Хистеректомията - въпроси, отговори, коментари - 4 тема

  • 114 731
  • 713
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 41
Здравейте мили дами,  чета ви отдавна,  но все не намирам сили да пиша,  надявам се по- късно ще успея да споделя историята си.  Накратко претърпях радикална хистеректомия,  предстои ми лъчетерапия,  от която много ме е страх от страничните ефекти.  Моля споделете как е минало при вас.  Понеже съм безработна имате ли идея дали мога да се регистрирам в ТЕЛК и да получавам пенсия.  Благодаря от сърце на всяка,  която се отзове и ви пожелавам много здраве.

# 61
  • Мнения: 510
Да можеш да подадеш документи за ТЕЛК.Минималното изискване за стаж е 5 години.Колкото по рано подадеш документите толкова  по-рано ще ти изплатят пенсията.Ако си безработна от датата на инвалидизацията започва плащането,защото не си ползвала болничен.

# 62
  • Мнения: 41
Благодаря от сърце за бързия отговор,  а дали първо трябва да изчакам и  епикризата от лъчетерапията?

# 63
  • Мнения: 510
Аз не съм правила терапии,но мисля ,че решението на онко комисията е достатъчно.Взимаш протокол от личния лекар и епикризите и отиваш да подадеш документи.След това ти изпращат писмо с исканите от тях документи.В рамките на един месец си набавяш исканото от тях и се явяваш на ТЕЛК.Успех с лечението и дано бог е с нас.

# 64
  • Мнения: 41
Благодаря сърдечно.  Дано всички сме много здрави.  Praynig

# 65
  • Мнения: 41
Между другото аз съм Адриана.  Добре,  че сте вие,  за да получавам отговори от първо лице.  Имам и едно терзание относно секса-щом влагалището е скъсено дали ще е неприятно и дали ще боли...и ако някоя от вас е преминала през лъчетерапия верно ли е,  че след нея 1 месец не ти разрешават да правиш секс?  Лек ден момичета.

# 66
  • Мнения: X
Адриана, аз подадох за ТЕЛК още преди операцията, само с епикризата от биопсията, писмото беше пристигнало за 10 дни с дата за около месец след подаването на документите. Първите 2 години е висок процентът и ще взимаш пенсия и без стаж. Още не са минали 2 месеца от операцията и не съм пробвала със секса, ще се отчета когато се престраша. Най-вероятно първият път ще боли, защото е отвикнало и ни е притеснено, не толкова защото е скъсено. Иначе по време на лъчето ако не кървиш може, даже препоръчват после редовен секс, за да не се получават проблеми със влагалището.

Последна редакция: вт, 10 яну 2017, 11:29 от Анонимен

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 100
Момичета, може ли съвет, карат ме да избирам къде да ми махнат миомата-
Софиямед чрез здравната каса-500лв допълнително плащам, клиника Малинов без здравна каса-850лв

Богу му откъде да знам коя да избера?

# 68
  • Мнения: 41
Адриана, аз подадох за ТЕЛК още преди операцията, само с епикризата от биопсията, писмото беше пристигнало за 10 дни с дата за около месец след подаването на документите. Първите 2 години е висок процентът и ще взимаш пенсия и без стаж. Още не са минали 2 месеца от операцията и не съм пробвала със секса, ще се отчета когато се престраша. Най-вероятно първият път ще боли, защото е отвикнало и ни е притеснено, не толкова защото е скъсено. Иначе по време на лъчето ако не кървиш може, даже препоръчват после редовен секс, за да не се получават проблеми със влагалището.
Благодаря,  благодаря, благодаря,  добре че ви има,  за да имам яснота по въпросите,  които ме вълнуват.

# 69
  • Мнения: X
Питай каквото се сетиш, дано пишат и девойките изпробвали вече плътксите страсти.
Направих фейсбук група за рак на шийката, затворена, за който иска да споделя/пита по-лични неща или да мрънка офтопик без да остава в публичното пространство. Ако има желаещи, заповядайте.

# 70
  • Мнения: 494
Момичета, може ли съвет, карат ме да избирам къде да ми махнат миомата-
Софиямед чрез здравната каса-500лв допълнително плащам, клиника Малинов без здравна каса-850лв

Богу му откъде да знам коя да избера?

На базата на личен опит, болница "Доверие", д-р Янчо Делчев, не знам колко струва обаче, нямат цени в сайта; ако може да те ориентира, моята операция струваше 1290, което е доплащане към направлението по здравна каса, сумата включва и избор на екип, който е 600 лв. Операцията ми беше коремна, тотална хистеректомия. Имай предвид, че имат и робота Да Винчи, с него е малко по-скъпо, но ако ще е възможно, струва си парите. В моя случай не беше възможно. Доколкото знам, три такива робота има в страната.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 100
по неприятното, че се налагат две операции, Хистероскопия и лапароскопия, не можело с една...

# 72
  • Мнения: 494
Нямам идея дали наистина се налага, само мога да кажа, че директно ме оперираха на база информацията от ултразвуковото иследване, Доплер се казва, през корема. И историята на заболяването също. Може би защото да се премахне всичко е по-лесно от премахването само на миомите, така мисля.

# 73
  • Мнения: 41
Питай каквото се сетиш, дано пишат и девойките изпробвали вече плътксите страсти.
Направих фейсбук група за рак на шийката, затворена, за който иска да споделя/пита по-лични неща или да мрънка офтопик без да остава в публичното пространство. Ако има желаещи, заповядайте.
Аз отдавна не ползвам Фейсбук,  но ще си направя профил за  да се присъединя към групата.

# 74
  • Мнения: 11 318
Аз нямам грам проблем по време на секс. Голямо шубе ме гонеше преди първия път след операцията, но мъжа ми беше търеплив и успя да ме предразположи толкова добре, че успях да се отпусна и да заравя всичките си притеснения. Дори ми хареса повече от преди, защото шийката липсва и нямаше къде да опира и да боли, защото аз имах дисплазия по шийката и дори ми бяха препоръчали само конизация.
Скъсяването на влагалището е минимално и не бива да се забравя, че е мускул, който се разпъва на ширина и дължина.

Общи условия

Активация на акаунт