Аблация на сърцето - 8

  • 100 694
  • 743
  •   1
Отговори
# 390
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Знам за д-р Трайков, Токуда. Може ли да се отиде само за консултация при него. Иначе за самото изследване до юни е запълнено, както вече казах.
Другия д-р Протич казаха от регистратура, че вече не работи в НКБ, а само в Стара Загора...и там искам за консултация само и после да решаваме ще правим ли ЕФИ. Та въпроса ми е при тези светила може ли да се ходи само за консултация.Б
Благодаря.

# 391
  • Мнения: 54 725
Може.
Те няма насила да ви направят ЕФИ.

# 392
  • Мнения: 7
Здравейте мили хора,
Изчетох всичко което сте писали от първата до пследната страничка и съм страшно объркана.Ще ви разкажа за мен и моите притеснения и ще съм ви много благодарна да изкажете своите мнения.
На 38 години съм,от Пловдив,но от няколко години живея в Англия.Още като дете получавах сърцебиене.
Докторите тогава казваха,че в пубертета всичко ще се оправи.След това в пубертета казваха,че е от него,хормоните бошуват и като мине всичко ще е наред,защото всички изследвания които правеха бяха добри-здраво сърце,на кардиограмите и ехокардиографиите нищо не засичаха.Аз им казвах ,че като получа сърцебиенето като легна и веднага ми спира,отговора винаги беше ами тогава лягай и това е.Да си кажа честно тези пристъпи ги получавах не повече от 2-3 пъти в годината.И така до преди две години когато получих най-дългото и тежко за мен сърцебиене до този момент около 20 мин. с 210 пулс.Много се изплаших-лягах ,ставах-нищо.Започна да ми изтръпва лявата ръка,не си чувствах краката и когато видях че ми посиняха и двете ръце извиках бърза помощ,но за мои късмет 2 мин.преди да дойдат сърцебиенето спря.Парамедиците ми казаха да отида при GPто и тя да ми запише час за кардиолог.Така и направих.Час за кардиолог обаче ми дадоха за след 3 месеца.През следващия един месец отново имах проблеми,получавах сърцебиене през деня и през нощта,кагато легнех на лявата страна,кагато правех по резки движения,кагато бях с по тесни дънки които претискат стомаха ми.Въобще ужас.Спрях да се храня,защото само като хапнех нещо и пулса ми страшно се увеличаваше.Свалих 5кг през този един месец и реших,че повече не мога да чакам,дадоха ми два дена отпуска и се прибрах в Пловдив.За тези два дена бях при 5 кардиолога,нямам думи за некомпетентноста на някои от тях.Общо взето всички бяха на мнение че нищо ми няма,да си живея живота и да не се притеснявам нямало да умра.Всичко било от преумора и стрес.Върнах се в Англия,дочаках часа си за кардиолог,започна се с едни изследвания,сложиха ми холтер.Казаха че ще го държат колкото е необходимо докато хванат какво ми е,защото всички изследвания бяха добри,но нали съм си карък след две седмици носене на холтера получих страшен обрив на кожата и трябваше да го махнат.И така пак нищо не се разбра.Три дни след махане на холтера получих пак сърцебиене.Кардиолога каза,че не може и да ми даде никакви лекарства тъй като няма диагноза и единственото нещо което може да направи за мен е да ме включи в списъка с за ЕФИ ,но ще чакам около година и половина.През август мецес бяхме излезнали с мъжа ми да обядваме и веднага щом приключих храненето започна страшно сърцебиене.
Лежах в ресторанта около 15 мин,не мина и викнахме бърза помощ.Пристъпът продължи повече от час,но този път парамедикът успя да хване какво ми е-и така диагнозата е SVT.Изпратиха резултата на кардиолога и преди два дена получих писмо за ЕФИ и евентуална аблация на 12 Декември.Много ме е страх и сега съм страшно объркана да си я правя ли или не.Страх ме е да не би след това положението да е по тежко(като чета само някои от вас какъв зор са видели).Сега като се замисля за тези две години тахикардията ми се е проявявала около 15-20 пъти в някои случаи по леко и за кратко време в други силно и за по дълго време(за мен разбира се)
Това е общо взето моята история.Пропуснах да пиша че ми е гледана и щетовидната жлеза и бях и на гастроенте-ролог -нямам никакви проблеми.
Охххх много дълго стана извинявам се за което.
Моля дайде мнение според вас какво да правя.Имам малко време да реша-до 08 Декември трябва да се обадя да потвърдя или да се откажа.
Приятен ден на всички!!!

# 393
  • Мнения: 54 725
Няма какво да се чудиш, Zdravunka, имаш и дата, действай! Peace
От само себе си няма да се оправи.
Не знам на български каква ти е диагнозата.
И аз години наред си карах с пристъпи, но като станаха дълги и осъмвах в спешното, бързо взех решение. Simple Smile

Успех! С теб сме! Hug bouquet

sauron, нямах време да пиша повече към теб, затова сега добавям.
Мисля, че няма часове за преглед за д-р Трайков. Едва ли до юни е зает графика за ЕФИ.
Ако искаш, запиши си час при който се случи, те са екип и са много добре подготвени.
Прегледът е основно по документи - предишни холтери и ЕКГ-та.
Аз даже не съм ходила на преглед, Танчето ми занесе документите и по телефона д-р Трайков ми се обади, че съм подходяща за ЕФИ и аблация. Peace

# 394
  • Мнения: 883
Здравунка,не му мисли толкова ! Отивай и пиши как е минало .

# 395
  • Мнения: 7
DeVa® и Tanya Radeva благодаря ви че писахте.Май наистина ще трябва да действам за да не станат по сложни нещата.Пък и в крайна сметка каквото ми е писано.
DeVa® на български излиза само това-Надкамерната тахикардия (SVT-supraventricular tachycardiа)е сборно понятие, с което се обозначават група аритмии (синусова, предсърдна и нодална), които поради високата сърдечна честота понякога трудно се разграничават.След това са описани аритмиите една по една.На английски и руски има много публикации и обяснения.
Поздрави от мен и обещавам да пиша как е минало.


# 396
  • Мнения: 54 725
Ясно. И моята диагноза беше подобна.

Успех! Hug Hug Hug

# 397
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Здравейте отново, записах дъщеря ми за 01.02.2018г при д-р Васил Трайков за консултация. Моля се всеки ден да не опрем до изследването. Диагнозата за сега е СИНУСОВА ТАХИКАРДИЯ. КАМЕРНА ЕКСТРАСИСТОЛИЯ ||| клас по LOWN. Моля ви добри хора пишете, ако има някой с такава и как са се развили нещата при вас. Благодаря. Малко по назад описах нашия случай.

# 398
  • Мнения: 54 725
Браво! Peace
Февруари е близо, не е юни. Wink

Относно диагнозата - тя не е окончателна и ще е ясна само след ЕФИ.
Аз бях с една диагноза години, но в хода на изследването не се потвърди, а ми поставиха друга.
И все пак, камерните аритмии и систоли са опасни. Моята диагноза е надкамерна тахикардия. АВ риентри.
Махнаха ми бавния път и вече не излизам от ритъм.
Обаче камерните екстрасистоли не са хубави и трябва да се лекуват, което с лекарства не е ефективно.
Даже при мен става обратното, самите антиаритмици провокират и камерни екстрасистоли. Без лекарства имам само надкамерни.

# 399
  • в джунглата
  • Мнения: 916
   Много често мойте екстрасистоли са били камерни. Не знам каква е разликата между двата вида. И аз съм чела че камерните са по-опасни, защото ако не е здраво сърцето мога да предизвикат нещо друго. Но при мен не се е случвало да ми казват че екстрасистолите са ми опасни , въпреки лошото субективно усещане.  Не знам какво да ти кажа или как да те успокоя. При мен идват на приливи и отливи, някой път са много чести на всеки 3-4 удар, друг път са по -рядко през 10-15 мин /както съм и от няколко дни/.  В 90% от случаите са свързани с психоемоционалното ми състояние, идват като ехо след проблем.
 Из темата сме коментирали различни хранителни добавки който сме ползвали  - омега 3, селен и магнезии. Пробвайте ги едва ли ще навредят. Според мен прекалено много и излишно си наплашена от изследването
   /повечето освен Дева бяхме така/ , по-важна е диагнозата и отстраняването на проблема. Успех Ви желая!

# 400
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Благодаря ви за отговорите, понеже съм започнала от начало да чета темите, досега не намирам общо с нашия случай. Пише за кризи и как действат, как усещат.....при дъщеря ми няма усещане, и лекарите казват тя не ги усеща....виждат се единствено на холтерите. Чета всеки ден буквално медицинска литература за да ми се изясни...точно. Благодаря отново.

# 401
  • Мнения: 54 725
Аз пак да питам.
Нали има гърч, а после и припадък.
Това са сериозни неща. От темата поне не си спомням да има някой с припадъци.
Мен винаги са ме питали дали имам припадъци.
Не знам защо ги подценяваш.
И друго, тази тахикардия до какви стойности е? Нея пак ли не я усеща? Прескачанията, камерните, са различни и също се усещат. Пък и надкамерните и те се усещат.
Не знам защо се плашиш толкова от изследването, ако е нещо безобидно, никой кардиолог няма да ви насочи, особено пловдивските... Те пък толкова не са наясно и си карат по старому, с хапчета.

# 402
  • Мнения: 486
Изчетох ви и като знам през какво съм минала,не мога да не ви кажа,как аз си оправих и сърцебиенето и аритмията.Вече писах,в една друга тема ,но тя май вече не е активна.Една моя приятелка чула по турс.ТВ известен билкар,да казва,че хвоща лекува аритмия,сърдеч.недостатъч.Реших да опитам.При мен ефекта дойде след2м.,пих го 10 м и.край на всички проблеми.Много молих Бог да ми даде лек за този проблем и съм много благодарна,че се смили над мен.Затова моля ви и вие не я подминавайте тази билка.Не мога да повярвам още,че тези тупаници се ликвидраха с чай.Prof İbrahim Saraçoğlu Aritmi (Ritim Bozukluğu) için Mucize Kür Tarifi
Който иска,лично да чуе интервюто с професор Сарачоулу.Там той казва ,че кърг килит оту/хвощ/е такова лекарство за аритмия,че друго такова като него няма.Казва- след  две седмици ще ме търсите да ми благодарите.И за мен е прав,но трябва да сте упорити.На месец пиене ,седмица почивка и така година пиене.Последното ми го каза наш билкар.

# 403
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Въобще не подценявам гърча и синкопа. От там започна нищенето на проблема.Просто исках да кажа, че всеки тук може да опише някакво оплакване, докато при нея не е така. Няма никакви оплаквания и усещания за нещо нередно. Всичко се хваща само с холтер.
Така стана и първия път без никакви симптоми за нещо, като гръм се случи гърча. Благодаря.

# 404
  • Мнения: 54 725
Искаш да кажеш, че тя е имала такива проблеми - тахикардия и екстрасистолия, само по време на гърча ли?
Тогава може да се търси на друго място проблема.
С невролог имате ли консултация?
Тя е над 18, но все пак не е толкова голяма, бих ти препоръчала проф. Иванов. Той е специалист по гърчовете в Пловдив. Моята дъщеря имаше 2 фебрилни, при него я водех.

Общи условия

Активация на акаунт