Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 5 дек. 2016, 16:17 ч.

Избор на вино :)

• 59 636
  • 339
  •   1
Отговори
# 330
  • Варна
bambinnah май си е така.

# 331
  • София
Предстои ми посещение на бебе на много, много близки. Идея да подаря вино с етикет за бебо да го отвори на пълнолетие. Какво да е виното и твърде рисково ли е да пие оцет на пълнолетие Simple Smile
За опаковка мисля вестник от датата на раждане Simple Smile

Doris - идеята е хубава, но споделям опасенията на другите пишещи, че най-вероятно виното ще стане леко бълвоч след 18г. Идеята ти е прекрасна, и си мисля, защо не му вземеш някоя по-скъпа ракия и не реализираш все пак хубавия план. Smiley Може би нещо такова:
Скрит текст:

# 332
  • Варна
Прави сте, попитах една колежка, която внедрява софтуер за данъчни складове в алкохолния бизнес и тя ме отказа от виното също.
Всъщност първосигнално ми дойде ракия, нали си е традиционно българско питие. Навремето прадядо ми е бутилирал за всичките си внуци по 5 литрови дамаджанки за сватбите им. Не съм много познавач на ракиите и затова минах през темата за виното да попитам, ракията ми е тъмна Индия дет` се вика.

Не я разбирам като питие, съответно не мога да преценя кое става за отлежаване и кое не, затова  Deetron благодаря!

Леле, колко ракии имало, и то при първи сърч!

Аз знам три кръчмарски Simple Smile
Скрит текст:
Бургаска мускатова,
Сливенска перла
Бургас 63

# 333
  • София
Ако успееш да се снабдиш с истинска Сливенска перла, няма да сгрешиш.

# 334
  • Варна
Ако успееш да се снабдиш с истинска Сливенска перла, няма да сгрешиш.

В смисъл? Директно от производителя?

# 335
  • София
В смисъл, че съм попадала на ракия, която само според етикета е Сливенска перла. Нямам представа дали ментето е масово.
Не мога да помогна със съвет откъде да купиш.

Казвам само, че истинската е много добра.

# 336
  • Sofia
Doris, в какъв смисъл си се отказала от виното?

Относно отлежаването - качествените разгръщат потенциала си в рамките на 18-36 м. Могат да отлежават и 20 г., естествено цената ще е безумна, а дали си струва, по-скоро не.
Аз по-"отлежало" от 5-7 годишно не съм пил.

# 337
Предстои ми посещение на бебе на много, много близки. Идея да подаря вино с етикет за бебо да го отвори на пълнолетие. Какво да е виното и твърде рисково ли е да пие оцет на пълнолетие Simple Smile
За опаковка мисля вестник от датата на раждане Simple Smile

Doris - идеята е хубава, но споделям опасенията на другите пишещи, че най-вероятно виното ще стане леко бълвоч след 18г. Идеята ти е прекрасна, и си мисля, защо не му вземеш някоя по-скъпа ракия и не реализираш все пак хубавия план. Smiley Може би нещо такова:
Скрит текст:

От същия бранд, но виж Резервата от мискет.

Пила съм 2 глътки ракия през живота си буквално, не ми харесва изобщо, но тази дори аз усетих колко е мека.
Simple Smile

# 338
  • София
bambinnah - хубава идея! Много впечатлява бутилката Hands Ok Hand
Голям фен съм на изба Карабуна в частта й за вино с линията им Виа Винера/Via Vinera.
Избите обаче са различни - Рубаят е линия на Винекс Преслав, а твоето чудесно предложние е на изба Карабунар от ракиената им линия Културна. За съжаление, по темата ракии, нищо смислено не мога да кажа, но би следвало питиета от този клас да са изпипани перфектно.

# 339
  • Sofia
Като парфюмна бутилка е бутилката.  Mr. Green

Скоро ще дегустирам на Кортен вината.
Grand Vintage ми е хванало окото. Намирам го за около 19-21 лв.

Общи условия

Активация на акаунт