Кой поема коледното парти във вашата фирма?

  • 35 603
  • 165
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 11 471
Нищо не плащаме ние, и да - партито е задължително. Неоснователни отсъствия не се приемат.  Peace
Аз мисля, че 3-4 пъти съм пропускал  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 1 050
На нашето парти трябва сами да си платим куверта - 30 лв. Това, за да ни дадат коледни бонуси. Mr. Green Менюто включва традиционната пържола с вечния гъбен сос, панирани сиренца и кашкавалчета и подобни глупости. Пък после защо не ходя на тези празненства.

# 62
  • Мнения: 1 786
И няма салата за ракията  newsm78 . Вашето ще да е културна събитие значи .

# 63
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
При нас пък има ракии и вина и си ги плащаш без значение пиеш или не. Та така де, хем си плащаме куверта, хем няма бонус. Голяма администрация сме и до някъде го разбирам. Само ме гложди дали накрая им издават фактура с нашите платени сметки  Mr. Green
Ние отделно ще се събираме отдела ни да се веселим, пак сами си го покриваме. И на двете коледни партита ще ида, но следващата година вероятно ще откажа официалното събитие. 

# 64
  • Мнения: 11 566
Миналата година аз организирах партито, дотогава не бяха имали банкет, ние щяхме да си поемем всичко, но шефът като разбра даде по 20 лв. на заявилите присъствие. Е, в последствие като се разбра имаше още желаещи, но вече нямаше места.
Тази година пак той плаща куверта, но мъжете решиха да се цепят от жените и да ходят на друга кръчма. Ами- не ги огря откъм пари, понеже според шефа това си е излизане по мъжки.

# 65
  • Мнения: 1 786
Е то коледен банкет или е за всички , или не се прави, как така едните ще ходят на едно място , а другите  - на друго . Нали е за сплотяване уж на колектива  newsm78

# 66
  • Мнения: 9 865
Ако трябва да си плащам аз, че и за неща, които нито ям, нито пия, не го боря "фирмено" парти, банкет или подобно, това си е събиране с колеги на съвсем доброволни начала. Дори, в такъв случай, предпочитам опцията да си поръчвам от менюто на заведението, а не да им ям престоялите мезета и нарязаните от вчера салати, както често се случва, когато се предплати куверт за повече хора.

# 67
  • Мнения: 11 566
Джак, те колегите ми повечето са с ограничен умствен капацитет, та не търся логика.
А аз защо се отказах тази година да ходя. Предпочитам и аз на свободна консумация, но нямало такава опция. Ще се проведе в едно кръчме, нисък клас, и нищо че няма аз да плащам, просто като цена- обстановка хич не ми се вързва излишното надуване на цената. Основното- пилешко филе със сос и задушени зеленчуци, салата асорти, малка ракия, вода, безалкохолно, 50 гр. луканка за 25 лв.
Ами в един що- годе класен ресторант за 26 лв. познат има овчарска, салата, свински карета, голяма ракия, вода, безалкохолно, чаша вино, 50 гр. Елена.
Та бойкотирах ламтежа на собствениците за бърза печалба, не че тях ги интересуват моите доводи. Laughing

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Ами в един що- годе класен ресторант за 26 лв. познат има овчарска, салата, свински карета, голяма ракия, вода, безалкохолно, чаша вино, 50 гр. Елена.

   Ехеее, във Велико Търново да живее човек, ако там са локализирани въпросните кръчми. Laughing В София вече и за 50 лв. е трудно да се наядеш като хората, ако ще поръчваш безалкохолно, някакво питие и десерт към вечерята. Peace

# 69
  • Мнения: 1 786
Ние през лятото бяхме на фирмен рожден ден в същото заведение и поне храната не беше лоша и порциите големи, но не знам какво меню са избрали този път . Във всеки случай алкохола ще е по избор -ракия или бира  .

# 70
  • Мнения: 11 566
Евтинийка е тук- това са понадути цени все пак, предбанкентно. Mr. Green

# 71
  • Мнения: 147
При мен пък за четири години във фирмата ни само през 2012 бяхме на ресторант с куверт и всеки си водеше половинката с условието, че допълнителните куверти и всичко извън тях не се поемат от фирмата. Тогава още бяхме към 20-30 човека персонал максимум, натъпкани заедно с друга фирма в едно заведение в битов стил, само народна музика и чалга. Имаше много недоволни и от тогава рязко се смени концепцията.

Тази година вече и аз съм част от екипа по организацията на партито. Направихме бюджет за лек кетъринг, алкохол и ДЖ в един клуб в центъра на града. Мястото ще е само за нас и няма да има външни лица, а и допълнителната консумация пак ще я поеме фирмата, така че се надявам да няма много недоволни.

Никой не изяви желание за размяна на подаръци или организиране на друг тип игри или забавление, така че май просто ще се съберем да си пийнем и да си потанцуваме за сметка на работодателя. Като се има предвид, че коледни бонуси нямаме, пак евтинко ще му излезем мисля  Laughing

# 72
  • София
  • Мнения: 1 902
Нашите купони са винаги извън София,и винаги са поети от фирмата Peace

пп-само че ф-мата я продадоха тази година и ся няма купони,няма и коледни Crossing Arms
та по този повод,ние си се събрахме сами,отидохме на Вършец и си изкарахме супер Peace

# 73
  • Мнения: 54 413
Снощи бях на парти, като в същото заведение имаше и някакво фирмено парти, освен нашето.
За пръв път, дано за последен bishop, чух този "бисер" Нашата фирма е номер 1! Sunglasses
Слава Богу, че не съм работила в подобни фирми! Stop
Разбирам го Джак, то е мъка голяма... ooooh!

# 74
  • Мнения: 1 463
Около 20% поема ръководството от куверт 34 лв.

Общи условия

Активация на акаунт