Отдаване и наемане на имоти под наем - какво се случва реално? - 4

  • 72 767
  • 741
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 4 275
И на мен ми изглежда добре гранитогресът, но само защото прилича на дърво  Laughing Иначе предпочитам с ламинат. Изглежда ми по-топло  Rolling Eyes

# 661
  • Мнения: X
На мен на картинка много ми харесва. Ама ако си го поставя, да не се разочаровам Simple Smile
Миналото лято такъв поставих в холо-кухнята (35кв.м.).
Беше смесена настилка (ламинат и теркот покрай кухненската част).
Интересното е, че стана по-топло.
Поема се от топлината на съседите - таван, а при ламината се поставя изолационна подложка.
Ето снимка (в близък план):
Скрит текст:
За спалнята някой ден ще подменям ламината с паркет.

# 662
  • Мнения: 173
Не разбрах - плочките (имитиращи дърво) само на кухненската част или на цялата стая bouquet

# 663
  • Мнения: 25 897
Не разбрах - плочките (имитиращи дърво) само на кухненската част или на цялата стая bouquet
Цялата стая.

# 664
  • София
  • Мнения: 1 731
Стана ми интересно за банята...
Въпросите ти са много интересни, ще се допитам довечера до благоверния и ще разкажа.  Peace

Ако на някой му е интересно, давам снимка на нашия винил, който също има шарка като на дърво. Вдясно е обикновен ламинат. Цветовете жълтеят малко повече, заради изкуствената светлина. Лайсната не я гледайте, много е зле.  Sick
http://prikachi.com/images.php?images/633/9060633G.jpg

# 665
  • Мнения: 9 946
аз пък мисля, че апартаментът може да е старо стр-во, и тези 60 кв.м. да са светла площ. т.р по новите стандарти - отговаря на около 80 кв.м.  за 4-членно сем-во 1 баня + 2 тоалетни, са идеални. У дома имаме 2 бани и 2 тоалетни. втората баня ползваме за склад - не ни се налага да я използваме. А, и сме 5 човека дори.

# 666
  • Мнения: 4 275
Ехееее, много добре стои венилът. Колко излиза за м2?

# 667
  • София
  • Мнения: 1 731
Стана ми интересно за банята...
Въпросите ти са много интересни, ще се допитам довечера до благоверния и ще разкажа.  Peace
Така, първо да се извиня, че съм те подвела - цялата баня е 5-6 кв. метра, а не двете бъдещи тоалетни  ooooh!
Второ, мъжът ми каза, че е вариантът, който ти споменаваш: каналът е по средата на помещението и двете тоалетни биха били "гръб в гръб".

rumka833, блокът е строен 80-81 година, така че предполагам, че 60-те квадрата са наистина светла площ. Общо взето и аз вървя към 1 баня с две тоалетни. Тъпото е, че двете бъдещи помещения са почти напълно еднакви на размери и трябва да се мисли кое какво да е. Офф, не знам. Не ми е присъщо така да нямам мнение за нещо.

Мишелин, винилът беше 15-16 лв. за кв. метър. Като пак повтарям, не е от този, който е на плоскости като ламинат (над 40-50 лв. за квадрат). Продава се на руло с широчина 4 метра. Но е по-дебел от балатум и тежи доста. Лепи се с лепило директно върху пода. Даже в единия ни коридор, който е почти правилен квадрат, не го и лепихме.


# 668
  • Мнения: 9 946
искам да те питам - този винил същият ли е, както дето го слагат в лекарските кабинети? Виждала съм сини, зелени, жълти ... много ми харесва този материал. И е анти-бактериален нещо си - затова го използват. Ако е същото нещо - супер!

# 669
  • Мнения: X
rumka833,
виниловите настилки са различни класове според предназначението им.
http://vytreshni.nastilkibg.com/index.php?m=320&vytreshni=1& … _nastilkibg=55687

# 670
  • Мнения: X
Така, първо да се извиня, че съм те подвела - цялата баня е 5-6 кв. метра, а не двете бъдещи тоалетни  ooooh!
Второ, мъжът ми каза, че е вариантът, който ти споменаваш: каналът е по средата на помещението и двете тоалетни биха били "гръб в гръб".

rumka833, блокът е строен 80-81 година, така че предполагам, че 60-те квадрата са наистина светла площ. Общо взето и аз вървя към 1 баня с две тоалетни. Тъпото е, че двете бъдещи помещения са почти напълно еднакви на размери и трябва да се мисли кое какво да е. Офф, не знам. Не ми е присъщо така да нямам мнение за нещо.


Мерси, Узи  Peace Баня 5-6 кв е хубава по размер (горе-долу 2,25х2,5), особено за 60 кв., но комфортът на ползване след разделянето много ще зависи от разположенията вътре. И наистина, ако двете помещения са еднакви по размер, то и двете ще станат  малки за баня с WC. това означава помещения приблизително 1,15х1,25 (без да смятам дебелината на преградната стена), което за тоалетна чиния плюс душово пространство  плюс мивка е малко. То може, разбира се, но трябва да прецените дали няма да ви е притеснено и неудобно за къпане при такъв вариант.

Помислете го, но ако решите, че има възможност за 2 тоалетни, без да се нарушава комфорта на къпане, аз бих го направила сега.

За квадратите не е точно така, ако наистина 60 кв. е площта по стария НА - и тогава не са давани светли размери, както и сега не се дават светли. Измерете си помещенията светло, сумирайте и ще видиш, че сумата няма да даде 60 кв  Peace  

60 квадрата старо строителство са около 10 кв кухня, хол около 20 кв и спалня около 14 кв - това са  светли размери на реален двустаен панел в Дружба. Балконите (ако не са лоджии, а външни, издадени напред) тогава са влизали с много малък коефициент. Ако е тухла, стаите ще са една идея по-малки заради дебелината на стените, но пък като няма балкон, горе-долу пак на тези размери отива.  

Последна редакция: чт, 09 мар 2017, 10:26 от Анонимен

# 671
  • Мнения: 83
Как стои въпросът с таксата за чистачка за входа и асансьор? Наемателите ли я поемат или собственикът?
И още един въпрос: Какво правите с мебелите, след като ги смените след поредния наемател? Някои няма да стават за нищо, но други след малко преправяне и освежаване могат и да се ползват.
При нас равносметката почти на финала е около 12000лв. От тапи и замазка до обзавеждането (това е за Пловдив).

# 672
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Как стои въпросът с таксата за чистачка за входа и асансьор? Наемателите ли я поемат или собственикът?
И още един въпрос: Какво правите с мебелите, след като ги смените след поредния наемател? Някои няма да стават за нищо, но други след малко преправяне и освежаване могат и да се ползват.
При нас равносметката почти на финала е около 12000лв. От тапи и замазка до обзавеждането (това е за Пловдив).

Чистачката и асансьора са за сметка на наемателите, а парите за ремонт и за домоуправител са за моя. Така сме се уговорили.

# 673
  • Мнения: 25 897

При нас равносметката почти на финала е около 12000лв. От тапи и замазка до обзавеждането (това е за Пловдив).
Каква квадратура? Много добре сте се справили.

# 674
  • Мнения: 83
Каква квадратура? Много добре сте се справили.
Благодаря!
Около 45-47кв.м

Общи условия

Активация на акаунт