Август роди се малко човече, а първата си Коледа очаква вече!

  • 27 111
  • 732
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 156
Аз имам жирафчето. Но моята бебка още не го иска. Трябва баща й да го държи и тя тогава до гризка. ..Но. ..И без него може Wink

# 31
  • Мнения: 1 837
На нас ни бяха подарили и малкия и големия вариант на Софи. Той харесва повече малкия,явно е по-удобна за хващане,но пък голямата е по-мека. Няма нищо уникално като цяло,че да струва толкова пари,обикновена чесалка според мен,ама нали е Софи..
На мен ми изтече на 5.11 болничния и сега на 6.12 вече получих майчинство за до края на ноември.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 221
Момичета, някоя мама беше споменала, че ще потърси лекарска помощ заради косопад. На какъв лекар се ходи за това? При мен положението е критично, много осезаемо ми оредя косата, трябва ми спешно да направя консултация със специалист, вече ми прозира скалпа Sad

# 33
  • Мнения: 581
Момичета, някоя мама беше споменала, че ще потърси лекарска помощ заради косопад. На какъв лекар се ходи за това? При мен положението е критично, много осезаемо ми оредя косата, трябва ми спешно да направя консултация със специалист, вече ми прозира скалпа Sad
До колкото знам дерматолог

# 34
  • Мнения: 378
Аз бях в болничен до 23 ноември и сега би следвало да съм в майчинство, в НОИ справките пише "обработва се". Никакви плащания не съм имала декември, но ноември имах две.

Някой беше казал, че е купил Жирафчето Софи гризалка, може ли да сподели с какво е толкова специална и не е ли скъпа за "функцията" си?
.      Ние имаме жирафчето Софи- като цяло си е една обикновена гумена играчка, нищо особено, дори не е удибна за чесане на венци според мен. Със същия успех мога да му дам патето на кучетата ми Wink

# 35
  • Мнения: 1 837
Момичета, някоя мама беше споменала, че ще потърси лекарска помощ заради косопад. На какъв лекар се ходи за това? При мен положението е критично, много осезаемо ми оредя косата, трябва ми спешно да направя консултация със специалист, вече ми прозира скалпа Sad
Аз мислех да потърся,ще говоря първо с личната да видим тя накъде ще ме насочи.

# 36
  • Мнения: 992
Аз взимам витамини и като че ли намаля моят косопад Simple Smile Не са любимите ми Jamieson, но имат много фолиева киселина.
Много четох и стигнах до извода, че имахме проблеми заради Ротарикса. Не съжалявам, но само аз си знам през какво минахме. Всичко е супер сега и се надявам така да бъде. Браво на домакинстващите мами  bouquet
Ние сме се отдали на разходки в сравнително хубавото време, работя, уча по малко чешки, а в момента ви пиша от ваната  Wink Играчки на чешки са "храчки", а внимание - "позор" Grinning
Скоро ще стягам и багажи, невероятно е как минава времето  Simple Smile
Ansy, да не би да е Стокке? Simple Smile Много хубаво изглежда. Отгоре как я завиваш? Аз нямам оригиналното чувалче, притесних се, че не е достатъчно дебело и си взех овче (благодаря на Мега за съвета Simple Smile.

# 37
  • Мнения: 510
Количката е -Stokke да. Малката е цялата обвита с кожи, които много топлят. Аз съм с космонавт. Всичко, което е към количката си купих с иЗключение на чувалчето. Не виждам смисъл.
Относно майчинските за декември - казаха ми, че за декември ще ги преведат на 20ти този месец, дали ще е така не зная обаче!
Момичета, големи лиги са при моята малка принцеса. започна и кашлица, която е от тях. Анна Мария все още не може да се обръща без помощ Sad на 2ра ваксина сме на 13ти и смятам да я отложа след нова година и да ми е по-спокойно. Как вървят бебчетата ви с килограмите. Ние сме на 4 навършени месеца и 8 дни и 7500. Висока е 67-68.
От една седмица и давам на хранене по 150 мл вода с 5 лъжички сухо мляко и след всяко хранене връща малко. Дали пак да не Се върна на 120 мл и 4 лъжички. Анна Мария има 5 хранения на ден и по едно нощно с 60 мл като залъгалка. Децата на мамите с АМ по колко си хапват?

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 221
Как вървят бебчетата ви с килограмите. Ние сме на 4 навършени месеца и 8 дни и 7500. Висока е 67-68.
От една седмица и давам на хранене по 150 мл вода с 5 лъжички сухо мляко и след всяко хранене връща малко. Дали пак да не Се върна на 120 мл и 4 лъжички. Анна Мария има 5 хранения на ден и по едно нощно с 60 мл като залъгалка. Децата на мамите с АМ по колко си хапват?
Ние сме на 4 месеца и яде по 120 мл. АМ но само в заспало състояние, иначе не мога да я накарам да яде. По тази причина гледам да има едно нощно хранене, че през деня не се знае колко ще успея да и пробутам. Така в добрите дни имаме 6 хранения за денонощието, иначе са 5. Незнам колко кг. е защото ни предстои консултация.

# 39
  • Мнения: 222
И моето момче (качих 2 снимки) е на АМ .Храня го 5 пъти за денонощие по 150мл а сутрин по 180мл.Понякога не му стигат 150 и даже мисля да увелича на 180мл.Давам аптамил или милумил.На 23 ще стане на 4 мес иа на 3 мес беше малко над 6 кг(роди се 3.780кг).На кутиите има количеството според месеците за едно хранене и мисля че всяко мляко има различна хранителна стойност.Забелязала съм че на другите марки има разминаване.За едни и същи месеци пише различни количества.Количката е много готина а бебка в нея е уникална.Има прекрасни снимки и невероятно красиви бебчета.Аз обожавах да пазаря за моята кукла рокли,обувки,фиби,ластики и всякакви нещица докато за момче няма толкова.Исега гардероба и е пълен с "бални "рокли които е обличала по веднъж-два пъти. Истинско удоволствие е пазаруването за малки дами а по късно и прически.Пухчето е много красиво.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 449
Моята е на смесено и дохранвам със 120мл АМ. От няколко дни обаче е крива, явно ще никнат зъбки и постоянно ръцете са в устата, лиги колкото искаш, отказва да яде и от цица и от шише, някакъв ужас е направо. Пропускаме поне едно хранене заради това. Иначе хапва по 5 пъти дневно, чудя се дали да разреждам вече на 3,5 часа или да си продължавам на 3? За косопада - при мен капе на кичури, а не съм спряла да пия витамини (Prenatal + бирена мая), някакъв ужас просто  #Crazy

# 41
  • Мнения: 222
 Laughing чешкия език е интересен.Представям си ако смесиш БГ с Чешки "за Коледа купих храчки за да привлека позор на детето"

# 42
  • Мнения: 378
Момичета, аз пак недоразбрала- къде се качват снимките на бебешорите, да метна една на моя дундьо Simple Smile
Анси, ние сме изцяло на АМ от раждането, на навършени 4 м + 4 дни имаме 6 хранения по 150 мл-160 мл. Аз на своя глава му вдигнах малко грамажа, защото забелязох ,че не му стига.
Алистра, радвам се, че чувалът ви върши работа. При нас се получи следното- купих го и ММ като каза " няма да обличаш детето с гъбина, да не е в казармата или чобанин" и като се заинати с тоя чувал.... Няма излизане на глава ...Та аз не съм го слагала, да не стават разправии , явно лоши спомени Simple Smile
Ние също много се лигавим и двете ръце са в устата. С такова настървение ги гризе, че чак се буди през ноща за същото Wink Май ще почваме с Озанит-а. Не ще да спи през деня, само мрънка или се хили, пак започна да реве като го слагам да спи, иска на ръце .... То още коликите не са му минали, та зъбите подкарахме!  Шегувахме се с един откъс от "Улицата"- "Тате, тате, кога ще порастна? Е.... му майката татиното!" Та и нашата работа същата.

# 43
  • Мнения: 581
Имаме профил на snimka.bg. инфо на лични.
Големи сладури сте качили. Вече има и снимки с коледно настроение. Тази година детето ме мотивира да украся повече и по-рано. Обикновено слагам елхата малко преди коледа.
Днес ме зарадва малкият сам посегна и хвана играчка. До сега вземаше, но когато му я подам много близо до ръката, а тази вечер самоинициатива.
Алистра, интересен е този чешки. Както mgdp отбелязва забавна комбинация ще се получи между чешки и български.

# 44
  • Мнения: 786
За косопада точно щях да питам:) кога спира да капе? Ако има някоя мама с втрор или трето детенце да каже кога е спрял косопада. Вчере се подстригах,но отново събрах една лопата косми след измиването:(

Общи условия

Активация на акаунт