По-бърз растеж на косата - тема 7

  • 131 690
  • 738
  •   2
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 165
Това  изпробвано ли е със зехтина  в боята Grinning ,да не вземе пак да не ми хване боята ?
Глицерина и зехтина ,къде ги държите,за по голяма трайност?
Аз имам едно пшеничен олио което  е с изтекъл срок на годност и има някаква утайка  Grinning (на тъмно го държах в шкаф),дали мога да го използвам още към маските или да отива в боклука?

# 691
  • sofiq
  • Мнения: 1 582
Влизам да отчета ,че отново си отрязах 10-12 см от косата  Mr. Green

върнах се из темите да прочета кога пак така доста отрязах,преди 4 месеца е било,за които косата ми е пораснала с около 15 см.,защото беше малко по-дълга отпоследното подстригване .

Цитат
ted. Потребител
Re: По-бърз растеж на косата - тема 6
♥0 чт, 17 ное 2016, 00:09   #650  
След постигнатия растеж последните месеци днес си отрязах косата с 10-12 см

За моята коса която расте много бавно ,а имаше и период в който година не помръдна почти на дължина това са супер резултати.
Всичко което правя е дало резултат и то много осезаем,
ето какво съм правила през последните 4 месеца:
- курс с маска с горчица на прах,
-сложих преди месец аспирин в шампоана,
-ползвам след измиване тоника на Парусан малко над месец вече,
-два пъти седмично  на суха коса слагам прокапил с корените
-пия от 2 месеца колаген
- от 2 седмици преди миене на косата слагам масло от люти чупки

# 692
  • Мнения: X
15 см растеж за 4 месеца ?!
За мен това е невъзможно, това са 3.5 см и повече на месец.

# 693
  • Мнения: 5 478
Това  изпробвано ли е със зехтина  в боята Grinning ,да не вземе пак да не ми хване боята ?

Аз слагам рициново и не съм имала проблем Simple Smile

# 694
  • Варна
  • Мнения: 7 734
 Хаха пробвано е и още как  Laughing. Боядисвала съм се и след цяла нощ спане с масла,дори бих казала,че помага за по-добро боядисване/всичките скъпарски Олаплекси и тем подобни са на същия принцип. Просто маслата щадят косъма. не прекалявай обче,защото не е много сигурно дали ще успееш после да отмиеш без шампоан.
 Не ползвам шампоан след боядисване,само изплаквам боята и после силно хидратираща маска и финиши,затова гледам да избягвам рицина/ползвам ЯЧРМ/,че няма миене без яка сапунка тая гад  Laughing.

# 695
  • Мнения: X
Аз пък винаги с шампоан измивам косата веднага след боядисване.
Също смесвам боята с масла, мажа корените, стоя 20-25 мин. Към останалата боя добавям малко вода и малко шампоан и правя обливка на дължините за 10 мин. Мия с шампоан, слагам хидратиращ балсам/маска и стоя поне 20 минути, след което изплаквам и стилизирам.

# 696
  • Варна
  • Мнения: 7 734
 Жани,ако това на аватара е твоята коса/дай боже всекиму/  Laughing ще кажа само,че каквото и да правиш е правилно  Hug
 При мен е просто навик това за шампоана. Навремето близо 10г. бях червенокоса ама не някакво бургундско,а огнено червено  Joy/като си гледам снимките ми идва да се застрелям/,но тогава се харесвах де та всички знаем как трудно се поддържа червения цвят и колко лесно пада. Фризьорката ми нареди поне 3 дни след боядисване да не мия косата с шампоан и така.... си остана.

# 697
  • Мнения: X
Не съм аз на аватара, но косата ми е много подобна като дължина, гъстота и структура на къдриците. Показвала съм я много пъти, за съжаление нямам актуална снимка. Grinning
Преди години и аз след боядисване не ползвах шампоан, а само балсама, който си беше в самата боя / това като ученичка в гимназията, майка ми ме боядисваше черна с дрогерийни бои /. Като започнах да ходя обаче при фризьор да се боядисвам и ми направи впечатление, че всеки един използва шампоан при измиването на боята, независимо дали черна или кестенява са ме боядисвали. Та оттам и аз така  Laughing
При червеното не знам как е, но то наистина е малко по-капризен и лесно падащ цвят, може би и заради това ти е била такава препоръката.
Абе важното е косата да е добре подхранена, пък другото не е толкова важно, със или без шампоан, вята работа  Laughing Hug

# 698
  • sofiq
  • Мнения: 1 582
15 см растеж за 4 месеца ?!
За мен това е невъзможно, това са 3.5 см и повече на месец.

Невъзможно ми изглежда и на мен,но е факт,сигурно и аз не бих повярвала ако не ми се беше случило.Затова и подробно описах какво правя,защото наистина много грижи полагам.

# 699
  • Мнения: 466
ted. откъде взимаш горчицата на прах, аз търсих в няколко магазинчета, но не намерих Thinking

# 700
  • sofiq
  • Мнения: 1 582
ted. откъде взимаш горчицата на прах, аз търсих в няколко магазинчета, но не намерих Thinking

само в руските магазини я има  Peace

# 701
  • Мнения: 466
Момичета, пробвах бананова маска за коса.... НИКОГА НЯМА ДА ПОВТОРЯ!!! Пасирах хубаво, беше каша, разредих с малко бира и резултата е парчета банан в косата #Crazy #Crazy #Crazy

# 702
  • Мнения: X
А добър ден, както се казва  hahaha
И аз преди години се подведох, цяла седмица вадих прокиснати парчета банани  Joy

# 703
  • Мнения: 5 478
 Joy Как ли звучим отстрани, когато ни чете някой...  Joy
Банани, чушки, зехтини...  Laughing

# 704
  • sofiq
  • Мнения: 1 582
Joy Как ли звучим отстрани, когато ни чете някой...  Joy
Банани, чушки, зехтини...  Laughing

да не забравяме кокосово масло,горчица и жълтък ... Mr. Green Laughing  Joy

Общи условия

Активация на акаунт