Избор на вино :)

  • 111 243
  • 751
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 12 665
Понеже видях JP Chenet, бих препоръчал всички видове вино от марката. Пивки и на съвсем достъпни цени.

# 286
  • Мнения: 2 478
Наскоро пробвах мавруда на Тодороф и ми се стори много пивко, препоръчвам.

Пивко е, да, и аз го харесвам. Wine Glass

# 287
  • София
  • Мнения: 70
Искам да Ви попитам харесва ли ви все по-популярното синьо вино, не помня как се казваше, но цвета му е абсолютно син? Не мога да си представя как някой пие такова вино, но ако се окаже хубаво, бих си купила една бутилка, за да го опитам!

# 288
  • Мнения: 2 320
Не е за пиене, за гледане е. Абсолютно невпечатляващо.
(даже зъбите/езика не оцветява, поне да имаше някаква забава в цялата работа 😄).

# 289
  • София
  • Мнения: 70
Не е за пиене, за гледане е. Абсолютно невпечатляващо.
(даже зъбите/езика не оцветява, поне да имаше някаква забава в цялата работа 😄).

Звучи ужасно Sad

# 290
  • София
  • Мнения: 1 966
Искам да Ви попитам харесва ли ви все по-популярното синьо вино, не помня как се казваше, но цвета му е абсолютно син? Не мога да си представя как някой пие такова вино, но ако се окаже хубаво, бих си купила една бутилка, за да го опитам!
Звучи забавно и любопитно, и ако някой ми го подари, с удоволствие бих го опитал. Smiley Но цена 20лв за бутилка  е доста над бюджета ми за бяло вино, особено пък на сляпо.

# 291
  • София
  • Мнения: 6 248
Искам да Ви попитам харесва ли ви все по-популярното синьо вино, не помня как се казваше, но цвета му е абсолютно син? Не мога да си представя как някой пие такова вино, но ако се окаже хубаво, бих си купила една бутилка, за да го опитам!

Не си заслужава цената. Измислица някаква.

# 292
  • Мнения: 2 478
За пръв път чувам за синьо вино.
Не смятам и да го опитвам.
Придържам се към червеното. Simple Smile

# 293
  • Варна
  • Мнения: 14 527
Синьото вино е моден,испански трик. Няма никакви качества . Ако имате впечатления от сладко вино, с плодови нюанси, очаквам отзиви. Такова е Noble на винарна Загрей . Амброзия  - женско питие. Сухите им вина също са добри.

# 294
  • Мнения: 2 478
Отпивам глътки от Stallion Classic 2017.
Ммм, комплексно е, качествено е, има много аромати и вкусове, но е една идея по-сухо от предпочитанията ми.
Иначе е качествено. Бордо стил и бленд.
С твърдо, добре узряло сирене е супер, както сега си хапвам блокче на Terter. Два пъти поред купувам, супер твърдо, узряло, екстра е. Wine Glass

Другият път ще взема следващия клас Stallion 2013, отлежало си вече стабилно едно 5г. и с доминиращо Мерло 60% в купажа. Сякаш за цената от 30-34 лв. ще го "сравнявам" с едно от любимите ми на Katarzyna Question Mark.

Сега от този сезон ще почна да дегустирам и да си купувам от магазина на ул. Княз Борис I, вина на Incanto и др., ъгъла с Алабин малко по-нагоре от дясната страна.

Последна редакция: сб, 19 окт 2019, 20:03 от FragranceFanatic

# 295
  • София
  • Мнения: 9 880
И днес има фестивал на виното в България Мол. До 19ч

# 296
  • Мнения: 2 478
И днес има фестивал на виното в България Мол. До 19ч
Освен да си организираме среща форумните ентусиасти при следващ фестивал и да дегустираме, и опитваме заедно. Wink Wine Glass

# 297
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
Да споделя последни вЧепетления - колегите ми подариха розе на Пикселс, което доста ми хареса. Много по-добро, отколкото Le Voyage на Катаржина, поне според мен. Последното ми беше някак по-воднисто в сравнение с Пикселс.
Не съм изобщо фен на бялото, но иначе в топ 10 на любими вина винаги ще има място за Ркацители на винарска изба Стема. 

Тази седмица привършвам едно домашно розе и от другата минавам на червено Sparkling Heart  Animal Kissing Cat
Определно няма да бъде чисто мерло или сира, прекалено тежки ми идват.
Преди години обожавах червено вино пелин, но последните 2-3 години и то не ми понася.
Много претенциозна съм станала Laughing

# 298
  • Мнения: 2 478
Хе-хе, Маги, всеки с вкусовете си. Smiley

Аз пък съм на "другата крайност", обичам плътни, точно купажи от Мерло, Сира, Кабарне Совиньон, може и чисти сортове.
Стилът ми е Бургундски, наричан още Бордо стил във виненото сумелиерство.

Млади сме още, да сме живи и здрави тепърва ще развиваме още с годините носоглътки, ароми и т.н., ще дегустираме. Simple Smile

Нормално да сме претенциозни, споко, и аз съм така Wink.
Не се просто задоволявам с "нещо". Може от характера и зодията да ми е, но със сигурност и зрелите вече години си казват думата. Същото е и при теб. Hands V

# 299
  • Мнения: 2 320
И днес има фестивал на виното в България Мол. До 19ч
Освен да си организираме среща форумните ентусиасти при следващ фестивал и да дегустираме, и опитваме заедно. Wink Wine Glass

Много съм ЗА.
Останах някак невпечатлена от Винения фест в България мол. Другият на пазар Ситняково беше съвсееем друга бира.
Но пък се запознах с Augeo изключително основно, струва си да им обърнете внимание. Взех тройния им розе купаж (с който популяризират сорта Широка мелнишка лоза) и шардоне барел, което е необичайно леко и приятно.

Общи условия

Активация на акаунт