Август роди се малко човече, а първата си Коледа очаква вече!

  • 27 122
  • 732
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 222
За косопада при всяка жена е различно.Моята коса падаше много след второто раждане.Веднъж при фризьорката докато ме сресваше мъжа и коментира "аз мислих че я постригваш и затова пада толкова коса😲" а когато забременях с третото спря да пада.Сега пада в умерени количества.Беше ми обяснено че е на хормонална основа и наистина имах завишени/занижени нива на някои хормони.Повече падаше когато отслабнах драстично.

# 46
  • Мнения: 1 837
На мен не ми помага нито подстригване,нито маска на този етап.
Вашите бебенца опитват ли се да се изправят..че моето както си лежи и свива краката и главата и иска да става Grinning

# 47
  • Мнения: 10
Ехааа имаме си страхотни бебоци, да са ни живи, здрави и щастливи.  smile3504

Nadya_95 Васко в момента е 7650 и е 65 см, а се роди 3850  Simple Smile Браво на Дея за обръщането, а как и се отразява захранването? Май направихте 3-4-5 дена вече с картофчето ако не бъркам?

Katrinkoleva, amsy81 не се притеснявайте за обръщането съвсем скоро ще се случи само внимавайте къде и как оставяте бебоците без надзор, че много често започват изведнъж да се търкалят.   yes

За косопада мога да споделя моето третиране, защото и на мен изведнъж ударно започна да ми пада косата - слагам след всяко миене на косата (може и по често например всяка сутрин) след като попия с кърпа обилно хининова вода - не се отмива. Винаги много добре ми е действало това. Също така маска с тривитаминол. Маската ще си я правя пак тези дни, но хининовата водата за мен е супер за
поддържане непрекъснато защото нито омазнява нито ангажира с отмиване и престой. Както и mpgd  е писала това е от хормоните. Лошото е, че трябва да мине този период докато се нормализират хормоналните нива.
С предишната бременност си имах нормален ежедневен косопад, но за сметка на това след раждането тогава не ми е падала изобщо косата, а сега през бременността почти не ми е падал и косъм (което в същност е ненормално според мен, но природа...), и от 2-3 седмици е направо филм на ужасите.

Нашите ръце са също непрекъснато в устата и немога да насмогна на смяна на лигавници. Още като стана на 2-3 седмици Васко започна да точи една лига до петите направо и става най-зле като започне да огладнява.

Вашите бебенца опитват ли се да се изправят..че моето както си лежи и свива краката и главата и иска да става Grinning
И ние сме така. Много е смешен все едно прави коремни преси.  hahaha И само чака да докопа пръста ми и да се набира на него  Joy

Allistra работила съм в проект с чехи и като ги слушах всеки ден си мислех добре, че работим на английски иначе работните ни срещи щяха да минават в смях - те на нас и ние на тях  hahaha

Днес заради слънцето май ще има дълга разходка навън.

# 48
  • Мнения: 1 837
да, много са смешни  Laughing аз преди съм ползвала хининова вода и много добре ми се отразяваше, но сега не се бях сетила newsm78
Като ви гледам с бебета над 7кг.. на какво са на АМ или кърма? Че нас последно ни теглиха на 19.11 и бяхме 5.900 и 61см. Сега ще ходим на 20.12, но силно ме съмнява да има 7кг. Иначе се роди 3600,52см. Но честно казано не сме и от най-ящните  Laughing А от 2-3 дни постоянно ме действа малкия, има мир само като е в ръцете ми и като слуша детски песнички  Grinning Започнхме най-накрая да практикуваме кърменето легнали и се оказа че ни се получи и мисля, че и на двамата е доста удобно,особено на разсънване,когато той огладнява, а на мен ми се спи прекалено много Grinning

# 49
  • Мнения: X
Twinkle  добре и се отразява, но го смених с тиква, по-вкусно й е. Иначе не бързам давам и по 3-4 лъжички само.
Мони на АМ е, също се опитва да става.
Тази нощ се събуди в 2 и заспа чак в 5. Сега пак й се спи, обаче мрънка и не заспива.

# 50
  • Мнения: 10
Мони, моя Васко е само на кърма за сега. Утре става на 4м, но все още си имаме 2 нощни хранения и си мисля, че това също много му влияе. Каката ни още на 3м сама си беше спряла храненето нощем.
Аз отивам с бебо да взимам детски календари със снимки за бабите да се радват. Вие имате ли такива планове?

# 51
  • Мнения: 992
Девойки, много ме разсмяхте и за пореден път много полезни писания Simple Smile
Допишете рождените дни на бебоците в заглавието на снимката и да публикуваме редовно като им се изпълват месечинките, при щастливи събития и т.н. Simple Smile Моята сега заспа в една артистична поза в скута ми...само за снимка  Simple Smile
mgpd, прекрасен бебок  Heart Eyes Заслужава си жертвите, хубавите гени трябва да се предават Simple Smile Една приятелка с кафеви очи на моята възраст вече има три синеоки дечица  Simple Smile
Twinkle, много благодаря за всички съвети Simple Smile Тя по корем лежеше още от мъничка върху мен и на рамо рано започна да се изправя. Бебетата с хипертонус не обичат по корем и затова гледам повече да й правя гимнастика, а вчера голямо плуване падна, че се надявахме да се освободим от пояса и да открием вечеря във ваната Simple Smile
Идеята за календар е прекрасна Simple Smile Ще се заема и аз.
Имам едно приложение baby center (my pregnancy&baby today) с полезни статии. Обръщането и хващането на играчки се появяват при всички бебета четвърти-пети месец Simple Smile Не се тревожете. А други приложения имат milestones, като се обърне слагаш снимка+описание, много е сладко Simple Smile
Виолета тръгна да се оттласква с краченца и да прави мост (с краченца стъпва и вдига торс нагоре), върти се наляво и надясно. Много ми се иска да я запиша на гимнастика, но няма как засега. Ако имате видеота или онлайн книжки пращайте.
Знаете ли хубав сайт за онлайн или електронни книги, без значение на какъв език, може и платен? Намерих си Монтесори книги 0-3 години, но на хартия не ги искам, дали на Kindle ги има... newsm78
Браво на Боян за играчката Simple Smile И Виолета сама си хвана една сутрин и с много усилия си я премести Simple Smile
ММ пък като чу за чувалчето и каза, че иска и той  Grinning С него все се караме за покупки, но този път се ентусиазира Simple Smile  Много е практично, ултра топличко, не запарва, помага на бебето да наддава, до 2 години ще се ползва, абе есе за овчата кожа мога да напиша Simple Smile Само кожи има и в Икеа три вида, и за килимче стават. Ansy81, има надежда значи, следващата зима няма да хвърлям количката, ще пробвам и аз овчи космонавт Simple Smile
Откакто сложих повивалника до гардероба с огледални врати е голяма забава Simple Smile Ако имате как да пиставите огледало наблизо, пробвайте Simple Smile
И за завършек от смешния език:
"Народила се красна листопадова миминка." Simple Smile или в превод - Роди се красиво ноемврийско бебе (момиче)...(ноември е листопад, а бебе - миминко и миминка  Laughing

# 52
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
В Амазон има доста Монтесори книги за киндъл.

# 53
  • Мнения: 992
Това е, че нямам киндъл. Неудобен ми е с една ръка. Ако няма друг вариант ще си взема.

# 54
  • Мнения: 353
Това с хининовата вода ще го прибвам. Благодаря за идеята.
Календари няма да правя, но вчера мо донесоха магнитните снимки. Оставили са си ръцете, ужасно съм разочарована. Нищо не са направили при все опитите за комуникация от моя страна с изпълнителя. Така че внимателно си избирайте къде ще правите календари. Аз за първи път правя магнитни снимки, независимо че отдавна се каня да изкарам от разни пътувания. Но тези толко некъдърно да работят, че ако завтарям сигурно ще пробвам с 1 за проба.
Алистра, има много конвектори за формати, така че от aw3 можеш да обърнеш на fb2,txt или др. и да ползваш някое приложение за андроид (или друга ОС) на телефона.

# 55
  • Мнения: X
Алистра намерих това, дано да ти е от полза:
http://www.koob.ru/motessori_maria/
На мен от хининовата вода косата ми цъфти много, но от хининов шампоан пък съм много доволна.

# 56
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Киндъл приложение може да се инсталира на почти всичко.

# 57
  • Мнения: 43
Моята бебка е на 4 месеца, от няколко дни и аз вече захранвам с морковено пюре, пробвах с тиква, но много се мръщи и не яде, давам по 2-3 лъжички смесени с 1 лъжица АМ, разтворена в малко вода, само така и харесва и може да го яде.Още е на смесена хранене, но пак когато е изморена или не е в настроение не иска да суче и яде по-малко.
Поръчахме календари със снимка на бебето от snimkitevi.com и си ги получихме, много сме доволни и мисля, че ще са чудесни подаръци за бабите.

Последна редакция: пт, 09 дек 2016, 15:30 от Magnolka_881

# 58
  • Мнения: 58
Здравейте,
Днес Ева беше на консултация(родена е на 1.08), тежи 6600 гр и е 66 см Stuck Out Tongue
Изцяло е на АМ - Хип. От няколко дни Яде 180 мл вода и 6 лъжици АМ.
Педиатърът ми препоръча захранване като започна със сок 1-2 лъжици между храненията, след това плодово пюре пак по 1-2 лъщъжици и така 2 седмици. След това постепенно да започна да давам зеленчуково пюре(не разбрах има ли значение кой зеленчук да е първи) докато заместя напълно обедното хранене. Как ще стане това, идея си нямам. А Ева беше толкова сърдита от ваксините(захласна се чак), че всичко ми мина "край ушите".
Не се обръща сама. Хваща играчки, но не за дълго. Любима и е въртящата над главата. Гука и крещи с пълен глас.
Още се чудя за ротарикс.
Аз имам косопад още преди раждането, проблема е сериозен и мисля да ходя на дерматолог.
Искам и аз да видя вашите бебоци и да представя Ева(още не съм и качвала снимки в нета). На кой да пиша за паролата
И мойто стана дълго, съжалявам

# 59
  • Мнения: 992
Мерси,Kalei, сега се сетих, че даже си го бях инсталирала, но кой да помни  ooooh!
Добре дошла на Ева и майка й  Hug Дългите постове сa добре дошли Simple Smile Пращам ти сайта и паролата.

Последна редакция: пт, 09 дек 2016, 16:14 от Allistra

Общи условия

Активация на акаунт