване на парите /колкото и грозно да звучи/

Може и да греша, но това "райониране" в момента е едно за да се напълнят у-щата в периферията и непредпочитаните (за да не се закрият полека лека) и второ именно заради този едносменен режим (това го намирам за добра идея, но не и начина на осъществяването ѝ).
За съжаление има реномирани у-ща и почти всеки родител иска детето му да е в такова, и у-ща, които откровенно не стават -дори учителите ги избягват и не искат да преподават в тях, та камо ли да си запишеш детето Crazy ..и с това райониране ни направиха на маймуни, за да запишем децата си там, където нивото е читаво.
Относно ваканциите-аз съм против намалянето им. По-точно: намалянето им, няма да доведе до по-качествено образования-така че е напълно излишно да ги правят тези акробатики Crazy

# 699
  • Мнения: 1 919
Според мен е по-добре да се работи в посока уеднаквяване на нивото в началния курс. Не може дете, което живее до дадено училище да ходи до другия край на града, защото там са го приели по документи поради по-напористи родители, които харесват училището до блока му. В кой клас това дете ще може да се прибира само от училище?

# 700
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Според мен е по-добре да се работи в посока уеднаквяване на нивото в началния курс. Не може дете, което живее до дадено училище да ходи до другия край на града, защото там са го приели по документи поради по-напористи родители, които харесват училището до блока му. В кой клас това дете ще може да се прибира само от училище?

Малко ми е странна твоята логика - кое според теб е по- важно: детето ти да бъде в училище, в което ще научи нещо или да бъде в кое да е училище най- близо до вас? А после като кандидатства в 7 клас пак близостта ли да е фактор? Или когато ти си търсиш работа, кой критерий ти е приоритет - качествена работа и читав работодател или близост до вас?

# 701
  • Мнения: 9 481
Да изместя леко темата..някой бъдещ шестокласник, ще ходи ли на лагер-школта по информатика в Китен?

# 702
  • Мнения: 1 988
Да, синът ми ще ходи на лагера ☺
От първата смяна ще е, сега от понеделник.

# 703
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 796
Според мен няма нищо странно в мнението на galia_mi. Децата трябва да получават равен достъп до качествено образование - в училището до нас или на 5 км. разстояние.

# 704
  • Мнения: 1 919
Според мен е по-добре да се работи в посока уеднаквяване на нивото в началния курс. Не може дете, което живее до дадено училище да ходи до другия край на града, защото там са го приели по документи поради по-напористи родители, които харесват училището до блока му. В кой клас това дете ще може да се прибира само от училище?

Малко ми е странна твоята логика - кое според теб е по- важно: детето ти да бъде в училище, в което ще научи нещо или да бъде в кое да е училище най- близо до вас? А после като кандидатства в 7 клас пак близостта ли да е фактор? Или когато ти си търсиш работа, кой критерий ти е приоритет - качествена работа и читав работодател или близост до вас?
Според мен, стига да не е някое специализирано училище, всички останали училища в началния курс трябва да се изравнят като ниво, доколкото е възможно.  След това , от 5-ти или 8-ми клас, е ясно, че всеки ще кандидатсва според интересите и амбициите си за профилирани училища.
И да, подминавала съм детската градина пред блока си (всеизвестното 8-мо ОДЗ, което кой знае защо е толкова велико), за да я водя през 2 квартала в 3-ти. С малко дете не е много забавно, въпреки че и детската градина се оказа по-добра.

Общи условия

Активация на акаунт