ОКТОМВРИйчето с усмивки ни дарява, с мама елха ще украсява! - тема 2

  • 27 349
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 166
Момичета при нас коликите или отминават, или чаят от анасон помага, това спане двете нощи стана откакто му го давам, а днес не е имал въобще Peace

# 46
  • Мнения: 226
Лид, и при нас от скоро е това задавяне. И аз мисля, че е от слюнка, защото се случва както си стои - и легнала да е , и изправена, дори се закашля. И се плючи повече от преди.
  А за кармата- опитай да цедиш през нощта или сутрин, докато прави по-дълги фази и когато нямаш, давай изцеденото - просто вариант. Така докато огладнее пак, кармата ще е слязла

# 47
  • Мнения: 2 288
Р_Н благодаря за темата!
Патето ми много трудно заспива, а след ваксините имам чувството, че още по-трудно стана, постоянно се стряска и не спи спокойно. Снощи я гледах на бебефона, на всеки 5мин вдига ръцете нагоре и измрънква. Сега новата мода ни е- тя да е в шезлонга, а аз да го люлея силно и така се успокоява, а понякога и заспива. Е, по леко е да го люшкам него, отколкото да ми лежи, като Багира на ръцете.
На 2м+4д по колко АМ давате за бебе 4500? Педиатърката ми каза да не гледам какво пише на кутията и да й давам по 120мл, комбинирам кърма и АМ и никога не знам колко е изяла  newsm78
За плюнченето и Патето много се лигави, ама ги точи едни и балончета си прави дори  Laughing ... Ошашкахте ме с тея зтби, гледах, но не й избиват. Ръцете са й постоянно в устата и ги смуче и хапе, биберон не иска и това си е. Само като си налучка палеца й го изваждам, едва ли ще може много дълго време да си яде ръката, ще го израсте, надявам се.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 309
Ох, егати кризите. Бяха намалели, от 2 дни обаче се завърнаха с пълни сили. То е рев, то е гърчене, часове наред. Не успях днес да изрежа ноктите и цялата съм изподрана. Ама бая си боли Sad

Наистина масажите помагат, ама аз нещо ги понамалих тия дни... Почва да ми омръзва по 2 часа на ден да правя кръгови движения на корема  Tired От утре обаче продължавам с пълни сили, че и другото е смрад.

На всичкото отгоре и таткото се разболява. Чудничко, няма що. А той е такова мрънкало като почне да се разболява, ужасен е. Та той мрънка и прави погром из нас (как успя да направи хаос за няколко минути, направо не ми го побира акъла), дребното с жестока криза от няколко часа. А аз се опитвам да пиша и курсова работа, която с триста зора приключих час преди крайния срок.

А денят ми започна перфектно... в 7:30, след само 3 часа сън.  Tired

Сега всички са в леглата, а аз почвам да си правя изпита. И утре има и в неделя...

Мрън. И благодаря.

# 49
  • Мнения: 19 687
Уф, милите Hug Моят пък припадна в количката, докато го "разхождах" в хола. И сега се чудя кога и дали да го будя за манджа в 12 Mr. Green

# 50
  • Мнения: 151
Лелее мисис, съчувствам ти. Много неща са ти на главата. Нашия татко е същата работа. Преди седмица боледува, добре че ние с бебка не успяхме да се заразим.

Аз както се хвалих,че нямаме колики, днес направо се скъса да плаче. Тъкмо се бяхме разбрали с ММ да я гледа вечерта, а аз да излезна с колегите на "коледно парти", че имах нужда малко от социален живот. Е такъв рев даже и след ваксините нямаше. Еми не излезнах. Малкото човече е по-важно.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 309
Благодаря!  Hug

cristi  hahaha

Аз будя. Последните 2 вечери будя за ядене, че хептен се изместват часовете иначе и става тотална каша. То като го събудя, наяжда се, даже не се оригва и заспива в ръцете ми, прав...

Bubchence Уф. Нищо де, всяко зло за добро. Излезте някоя вечер с малкото човече, ей така за социалния живот.  Hug

П.п. Сега не спи. Стои си в леглото и си гука. Сложен е обаче по корем, щото иначе хленчи. Научи се да си вдига главата доста добре с тия колики... Сега като си изгуби бибата и тиква целия юмрук в устата. Под него всичко прогизва от лиги.  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 19 687
Мисис, сам си се събуди и го нахраних. То при мен някак си се нагаждат нещата, въпреки неразбориите с нощното хранене. Успявам да ги докарам до пет яденета на ден.

# 53
  • Мнения: 1 426
Лид, и при нас от скоро е това задавяне. И аз мисля, че е от слюнка, защото се случва както си стои - и легнала да е , и изправена, дори се закашля. И се плючи повече от преди.
  А за кармата- опитай да цедиш през нощта или сутрин, докато прави по-дълги фази и когато нямаш, давай изцеденото - просто вариант. Така докато огладнее пак, кармата ще е слязла
Така мисля да направя. Поспах малко и сега почвам да цедя, дано и при мен да има повече през нощта.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 309
cristi Важното е, че се подреждат.  Laughing

Сега видях и какво е писала g_e_r_y. Ха дано да минават. Искрено го пожелавам на всеки!

При нас чайовете не са на почит. Тикам аз, че сякаш да има някакъв ефект от копъра (надявам се на чудо), но то за деня ако изпие 20 мл е голямо постижение.

Pure_nature Да споделя за храненето. В предишната тема писах и аз подробно, че ми беше драма. Накратко - зависи от броя хранения. За момента при нас се установи на 5 хранения на денонощие, средно през 5 часа и спазвам това, което пише на кутията - 170 мл на хранене. Добре се движи на кг, точно в нормата.

П.п. Продължава да проплаква след ядене и все още не мога да разбера защо. Засега при хранене на 4.5 часа не проплаква. Мисля си, че прегладнява на 5 часа. Явно не стига дозата, но ще задържа още малко увеличаването. Проплакването може да е и от коликите де, че все привечер се случва.

# 55
  • Мнения: 1 426
Има ли будни или само ние се храним по никое време, както винаги. Не мога и не мога да му наглася 6-часовата пауза да е през нощта. Сега заспа в 08:30 след баня и се изцъкли в 02:30 и ще трябва да се гледаме и забавляваме още 2 часа...
Мисис, ние след ядене също приплакваме, но се и свиваме и пъшкаме и аз мислех, че го боли стомахче. Аз му давам 120мл. на хранене, не знам дали му е малко , като гледам всички давате по повече вече ...  newsm78

Последна редакция: сб, 03 дек 2016, 03:40 от Iid

# 56
  • Мнения: 226
Има будни  Laughing - къде без нас! Ние ядохме около 00 - 01, ама бяхме в унес и в ръцете на мама. Що пък да не се поглезим
 Тук сме с час назад и обикновено аз закривам нощтната седянка ( когато се включа  ) .
 Лид, аз цедя на следващото хранене - около 5-6 часа давам в просъница и понеже тя яде малко, се доизцеждам. Случвало се е и към 9.30 - 10 да го правя. Засега като гледам по около 80 имам ( 2×80 =160 мл ), но малката яде по-често, не всичко наведнъж. Пробвах я с шише с изцедена кърма - когато е спала и е гладна, изяжда 120-130 мл, в противен случай са около 80-90мл

Последна редакция: сб, 03 дек 2016, 03:55 от leila16

# 57
  • Мнения: 1 426
Leila, аз цедих към 01 и успях някакви си 60мл. да изцдя. Сега му ги дадох и го оставих да суче, това към 02:30, но сега мисля да не се цедя пак...
Вие по колко мл. ядете?

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 146
И аз на линия
Тази вечер ни пропусна кризата ама през 2 часа суче.Сега се кокори и попръцква щастливо

# 59
  • Мнения: 1 426
При нас лошото е, че той докато заспи, аз толкова съм се разсънила, че още поне час се приспивам и той след още час пак е опулен.  Joy
И така спя по 1 час максимум...  Joy

Общи условия

Активация на акаунт