Първокласници 2016/2017 - тема 5

  • 55 775
  • 742
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
Mishe333, малкият Кайряков е в детската градина, а се явява на състезание за 1 клас. И въпреки това се е справил повече от чудесно. Но ще му е доста трудно, защото примерът на такъв талант като брат му може и да е сериозно натоварващ като очаквания. Дано детето да си намери неговия си път.  Peace

# 91
  • Мнения: 400
Bliss - да, видях, че е в детска градина, но все пак поне майка му най-вероятно е работила с него, а събраните точки означават, че не се е справило дори със задачите със събиране и изваждане до 10. Да не говорим, че не е трябвало изобщо да бъде допуснато до състезанието, което говори много...

babkasladka - и аз смятам, че първо е трябвало да се обсъди с детето ходенето на състезание - тогава дори е имало по-висок шанс да се съгласи. Също така смятам,че вече е нуждо да бъдат насърчавани да взимат лични решения на база изложени факти. Например да се обясни какво представлява състезанието, какви видове има, кой ще го придружи, с кои други деца ще ходи и т.н и само да прецени. Също някакъв материален стимул би бил чудесен.

# 92
  • Мнения: X
От 10 задачи за 1 клас, детето е решило 5. И при условие, че е поне година по-малък и е в детската градина. Няма как да знаем кои точно задачи не е решил. Това постижение изобщо не го смятам като несправяне. Напротив.

Да не говорим, че изводи да се правят за това дали ще е като батко си или не само от едно състезание е просто несериозно.

А що се отнася до това дали не е трябвало да бъде допуснат. Ами масова практика е деца от предучилищна да се явяват на състезания за 1 клас. При това тази практика не е от днес или вчера. И не е само за това състезание. Аз лично не съм привърженик на това, но също така и разбирам мотивите на такива родители.

Последна редакция: чт, 08 дек 2016, 12:03 от Анонимен

# 93
  • Бургас
  • Мнения: 7 054
А аз не разбирам мотивите им, освен болна амбиция.

# 94
  • Мнения: X
Дали е болна не бих квалифицирала. Доколко това е полезно за самото дете заради стреса е преценка на родителите. Но има деца, които наистина са с изпреварващо развитие. Не го толерирам, но всеки има право да си преценява за неговото дете. Причина може да е дори само факта, че в Пловдив няма състезания за предучилищна по математика както има в София.

# 95
  • Мнения: 4 277
В  Пловдив не зная как е, ама в Германия годишно има 1 или 2 състезания по математика за деца от 3 клас нагоре. Беше ми интересно по едно време как се развиват малките математици там. Ами разчитат си на природо - математическите гимназии след 5 - 6 клас и няма толкова машинки за пари.

# 96
  • Бургас
  • Мнения: 7 054
Причина може да е дори само факта, че в Пловдив няма състезания за предучилищна по математика както има в София.

Дори не ми е хрумнало, че деца в градинска възраст могат да ходат по състезания.

# 97
  • Мнения: 4 277
В нашето училище миналата година доста деца отидоха на Европейското кенгуру, въпреки че бяха предучилищна. Учителката ги насочи.

# 98
  • Мнения: X
Причина може да е дори само факта, че в Пловдив няма състезания за предучилищна по математика както има в София.

Дори не ми е хрумнало, че деца в градинска възраст могат да ходат по състезания.

Е това, че на вас не ви е хрумнало изобщо не означава, че други не го правят. Има си състезания за предучилищна и са доста посещавани. Има си интерес. Моето дете ходи миналата година само на последното в началото на лятото. Не я пуснах на предишните по определени причини. Не го считам нито за машинка за пари, нито за загуба на време. Но така както аз имам причини да не я пусна на всички състезания, другите родители пък могат да изтъкнат техните си причини за да пуснат децата си.

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Лично аз не гоня резултат на всяка цена при явяване на състезание. Да, на детето му се отдава математиката, но за мен в момента не толкова резултата е важен, колкото свикването с формата на състезанието, научаването как да приемеш загубата и мотивацията (която би си поставило самото дете, а не аз) за следващото състезание Simple Smile

# 100
  • Мнения: X
Лично аз не гоня резултат на всяка цена при явяване на състезание. Да, на детето му се отдава математиката, но за мен в момента не толкова резултата е важен, колкото свикването с формата на състезанието, научаването как да приемеш загубата и мотивацията (която би си поставило самото дете, а не аз) за следващото състезание Simple Smile

Много точно  Peace

# 101
  • София
  • Мнения: 9 563
В нашето училище резултатите на Ив. Салабашев са уау Simple Smile 4 деца с 60 т.; 12 деца с 54 т., 14 деца с 48 т.

# 102
  • Мнения: 8 348
rosita_ta  а кое е вашето училище?

# 103
  • София
  • Мнения: 9 563
Hope for Two
Скрит текст:
ЧОУ Света София Peace

# 104
  • Мнения: 4 277
Аз не виждам голяма разлика дали ще се решават в къщи задачите или на състезанието. При моите деца няма паника, притеснения по време на състезанието. Забавно им е да ходят, защото и другите съученици ходят. Иначе е ясно, че е бизнес както и школите, но като има търсене защо да няма предлагане. Хората се ангажират, измислят задачи и е нормално да им се плаща.

rosita_ta поздравления за резултатите

Общи условия

Активация на акаунт