Снежец тихичко вали,вали , АПРИЛче в коремчето ни спи - Тема 9

  • 51 391
  • 741
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 285
Кате,Честит Рожден Ден!! Да си жива и здрава,щастие и късмет винаги да цари в твоя дом!!И най-вече ти пожелавам лесно раждане и кротък бебок!!  bouquet
П.С. В хладилника имам голяма торта.Ще хапне едно парче от теб и едно от бебчето в корема ти.  Laughing Благодаря за почерпката.  Joy

# 346
  • Мнения: 226
Честит рожден ден  Кате! bouquet
Аз след малко съм на ЖК и гледам да не пия много вода,че ще ме теглят  Grinning, поне да нямам излишни кг от вода, имам си ги предостатъчни от храна Embarassed Embarassed
Малката взе да рита доста осезаемо, вече и аз я усещам като сложа ръка на корема.
И аз ще трябва да си пускам изследвания, сигурно утре ще отида,че  и кръвна захар да ми пуснат този път.
Вчера ядох дроб, не бях яла месо и месни продукти от 2 години, но хемоглобина взе да пада и реших да се жертвам.
Хубав и усмихнат ден на всички.

# 347
  • Мнения: 1 285
Bella,ти дроб аз сърца.Ама ти да видиш как ми станаха апетитни в 10ч сутринта.Той свекъра ми си ги направи за обед,а аз се почерпих за закуска.  Crazy

# 348
  • Мнения: 1 051
Кате, честит рожден ден! Много здраве, щастие и любов!
Dimitrinadid, внимавай гърлото да не е от грипа. И при мен в петък започна с дразнене в гърлото, но мислих, че е от студения въздух. Вчера ми беше ужасно зле, цял ден с температура и не можех да стана. Пак добре, че се разминах с един парацетамол само. Днес вече поне нямам, само хрема и някаква лека кашлица, за която почнах стодал. За гърлото пих лимони с мед и джинджифил и се пръсках с алое.

# 349
  • София
  • Мнения: 139
Привет и от мен Hug

Кате, честит рожден ден bouquet Бъди здрава, наслаждавай се доколкото можеш на бременността и ти желая най-прекрасния финал през април!

Аз изкарах един тежък уикенд с път, танци, снежни разходки и много емоции. Екстра беше, но щеше да е още по-добре, ако не се обаждаха от време на време контракциите. Явно си ми трябва повече почивка и това е. Иначе и мен ме боли срамната кост, трудно се обувам вече и се чувствам доста тромава. Интересно след още 2 месеца как ли ще съм #Crazy

Тази сутрин давах кръв и както винаги не се мина без приключения. Боде ме жената и вената не пуска нищо. Няма да обяснявам как я предизвика да пусне малко, но след манипулацията ми беше доста гадно и леко треперех. Явно кръвното ми пак е било доста ниско. Сега чакам да видя какво се случва с хемоглобина, който преди 2 месеца беше на долната граница. Пуснах и желязо за всеки случай.

Аз съм за дневна среща между празниците, тъй като ще си почивам другата седмица и съм на разположение  Wink

# 350
  • Мнения: 391
Честит рожден ден Кате!Бъди жива и здрава,много щастлива,обичана и обичаща! Hug bouquet
Белинда и при мен подобна радост с коластрата  Mr. Green Чудех се дали е нормално,защото не съм раждала  Thinking от около месец някъде ми цапа блузката  Crazy ама по няколко капки.ММ се кефи много,все иска да моца  baby_neutral Joy Как ви е кръвното мами?Моето по-принцип си е ниско 90/60 ...ама от скоро много ме мотае главата,все ми е замаяно и като го меря е 80/60  newsm78 Бебко става все по-активен,даже тази нощ ме събуди от риткане.Въртях се и го чаках да се кротне па взех,че огладнях в 4:00  hahaha Тършувах из хладилника посред нощите  Whistling Димитрина мед,лимон и джинджифил + горещо чайче и Прополки  за гърлото,а за кашлицата много помага мед и канела,но както каза фрозенка канелата не се препотъчва при бременност,защото може да предизвика контракции и да ти смъкне кръвното Peace Бързо да оздравяваш  bouquet

# 351
  • Мнения: 226
Връщам се от ЖК, всичко е наред с момата 550 грама, всичко и е в норма.Само плацентата не се е вдигнала още, но имам още няколко седмици, дано се вдигне, иначе секцио:-(
Арабаджикова каза,че не трябва да пия още желязо, нямало нужда, но по мое желание ми пусна разни изследвания:-)
Понеже и мен ме боли срамната кост,я питах и тя каза,че било доста рано още Simple Smile

# 352
  • Бургас
  • Мнения: 10 828
Днес нещо ме боли отстрани в ляво до сгъвката на крака, но болката не е менструална, а все едно имам възпаление на яйчника. Чудя се костна ли е болката или не.

# 353
  • София
  • Мнения: 18 680
И аз днес имам странни болки ниско долу, даже не са точно болки, по-скоро...тежест?! Така ме болят яйчниците обикновено, когато настина. Освен това припиквам начесто, а по малко. Май съм си изстинала Sad

ЧРД на Катето Hug
За среща, ако решите, пишете и тук, че да не я изпусна пак! В София съм между празниците, но пък ще работя, така че не мога да кажа на 100%, че съм на линия за дневна среща. Ако има такава обаче, ще се постарая да съм там!

# 354
  • Мнения: 3 438
Кате, ЧРД!!! Да си жива и здрава, и през Април да гушнеш здраво бебче  Hug
Да се впиша и аз в хора на оплакващите се Simple Smile Бебока така ме сритва и се намества през нощта, когато не му е сгодно, че тая нощ бях принудена да спа по гръб. Само в тази позиция се кротна и ме остави на мира.До сега много рядко съм заспивала по гръб, но пък се оказа, че  като нямам избор и така заспивам. Сега аз работя (не съм се наспала, ама кой ме пита),а юнака  си спи.

# 355
  • Мнения: 1 285
Защо не си слагате нещо от едната страна на гърба,за да не притискате тези вена?Мисля,че това би помогнало .   newsm78

# 356
  • Мнения: 3 438
Всяка нощ си казвам, че ще си купя възглавница за бременни, като видя зор. Но после ползвам ММ за възглавница и така остава за следващия път. Може да поръчам на Дядо Коледа една такава възглавница - то  и кръсъа почна да ме наболява  ooooh!

# 357
  • Бургас
  • Мнения: 10 828
Всяка нощ си казвам, че ще си купя възглавница за бременни, като видя зор. Но после ползвам ММ за възглавница и така остава за следващия път. Може да поръчам на Дядо Коледа една такава възглавница - то  и кръсъа почна да ме наболява  ooooh!
Аз карам мъжа ми да спи гръб до гръб с мен, за да се подпирам на него и да не се обръщам по гръб. Не си представям да спя с още една възглавница. Тази между краката ми е достатъчна  Grinning

# 358
  • Мнения: 301
Момичета, днес бях на лекар. Казаха ми, че гърдите ми са чисти,  но гърлото е пожар. Изписаха ми сироп Стодал, прополки, вит. Ц и парацетамол 3 пъти на ден. До тук добре, но вече 3 пъти вдигнах темп. и изпих 3-те парацетамола. Сега го взех третия, че съм с 39 температура. Обадих се на гинеколожката да я питам ако пак вдигна дали да взема 4-то парацетамол, а тя ми каза да пия аналгин, че от парацетамола нямало да падне, но ММ е фармацевт и каза, че не е съгласен да пия аналгин, че не е за бременни и да си пия парацетамол.. Кажете някой лек друг, че цялата се трееса от студ и главоболие. Дано сега падне ..  Sad

# 359
  • Бургас
  • Мнения: 10 828
Момичета, днес бях на лекар. Казаха ми, че гърдите ми са чисти,  но гърлото е пожар. Изписаха ми сироп Стодал, прополки, вит. Ц и парацетамол 3 пъти на ден. До тук добре, но вече 3 пъти вдигнах темп. и изпих 3-те парацетамола. Сега го взех третия, че съм с 39 температура. Обадих се на гинеколожката да я питам ако пак вдигна дали да взема 4-то парацетамол, а тя ми каза да пия аналгин, че от парацетамола нямало да падне, но ММ е фармацевт и каза, че не е съгласен да пия аналгин, че не е за бременни и да си пия парацетамол.. Кажете някой лек друг, че цялата се трееса от студ и главоболие. Дано сега падне ..  Sad
Милата. Пробвай да се охладиш - вземи си хладен душ и носи по-леки дрехи. Чувала съм, че чорапи с оцет и суров картоф наложен на лицето също помагат.
И на мен парацетамола не ми помага. Само с нурофен се оправям, а сега не мога да го пия /дано и не се налага, макар че като се знам, ще се трупясам по някое време /.
Бързо да оздравяваш!

Общи условия

Активация на акаунт