Отново ме лъже

  • 13 256
  • 127
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 46 650
...да спре да ме избягва..
А за какво ти е да не те избягва?
От този момент натам само бизнес отношения.
Взимай баща, брат или приятел, и отивайте на една среща да обсъдите кредита, подготви се предварително да си твърда и му покажи, че няма да оставите нещата така.
Дано излезе коректен поне в това отношение и се разплати, тъкмо и ще се спаси, щом това е и неговото желание.

Скрит текст:
Наш приятел беше в подобна ситуация. И ставаше дума за доста по-сериозен кредит - 10 000 лв., като го изтеглиха бившата му приятелка и майка й, трябваше му за една инвестиция и не знам тези с кой акъл се навиха, при положение, че се познаваха от няколко месеца. Тъкмо тя предложи да живеят заедно и се подготвяха за общ дом, когато цъфна някаква нейна стара голяма любов и тя разкара приятеля ни. Ей на това му казвам смелост  Mr. Green човекът е много коректен и й ги изплати почти веднага, мнооого преди крайния срок, но и на него не му се размина сериозният разговор с мускулест батка за придружител...

# 91
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Заради момичета като теб съм на мнение, че докъм 20-21г. Приоритет трябва да ти е единствено образованието. Не казвам да не излизаш на срещи, да не флиртуваш и тн., но без кой знае колко сериозни взаимоотношения. Никой пикльо на тези години не е толкова невероятен, чаровен и интелигентен, че да си заслужава повече от образованието ти и личностното ти развитие.
Тръгвате да влизате в супер "драматичните" взаимоотношения от рано, като им придавате такава важност, че ми иде да ви шамаросам. Чудя се при липсата на всякаква емоционална интелигентност, когато наистина ви се случи някаква наистина сериозна житейска драма, ми вие трябва да се гръмнете.  ooooh!

Ставате едни емоционални инвалиди, безхарактерни и лишени от всякакво себеуважение и като се появи някакъв льольо, ви разиграва както си иска, а вие го идеализирате и мрънкате "ох, ма аз много го обичам".  Tired
И като ви питат какво му обичате, отговорите, отново лишени от всякакъв здрав разум, къртят просто. Грамофон свири, майка плаче!!


Абе и това не е баш така. Когато си влизал в "драматични връзки" рано, ако имаш акъл в главата, придобиваш опитност и на по-голяма възраст вече знаеш кое как се отстоява, кое си заслужава, кое не... Иначе има примадони дето на 30 разсъждават като 15 годишни именно поради липса на всякакъв опит и пазене за принца.

# 92
  • Мнения: 46 650
Абсолютно. Нагоре нещата са много по-сериозни, човек трябва да е набрал опит - и добър, и лош  Laughing

# 93
  • Мнения: 615
Ясно съм написала, че не говоря за пазене, а акълът в главата е толкова разтегливо понятие.
Както виждаме от всяка втора тема, липсва напълно. Дори умни и интелигентни момичета попадат на млади години в такива отровни връзки. Номерът е да си отваряш очите и ушите за червени лампи и да впрегнеш интелигентността си при наличието на такива. А не, да удариш дъното и чак тогава да се сетиш, че нещо не е наред и да не смееш нищо да предприемеш, защото много го обичаш..нали.

Подкрепям връзките на млади години, но не мисля, че безусловно цялото ти същество трябва да е ангажирано с такава. Както казах приоритети, момичета! Мъжете няма да свършат, но това да се закопаеш като личност понякога е необратимо. Да не говорим колко малко момичета успяват да излязат от такава връзка и ако изобщо се случи, не могат да имат нормална след това. Искат си деспотичните мъже, искат си драмата и унижението, увреждат се за цял живот.  #2gunfire

Последна редакция: пт, 09 дек 2016, 12:36 от thumberlinna

# 94
  • Мнения: 46 650
Ама тези неща не могат да се контролират, нормално е като си с някого отскоро всичко да ти се върти около него.
Ще й мине и след години ще се смее сама на себе си. Нормални неща от живота Simple Smile

# 95
  • Мнения: 615
Нормашно е, да, ама не е нормално да се закопаваш с кредит, той да го стовари върху теб, да си профуква заплата в залози и ти по-ниска от тревата да се вайкаш на първо място, че бил студен и те отбягва.  Stop
Съжалявам, за мен това граничи с малоумие.  Crossing Arms

# 96
  • Мнения: 53
Не,нямам си и на представа..Поне вече всичко ми е ясно..всеки път като започнеше да се държи така изпадах в паника и се обвинявах нон стоп...Явно нещата стоят по друг начин...  Laughing и започва да ми се изяснява всичко..той наистина не си седи тъжен и да му пука..голям сваляч е..все гледа да го загледат,той също ако ме няма,съм убедена,че го прави.Точно за това не знам как да действам..Дори и да му е по-лесно да не му звъня и да не изяснявам отношенията ни..според мен е най-доброто..друго няма какво..вчера пак като ми звъня и бях навън,караше приятелите ми да каат нещо,за да е сигурен с кой съм...ужс..дори не ми е ясно защо ревнува,след като се държи така

# 97
  • Мнения: 53
Лятото,като се бяхме разделили,се чувахме всеки ден.След две седмици някъде се събрахме,но много се ревнувахме и се карахме и не се получи..па ме остави..Излагах се и се унижавах и когато спрях да го търся и приех раздялата,той започна да ме търси..не знам дали ще подейства,но по добър вариант не виждам..не мисля,че кроя коварни планове и съм с него заради кредита.аз имам чувства към него..просто не може да прави лоши неща..каквото си поиска и когато аз ги направя..да откача..

# 98
  • Мнения: 1 424
Момиче,тук получи поне сто съвета и ти пак нищо не правиш,поне един от тях да беше послушала щеше да е добре.Но ти си седиш и се вайкаш само,защото явно ти си е много добре да се изживяваш като жертва и страдалка Rolling Eyes Съгласна съм с мнението на thumberlinna,това си е чисто малоумие.Твоята история е като приказката с Неволята Peace

# 99
  • София
  • Мнения: 1 447
Колко пъти да ти се каже,че този човек няма да се промени?За какво правиш планове как да те търси,ти да се върнеш при него и 5мин. след това да се държи отново зле.Трябва да се махнеш от него,млада си нито имате деца,нито брак живота е пред теб има много по-стойностни мъже от този ''мъж''.
А и да вметна,че това неговото не е ревност,а чувство за собственост.Иска да те унижава пред приятелите ти,като ги кара да казват нещо.

# 100
  • Мнения: 14 654
Аз пък не смятам, че трябва да полага усилия в посока да накара гаджето да я търси и ревнува. Че защо? По-добре напълно да го игнорира и да се отърси от наркоманската си зависимост към този човек. А ако не ѝ върне парите за кредита, ще ѝ направи услуга - ще си даде зор да изкара сама тези пари, а за друг път ще си знае да не взима кредит за приятел на свое име.

# 101
  • Мнения: 1 894
Лятото,като се бяхме разделили,се чувахме всеки ден.След две седмици някъде се събрахме,но много се ревнувахме и се карахме и не се получи..па ме остави..Излагах се и се унижавах и когато спрях да го търся и приех раздялата,той започна да ме търси..не знам дали ще подейства,но по добър вариант не виждам..не мисля,че кроя коварни планове и съм с него заради кредита.аз имам чувства към него..просто не може да прави лоши неща..каквото си поиска и когато аз ги направя..да откача..

Лазар евлогиев ли се казва?  Laughing  Laughing Laughing

аз нали ти казах още в началото, че си имаш работа с отявен боклук, а това с кредита единстено го затвърди.

Следващия път като реши да къса с теб, го приеми като благословия и благодари, че си се отървала.

# 102
  • Мнения: 53
Не, не се казва така  Laughing

# 103
  • Мнения: 1 894
Аз пък не смятам, че трябва да полага усилия в посока да накара гаджето да я търси и ревнува. Че защо? По-добре напълно да го игнорира и да се отърси от наркоманската си зависимост към този човек. А ако не ѝ върне парите за кредита, ще ѝ направи услуга - ще си даде зор да изкара сама тези пари, а за друг път ще си знае да не взима кредит за приятел на свое име.

това е пораженческо виждане.

не трябват да се влагат много усилия, защото не е конструктивно, но в този случай тоя е много лесен и защо да пропуска да му даде добър урок. Че той също си го заслужава.

# 104
  • Мнения: 1 424
За мен това не е пораженческо виждане,дори напротив!Да ставаш подлога на някой и да си с него само заради някакъв тъп кредит от 650лв,който САМА си е изтеглила(никой не може да те принуди да направиш нещо,ако не искаш да го правиш) е толкова ужасно,че няма накъде повече.Това не е даване на урок,а долна постъпка!Животът ще им даде достатъчно уроци и на двамата.Като победител може да излезеш от такава ситуация като си стъпиш на краката и покажеш достойнство и самоуважение,когато имаш чиста съвест и си в мир със себе си.Отмъщението за мен е коварно нещо,което правят слабохарактерните хора.Да покажеш характер,да простиш на себе си,да излезеш с горно вдигната глава-това правят достойните хора!Това са 650лв все пак,не са милиони Peace

Общи условия

Активация на акаунт