Август роди се малко човече, а първата си Коледа очаква вече!

  • 27 143
  • 732
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 992
Много забавна статия Simple Smile
Още не съм стигнала до столчетата задълбочено Simple Smile
Някой беше писал за Peg Perego Prima Pappa, днес ги гледах на промоция в baby walz, хубави са. Аз по-скоро мислех за по-натурално дървено столче, ще пратя линк по-късно, че и тази вечер съм биберон  Flutter

# 691
  • Мнения: 378
Надя, мерси за линка, ще ми бъде от полза. А зеленчуковите пюрета как ги даваш- с лъжица или в млякото? Чета пак за тоя картоф, уж трудносмилаем, а масово се започва с него?
Момичета, настроихте ли се за празнуване. Аз съм с много скапано настроение, не ми се прави нищо, а и с ММ сме се хванали за гушите. Не знам защо, но след раждането на детето много ни се влошиха отношенията, а и все се намира някой да дава акъл за бебето- дай му сок, дай вода през нощта, остави го да реве да се учи... Изобщо все едно е техен син. Чувствам се толкова изморена вече да браня себе си и детето. Оплаках се, олекна ми Simple Smile

# 692
  • Мнения: 1 837
И при мен като, че ли няма настроение. Не знам защо, но и при нас от раждането насам нещата не са както бяха преди, и аз се чувствам като теб Confused Мислех, че само аз не съм както трябва, сега поне съм спокойна, че не съм единствена  Simple Smile
Ние столче взехме още преди месец,трябва само да го сглобим Simple Smile Най-обикновено, пластмасово, на чиполино, с 3 позиции на гръбчето, сваляща се табла. Реших да не инвестирам много в столче, тъй като проходи малкия може и да не успея да го задържа седнал в него Simple Smile
И аз се чудя защо повечето започват с картоф, след като е трудно смилаем newsm78

Последна редакция: пт, 30 дек 2016, 22:40 от Monika08

# 693
  • Мнения: X
Мега, с лъжичка. Слагам вътре и малко АМ за да е по-познат вкуса.

# 694
  • Мнения: 353
Алистра ще ти бъда много благодарна ако направиш едно резюме за да се запозная по-подробно с идеята и.

Говорейки за книги намерих и няколко за методите на Монтесори, които съм приготвила за четене, ама първо да видя със захранването какво ще правя. Май леко ме притеснява това захранване. Толкова е лесно и приятно кърменето, когато иска да яде де, не когато заставам на челна стойка за да суче. Опитвам се да се ентусиазирам за това захранване, ама за сега само въпросителни ми изникват. Добре че има още време.

Както споменах на нас много ни се промениха плановете за празниците изведнъж и вместо да обикаляме от едни на други роднини и приятели си останахме тримата в къщи. Оказа се доста приятно. Та даже и торта захванах за НГ, да се поглезим. Надявам се само да не гърмят много, че иначе е много вероятно да посрещнем годината с ММ в леглото... успокояващи ревящо бебе...

# 695
  • Мнения: 992
Според Пашова (която не считам за много голям авторитет) в картофите има много скорбяла, в някои култури до двегодишна възраст го избягвали и освен това запича. Тя препоръчва сладките картофи, но БГ не е USA.
Мега, вие имахте и много проблеми, операция, колики...Много е трудно така. Отделно, че аз досега не съм открила кой знае колко успокояващи техники, детето си иска мама, в моя случай и гърдата, ама с нея е лесно. Ако се остави да плаче според мен може да се влоши положението, но ако не е твое дете лесно се дава акъл да го тормозиш. В редките моменти, когато Виолета се тръшва да реве, ме избива почти на гняв от безсилие. ММ пък е по-спокоен, но той нищо не е видял. Никога няма да бъде същото, мъжът също трябва да си отговори какво очаква и на кого да вярва, и да се опита да разбере, че жената изживява много повече всичко, закодирано е в нас. Първо девет месеца минимум се пазим как ли не, после бебета пазим и сякаш за всяко нещо сме отговорни и като щракнем с пръсти да се получава. ММ в момента спи и сънува какво меню ще готви утре, че ни се паднаха прекрасни съседи, ама и двамата не могат да готвят  Simple Smile Аз се опитвам да го приема като спокоен ден, далеч няма да е точно празник...празникът ще е първият й рожден ден. Я си представете празнуване на Св.Валентин с нашите бебоци  Grinning Ще падне търкаляне по леглото, тогава тъкмо ще им е времето да се обръщат, за десерт някое и друго пюре по чаршафа  Simple Smile

# 696
  • Мнения: 992
Амели, писали сме едновременно Simple Smile
За мен ще бъде приятно да направя резюмето, то е толкова пълна със свободни кокошки книгата, че ще е лесно.
Аз затова мисля да продължа да захранвам с кърма и да играем с храна с надеждата да си я изяде, както си ръфа всичко друго. Да правя челни стойки с лъжица ми се вижда неефективно.
Вкъщи не е лош вариант, удобно е Simple Smile
Аз утре също ще правя моята торта с ябълки и орехи, т.к. е много лесна Simple Smile
Пак съм без диета от повече от 10 дни (само краве мляко не пия) и всичко е нормално.
Липсват ни коледните снимки в албума Simple Smile

# 697
  • Мнения: X
Ние утре ще сме си вкъщи. Сама тримата плюс кучето. Него много го е снрах като гърмят, ще видим утре как ще е. Дея мисля, че няма да забележи шума, съседите до нас си бутаха комина няколко дни и на нея не й пречеше.
Тя е склонна към запичане, но не е имала проблеми с картофа. До сега съм въвела и тиква и тиквичка. Утре ще въведа и морков в комбинация с тиквичка, че четох, че и той запича. Като цяло всички пюрета са много безвкусни, чак ми е жал, че бебетата трябва да ги приемат.

# 698
  • Мнения: 1 837
Алистра, за мен ти си голям оптимист  Grinning Симеон каквото хване го пъха в устата, днес докато го държах близо до масата го оставих да хване филийка хляб  Grinning ами само я разгледа и я пусна на земята, празната чиния му се стори доста по-интересна Laughing но там вече ограничихме достъпа Grinning
Много се разчувствах аз, отделях дрешките за новородено да ги давам на една позната.. ами дори не помня кога е бил толкова малък Sad и като гледам и снимки от началото, сякаш е минало толкова много време Sad
Надя, и нашето куче го е страх  Grinning ние мислим да се съберем с брат ми и приятелката му утре, дано малкия да проспи нова година Simple Smile

# 699
  • Мнения: X
И аз се надявам Дея да спи тогава, но напоследък вечер даспива трудно. Сега я приспивам за пети път, тамън ида при баща й и тя се разшава. Аз съм си свалила едно приложение на телефона и я гледам от другия телефон.

# 700
  • Мнения: 353
Моника, преди някоя и друга седмица се видях с приятелка и бебето й на 30 дена. Толкова мъничко ми се видя, все едно моето не беше такова преди има няма 3 месеца.
Надя и моят тази седмица се буди много между 20 и 24 часът. Някой път само като го хвана за ръчичките и заспива, но някой път едва го успокоявам. Та полежавам при него да заспи хубаво и ви чета...Днес и следобед беше доста крив. Дано мине скоро....

# 701
  • Мнения: X
Сега я взех в леглото при мен и заспа дълбоко.
Като гледам в темата сме най-активни по това време 😁

# 702
  • Мнения: 581
Захранването нещо ми е много неясно на мен. Педиатричното изглежда най-конкретно, другите две някак по-неясни, но донякъде естесвени. Всеки си има теория май, но дано не се появят проблеми. Тогава се усеща трудното.

Как ги приспивате тези деца в 20 часа. Моето подремва за 20 мин, но за вечер в 12 часа заспива.

За взаимоотношенията сложна работа. Обстоятелствата се променят и се очаква и хората да са с адекватни действия спрямо промяната. Много банално, но без говорене не става, без вслушване още по-малко.Сякаш на мъжете им трябва повечко време, за да свикнат с промяната.

# 703
  • Мнения: 1 837
Колко повече време.. може би към 18 години  newsm78
Малкия до скоро заспиваше към 8 вечерен сън. Сега май се помисли за голям и заспива към 10  Simple Smile Буди ми се към 2 и към 6.
Аз като гледам пътната обстановка може и да не ходим при брат ми за Нова година, нищо, че е на 30 км.  Confused

# 704
  • Мнения: 581
Минимум 18 год.  Laughing
И ние минахме през криза, но сравнително бързо я преодоляхме. Поговорихме си, аз повдигнах темата. Не стана с един разговор. При нас тази рецепта подейства.

Аз се събудих, детето спи....

Общи условия

Активация на акаунт