ВТОРИ КЛАС 2016/17 (набор 2008) - Тема 8

  • 56 662
  • 516
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 18 468
Леда Милева - Разкажете ми приказка
Валери Петров - Меко казано
Борис Априлов - Приключенията на Лиско
К.Константинов - Приказки за тебе
А.Каралийчев - Ането, Тошко Африкански
Й.Радичков - Малки жабешки истории
Езоп, Лафонтен - Басни
К.Колоди - Приключенията на Пинокио
Братя Мормареви - Васко да Гама от село Рупча
Ерих Кестнер - Антон и Точица, Това се случи на 35 май
Андерсен - Приказки
Р.Киплинг - Книга за джунглата
Дж. Родари - Приключенията на Лукчо

Общо 16 са нашите.

# 421
  • Мнения: 2 114
Успех на състезателите!

Савина, наистина странен избор...Нашият списък е доста обемен - Хвърчащата класна стая /четена през годината и не се хареса/, Антон и Точица /любима/, басните също са ни в списъка, Маншон, Полуобувка и мъхеста брада, Карлсон, който живее на покрива, Книга за джунглата, Емил от Льонеберя, Матилда, както и бългаски автори - Валери Петров -  пет приказки, Леда Милева - Разкатеже ми приказка, К.Константинов - приказки за тебе и още има, но това се сещам без списък пред мен. Но пък и някои книжки се четат за ден /Ането и Тошко Африкански/.

# 422
  • Мнения: 8 229
Нашият списък:
Малкият мъж - Ерих Кестнер
Малкият принц
Мечо Пух
Тошко Африкански - четена
Бързоходко и Повлекана - Емилиян Станев
Майчина сълза
Басни - Езоп, Лафонтен
Бяла приказка - Валери Петров
Бременските музиканти и Храбрият оловен войник
Български народни приказки

Не знам какво ще прочете от списъка. В момента е на третата книга от поредицата Пърси Джаксън и боговете на Олимп. Книгите са пет и беше казал, че иска да свърши първо тях. За после си определи книгите на Стивън и Луси Хокинг за Джордж и Вселената.
Трябва да си водят читателски дневник. Той по принцип има направен още от миналата година, но последните книги не ги е записвал. Трябва да вкараме в ред документацията Simple Smile

# 423
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ането се чете за ден? От детето? Това е толкова отегчителна и неразбираема за децата книжка, че миналото лято я мъчихме месец.  ooooh! Ние повечето от тези ги имахме миналото лято.  newsm78

# 424
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Стон,би ли дала линк към тази граматика на Скорпио. нещо не се справих с търсенето
В нашия списък са 15 книги.Повечето от ,които тя няма да разбере-не са за днешния свят.Лукчо сме го чели .Аз го бях забравила ,безумна е с всичките тези затвори и глупости.Малката не се впечатли изобщо.
Намерих я.

Последна редакция: ср, 31 май 2017, 21:58 от renydent

# 425
  • Мнения: 3 416
"Лукчо" го помня като някаква безкрайна тъпня,  трудна за четене.
 Моят от известно време изучава тялото си. Вече пита за челюстите, опашната кост и коленете. Не знам какво следва. Купих му енциклопедия за човешкото тяло, та току виж седне да чете.

# 426
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Имаме два варианта на списък за четене и с двата се чувствам късметлийка - всичко имаме, а доста сме и чели. Напоследък е зарибена по читанката, чете направо от телефона.
Първият - "Лиско", "Карлсон" /щерката не го обича, защото на Дребосъчето му подаряват куче, а нея няма да я огрее Mr. Green, но пък братовчед й, на когото само перката липсва, вече загриза втората част/, "Малки жабешки истории" на Радичков, Асен Разцветников, "Пинокио", "Лукчо" /има много готина стара руска анимация/, Лафонтен, "Алиса", приказки и разкази на А.Каралийчев, "Патиланци" /почти наизуст ги знаем/ и черешката на тортата - "Книга за джунглата" /имаме старата, голяма, с разкошни илюстрации/.

Вторият - "В лунната стая" на Валери Петров /моя любима/, "Ние, врабчетата" /четохме я миналото лято/, "Пътешествие без куфар" на Станислав Стратиев /за това ще намеря драматизацията на Балкантон, с Асен Кисимов, иначе едва ли ще мине/, ромски приказки, "Житената питка", приказки на Ран Босилек, "В страната на хилядите желания" на Мороа /няма да мине, по-скоро "Островът на пингвините" има шанс Mr. Green/, "Флорентина" на Крюс /има я в читанка, значи има шанс/, "Емил от Льонеберя" и "Том Сойер" /стари познати/ и за капак, "Туфо, рижият пират" /аз не й припадах много навремето, но учудващо и двате ми моми я харесват/.

# 427
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Завърши детето, тържеството беше чудесно, получи си домашното - голямата ваканция, която учителката каза, че на 15.09 ще събере да провери как са се справили.
Днес се вълнува какви подаръци ще получи. Майка и съвсем забрави покрай НВО, добре че вчера вечерта ме попита добре ли съм скрила подаръците им. Та днес ще търся нещо... Мисля да е книга от списъка. Все пак е деня на детето. Laughing

# 428
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
И тази учебна година се изниза, някак много бързо. Отличничка е, само английският ме притеснява, въпреки оценката, имам усещането, че нищо не знае. Списъкът от книги е подобен на публикуваните тук, каквото иска това да чете. Аз Лукчо като дете много го харесвах, чела съм я сигурно десетина пъти.

# 429
  • Мнения: 588
Стон,би ли дала линк към тази граматика на Скорпио. нещо не се справих с търсенето
В нашия списък са 15 книги.Повечето от ,които тя няма да разбере-не са за днешния свят.Лукчо сме го чели .Аз го бях забравила ,безумна е с всичките тези затвори и глупости.Малката не се впечатли изобщо.
Намерих я.
Може ли линк към граматиката на Скорпио.  И да ми препоръчате помагало по математика .
Благодаря!

# 430
  • София
  • Мнения: 3 061
По описанието, което е дала ston за граматиката, би трябвало да е това:
http://www.scorpio.bg/index.php?page=shop.product_details&fl … mart&Itemid=1

# 431
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ние ще работим по това:
за математика (по препоръка на госпожата):
http://hermesbooks.com/pomagalo-po-matematika-za-2-klas-ii-chast … ho-i-medunka.html
а по български (по мой избор) това:
https://ikkronos.wordpress.com/2010/08/08/%d0%bf%d0%be%d0%bc%d0% … b0%d1%82%d1%83-2/

Да ви питам, малко в страни от темата - как си перете ученическите раници? Нашите са Белмил, твърди са и не смея да ги залея директно с вода. Твърдото вътре ако е картон не знам как ще му се отрази водата...  newsm78

# 432
  • Мнения: 18 468
Раницата на щерката също е твърда (Херлиц). Скоро я върна с напоен джоб със студен чай в следствие от прибран отворен кен. Не знам каква гадост си е купила, но това, което беше капало вкъщи, буквално ти сваляше чорапа от залепването като стъпиш отгоре. Накиснах я първо в леген с прах за пране, после накарах щерката да си я търка с четка, а накрая я набутах в пералнята (чантата, не щерката). Излезе като нова. Mr. Green

# 433
  • Мнения: 4 205
Накисвам чантите в леген, търкам с четка отвън и отвътре, плакна. Така засъхналите мръсотийки падат безусловно. Второ пране в пералнята на кратка програма и оставям да се сушат. Досега нямам съсипана раница така. Може да е било и на късмет, т.е. да не съм попадала на раница с картонени твърди части.
В списъка на книги за лятото има голямо повторение на заглавия с вече споменатите, списъкът не е пред мен в момента. Бил примерен, всяка прочетена книга би била добре дошла. Не знам колко биха разбрали "Малкият принц" на тази възраст, но може да се опита.

# 434
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Благодаря.  Hug
Малкият принц ние го четохме миналата година. Не го разбраха, разбира се, така както възрастен ще го разбере, но им беше много интересно.

Общи условия

Активация на акаунт