Първокласници 2016/2017 - тема 5

  • 55 719
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 9 558
Честит празник на всички именици, да са живи и здрави.

Така като гледам, нашите са по-напред - на Ш, ш,

Нашите имат тържество на 21.12 в училище - децата от класа ще ни изнесат представление, но подробности не знам, защото е тайна Wink. За подарък на класната не сме мислили и поне за сега няма организация.  

Болните да оздравяват бързо

# 31
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
С материала са до малка буква ф и до 9 по математика.

По новата или по старата програма се движат?

# 32
  • Мнения: 4 872
 По старата  Peace

# 33
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Ясно, то голяма обърквация стана с тези програми. По новия букват, учебни тетрадки по старата програма и става едно прескачане. По новата програма учат нашия клас, след "й", минаха "я","т" и сега са на "д". По математика изостават сякаш, но имат повече часове по БЕЛ + 1 час от допълнително избираемите.

# 34
  • Мнения: 9 442
Дъщеря ми са до малка буква п и до цифра 8.

# 35
  • Мнения: 364

  И при нас така  Hug Разпечатвам задачите и ги решаваме вкъщи заедно. Може ли някой да даде жокер за задача №8    Embarassed

 

през една са цифрите от 2 до 7, през една е същата цифра минус 1
2, /2-1/, 3, /3-1/, 4, /4-1/, 5, /5-1/, 6, /6-1/, 7, /7-1/

# 36
  • София
  • Мнения: 1 537
Рядко пиша, но редовно ви чета. Много красива тема Simple Smile
Честит празник на всички именици днес ! И дано да е пълен с положителни емоции този празничен месец.
До буква В са (по старата програма), а по мат - числата от 11 до 20. Ще празнуват на 23.12. в класната стая с дядо Коледа и малки торбички с лакомства, което си е централно организирано от у-щето  - ние събрахме само по 10 лв. отделно ще си направят и  томбола с подаръчета, за които се разбрахме на род. среща да са в рамките на 10-12 лв. Този ден ще са и до обяд.
За 8 зад. имаше подсказка в темата за мат. турнири. Редичката е: -1, + 2 и така се намира, че реално трябва да извадят 4 от 6 и търсеният отговор е 2.

# 37
  • Мнения: 4 872
 Моят син си вървят по старата програма. От време на време им раздават по БЕЛ преснимани упражнения по новата програма. На него му е трудно и винаги ми се жалва , че има букви, които не са учили.
 В нашата програма математика имат по 1 час всеки ден, а български език - 4 дни по 2 учебни часа, като единия е ЗИП. Госпожата ни е обяснила, че петъците е предвидила за преговор на материала, взет през седмицата. Има дни, в които ми се струва , че много дърпат напред и други , в които нямат нищо писано нито в тетрадките, нито в помагалата.
 Vanya_P, благодаря ти.
Jiema и на теб. Трудна е задачата и не знам дали ще успея да му я обясня .

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 012
И аз рядко пиша, но редовно следя.
При нас са до буква Б и преговор от 1 до 10.
Ще имат коледно празненство в последния учебен ден, с коледни торбички и общ подарък - настолни игри за целия клас. За госпожите не сме мислили нищо, но като гледам активността във фейсбук групата ни, съмнявам се, че ще успеем да се организираме. Опитах се да организирам среща да се запознаем, но само 5 човека са потвърдили.
Ще имат и коледно представление по проекта "Твоят час", сега репетират сценка на английски.
От школата по народни танци репетират някакъв танц, но не знам кога ще го представят. Ще имат и коледен театър от училището.
За състезанията - ходи на Таралеж Изобразително изк. и Околен свят. Задачите са доста лесни, но като за начало и за самочувствие смятам, че са добре. Математиката й се удава и понякога ги решава задачите вярно, без да може да обясни защо все още. За сметка на това по БЕ е мъка и написването на три реда текст се проточва безкрайно във времето. Започва да драска по тетрадката, по ръцете и по масата.

Честит Никулден!

# 39
  • Мнения: 8 082
...За състезанията - ходи на Таралеж Изобразително изк. и Околен свят. Задачите са доста лесни, но като за начало и за самочувствие смятам, че са добре. ...
Задачите къде си ги видяла? Аз видях на Околен свят, че в класа с от 10 до 30т. Мисля си, че нама как на супер лесни да са с такъв голям диапазон...

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 438
Трудна е задачата и не знам дали ще успея да му я обясня .
Аз я обясних като й казах да брой през една цифра: т.е. втората, четвъртата, шестата цифра...и каквато цифра се падне на знаците, решава задачката.
Не знам дали правилно съм я обяснила на дъщеря ми, но така ме разбра.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Бях намерила това и го дадох на дъщеря ми да го реши:
https://bglog.net/ClientFiles/30b4ac63-0ca3-4cb9-b389-397afef506 … f/priroda_1-1.pdf
Справи се доста бързо без да й подсказвам нищо.
За тази годишните задачи не мога да коментирам трудност, предположих, че ще са аналогични.

# 42
  • Мнения: 1 705
Подскажете ми логиката на първата задача от състезанието Салабашев, много ме е срам да питам  Embarassed

# 43
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Подскажете ми логиката на първата задача от състезанието Салабашев, много ме е срам да питам  Embarassed
Числата от 1 до 9  Peace

# 44
  • Мнения: 1 705
И аз предположих, че е някое липсващо, но не се сетих, че 0 и 10 не се включват, може би не съм дочела условието, благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт