Бебето ми ме иска да спи настрани

  • 4 674
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 22 982
Скрит текст:
Аз само по корем спя, не ме питайте как изкарах 9 месеца.  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 446
Месечинке,не зная...Филмирам се явно излишно,защото ми е първо дете и покрай него започнах да общувам с мами,а те постоянно постват и снимки,на които децата са все по корем.Та си мислех,че е едва ли не задължително,бебето да спи и по корем.Благодаря,че ме успокоихте  Heart Eyes

# 17
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Не е Simple Smile Моят син също никога не е спал по корем.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 319
Дъщеря ми и тя спеше по гръб.Аз я обръщам настрани,тя се премести по гръб и оставях така.Но постоянно я наблюдавах да не задави,от това ме беше страх най много.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз моите деца съм ги слагала много да спят по корем. Особено в началото, с нещо топличко под коремчето да им успокоява коликите. Чувствали са се добре, а главичката е встрани, така че няма как да се задушат. На една страна не са успявали да спят, тогава се обръщат по гръб, пак с глава настрани.

# 20
  • Мнения: 4 771
И моето. Месечинка, sea.sea, изкривиха ли им се главичките? Защото моят все на една страна я върти.

При следващото посещение при педиатъра можеш да я попиташ за т.нар. тортиколит. Синът ми имаше такова изкривяване, но го забелязаха още в родилното - сложен по гръб, телцето му стоеше като запетая. Съответно му беше трудно да си върти главата. Това ни провали и кърменето. След няколко сеанса при остеопат и малко упражнения у дома всичко си оправи.

Никога не съм променяла позицията на сина ми - както иска, така да спи. До ден-днешен много често спи свит по корем,с  дупето нагоре - май фетална поза му се викало на това. Нищо че леглото му е 90 на 200 см и спокойно се побира с разперени ръце и крака.

# 21
  • Мнения: 19 691
Nedinka, той просто предпочита да спи с глава надясно Simple Smile Не че не може да я държи и наляво, но го прави много по-рядко и вследствие на това главата му е като картофче.

# 22
  • Мнения: 2 721
Синът ми спи от 2рата или 3тата си седмица по гръб. (на 6м без няколко дни е) До преди това слагах пано ограничител, но той и в него се завърташе по гръб. Само посоката на главичката местеше. Сега спи както му е кеф, по гръб , настрани , по корем.  Grinning Нямал е проблем с главичката. Води се по детето, за да знаеш какво му харесва. Peace

# 23
  • Мнения: 148
Някой изобщо виждал ли е изкривена глава от спане на едната страна? Винаги ми е било много странно това... А иначе оставете детето да спи, както му харесва, според мен. Представете си някой да почне вас да ви върти да спите, както на него му харесва... Wink

# 24
  • Мнения: 19 691
Някой изобщо виждал ли е изкривена глава от спане на едната страна? Винаги ми е било много странно това... А иначе оставете детето да спи, както му харесва, според мен. Представете си някой да почне вас да ви върти да спите, както на него му харесва... Wink
Мхм. Моят син. Казват, че с израстването ще се оправи. Но в момента е като картоф Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 197
Дъщеря ми спеше по гръб с лице на горе..главата й като бебе беше видимо сплескана .Който не вярва ще му пратя снимка LaughingСина спи все с глава обърната на дясно и вече виждам разлика ..за това пред деня като спи го обръщам на другата страна.
По темата -никога не е спала по корем.

# 26
  • Мнения: 19 691
vvq, а оправи ли се главичката после?

# 27
  • София
  • Мнения: 39 777
cristi, ще се оправи когато започне да си върти главата.

Моята щерка се роди с ужасно безформен череп... погледнат отгоре беше като пъпеш (все едно е била стисната като с менгеме).
Педиатърката каза, че т'ва е "не знам си к'в череп"... изобщо не запомних наименованието.
В началото я въртях, т.е. на всеки 3 часа (такъв и беше режима) сменях местоположението ѝ. Леглото ѝ беше до стена, а бебетата спели с лице към светлината.

Спрях с таз хамалогия когато започна да се върти и да спи по гръб. А това беше на сравнително крехка възраст. Педиатърката се запъна... "не може така" и "ще подпираш".
Но даже и да я бях връзвала за пръчките на леглото пак щеше да намери начин да се обърне.

Черепът ѝ се оформи, но ще излъжа към кой месец.

# 28
  • Мнения: 19 691
AnMary, благодаря. Моят син е още на два месеца и се върти на една страна, като любимата му поза е по гръб. Но пусто главата да е все надясно. Опитвам се да го стимулирам поне в будно състояние да я завърта.

# 29
  • София
  • Мнения: 39 777
Върти леглото на 180 градуса, т.е. да си завърта главата/лицето към светлина.
На дребният леглото му беше под прозореца и в интерес на истината спеше с лице към него.

Като му стане интересен света ще започне да си върти главата.
Ще ти пратя детски песнички Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт