Аблация на сърцето - 8

  • 101 074
  • 743
  •   1
Отговори
# 405
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Дева, отхвърлиха епилепсия категорично от неврологичното.  Втория път го водят синкоп мн за кратко и лекарят от Бърза помощ забеляза, че има отклонение в кардиограмата и от там вече се тръгна към сърцето да търсим причина. Влезе за изследвания в кардиология в Пълмед Пловдив (от П-в сме). След няколко месечно лечение с хапчета пробваха да ги спре, но пак холтера отчете проблем. И сега понеже е млада кардиложката смята ,че е по добре от пиенето на лекарства да се направи ЕФИ. Думите и бяха, аз не искам да се правя на голям специалист има хора с по тясна специалност- електрофизиолозите, направете консултация там, ......ох....та така. Хубава вечер

# 406
  • Мнения: 55 061
При най-добрия електрофизиолог отивате, той ще прецени дали има нужда от ЕФИ. Няма да ви го назначи просто така, за пътеката. Поне за него гарантирам. Peace bouquet

# 407
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Благодаря много за успокоението Дева..HeartHeart.Heart
И че откликвате на всичките ми питания вие и останалите, благодаря.

# 408
  • Мнения: 55 061
Няма защо, тук сме затова, да си помагаме. Simple Smile
Аз така се реших на ЕФИ, от темата, не чрез лекар.

Успокой детето, че всичко ще е наред! Hug Hug Hug

# 409
  • Мнения: 42
Само искам да вметна, че ЕФИ не е чак толкова страшно, чрез него най- лесно може да се потвърди или отхвърли проблемът на дъщеря ви. Вийдам , че много ви притеснява , а не трябва. Електрофизиолозите са тясно специализирани и могат най - точно да определят ако  има проблем в тяхната област.

# 410
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Благодаря JULI HugHeart

# 411
  • Мнения: 132
Девичка, Честит Рожден Ден малко на патерици ! Да си ни жива и здрава и бъди все така позитивна Relaxed
А впрочем, къде ти изчезна фейсбука, да не си го махнала ?

# 412
  • Мнения: 55 061
Ей, сладурчето ми то! Heart Eyes Благодаря ти от сърце! Hug bouquet
Ти как разбра, аз тази година реших да мина в нелегалност, ама не ми се получи май? Sunglasses
Не съм си изтрила ФБ, само временно е декативиран, че нещо ме преследват Сатурновата дупка и ретроградният Меркурий! Mr. Green Mr. Green
Да не вземеш да ме махнеш, пак ще се появя по някое време. Laughing Hug


sauron, това момче, и то е от Пловдив Heart Eyes, е било сигурно колкото дъщеря ти, когато му е правена аблацията. Питай го дали съжалява и дали е страшно. Wink

Lovexor, кажи ти, да успокоиш майката. Simple Smile


# 413
  • Мнения: 132
Дева Веднага разбрах, след като реших да ти честитя, ама ей на фейсбук няма Grin
sauron, няма от какво да се притесняваш за аблацията. Интервенцията не е страшна, нито боли, просто е неприятно. Все пак лежиш около 3 часа според зависи, колко бързо открият огнището ! Е Девичка не съм бил на 19, а на 24 г. като ми правиха аблацията Grinning Ако наистина това е проблемът на момиченцето, направете бързо процедурата, за да продължи да си живее нормален живот без проблеми Simple Smile

Дева на мен пулсът нещо пак ми е ускорен и днес ходих при кардиоложката в Каридад (д-р Иванова), препоръчвам я на много хора, които имат проблем, защото тя ме изпрати в София за аблация. Каза ми, че нямам рецидив и сърчицето е здраво. За момента ми изписа да пия "Изоптин", отделно си взех и "Селен" и да видим как ще ми подействат. Каза, че ако се наложи ще сложим холтер да видим как са нещата Simple Smile

# 414
  • Мнения: 486
Едно момиче ми разказа преди време как напълно се е оправила от непрестанни прескачания-надкамерни. Ликвидирали и ги,като влезнали през вената.Изгорили май нещо,където прескачало..Тя била тогава ученичка и не можа да ми каже,как се нарича тази . процедура.Оттогава повече преск. повече не е имала.Но разказвала на познати и те ходили,но същия лекар не е могъл да помогне на другите трима човека.А баща и който е на 50 г.изобщо не го одобрили за процедурата И  аз преди да се оправя от хвоща,бях решена да опитам,Да ми кажете,това ли е аблация на сърцето.

Последна редакция: пн, 11 дек 2017, 20:25 от rosi cat

# 415
  • Мнения: 55 061
Моля те, не пиши глупости да плашиш хората! Naughty Naughty Naughty
Всички в тази тема сме с аблация, не ни обяснявай на нас тези неща.

Lovexor, кажи как си след лекарството. Peace
Аз си ходя при твоята лекарка, хубавата сестричка е там Heart Eyes, правих холтер скоро и малко се разочаровах от резултата, 600 надкамерни. Crazy
Очаквах да са доста по-малко от селена, но пак са над нормата. Сега ми изписаха Амаритон, ще го пия 1 месец и пак холтер. Иначе добре ми понася, за разлика от Ритмонорм-а.

# 416
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Lovexor,  много благодаря за подкрепата. HugHugHug
Страх ме е много, притеснявам се как ще го приеме тя и най-вече се притеснявам, че не е съвсем излекуване май, а пак има проблеми и хапчета след процедурата. Тя негодува и сега от пиенето на хапчетата. Боже защо...благодаря ви, прегръщам ви. И все пак след всяко ваше споделяне май започвам да се успокоявам. Heart

# 417
  • Мнения: 121
Момичета, здравейте,

още не съм изчела всичко по темата, за което моля да ме извините Simple Smile

Накратко за мен и проблемите ми с екстрасистолите - открих ги случайно, покрай рутинни кардиограми и други изследвания, т.е. нямах субективни усещания за тях или ако съм имала, не съм знаела от какво са и не са ми пречели чак толкова. От първия път, когато разбрах, че има нещо (но все още не знаех, че е сериозно) мина повече от година. Първи холтер правих март месец т.г. и от тогава общо 3. Всички със сходни резултати - имам бигеминия, екстрасистолите са около 13 000 за денонощие (11-12% нарушен пулс). Сърцето ми е напълно здраво за момента.

Наскоро бях при електрофизиолог - проф. Балабански в НКБ, който ми препоръча аблация. Знам, че повечето от Вас тук са се подлагали на процедурата, но аз се страхувам от нея и честно казано на този етап не съм се решила да я направя. Според професора лекарствата биха ми навредили повече, отколкото да ми помогнат и затова не ми изписа нищо.

Въпросите ми са много и дори не знам от къде да започна, но ако можете да споделите:
Има ли алтернативни варианти за лечение, с билки, магнезий, упражнения или каквото и да е, различно от инвазивна процедура?
Възможно ли е екстрасистолите да изчезнат, както са се и появили? Аз не знам от кога ги имам, може да е дори от години...

Важно е да споделя, че планирам бременност (която за сега не се случва), но така или иначе ще вървя по този път. Даже причината да ида при електрофизиолог беше, че ми се налага упойка за цветна снимка за проверка на тръбите и ми казаха, че с тези екстрасистоли може да има риск от упойката и изискват мнение от електрофизиолог.

Също, изглежда моите екстрасистоли нямат здравословна причина, изключили сме щитовидна жлеза, електролити, гастро проблеми, сърце. Т.е. остава да са на стресова почва, което е съвсем вероятно за мен. През годините имах и други здравословни проблеми, за които лекарите така и не откриха причина и стигнаха до извода, че е от стрес.

Ще се радвам на всичко, с което можете да ми помогнете.

Благодаря предварително!

# 418
  • Мнения: 883
COII3t , всички имаме само подозрения коя е първопричината за проблемите с ритъма,на първо място обичайния заподозрян -стреса. Колкото до алтернативните лечения ,моето мнение е ,че предварително трябва да се направи изследване за дефицит на електролитите и тогава да се пият селен,магнезий,калий и пр. Доколкото съм запозната, предозирането прави големи бели .
Преди аблацията закусвах и вечерях с антиаритмици -полза никаква . Аблацията реши огромния ми проблем с предсърдното мъждене,остана екстрасистолията ,която при мен се повлияваше от безполезния преди ритмонорм .
Моят съвет е да преодолееш страха и да послушаш специалистите .

# 419
  • Мнения: 121
Здравей, Таня, правих изследвания за електролити, всичко е в норма, макар някои да са към долните граници. Всички лекари до момента ми казват да пия магнезий, според тях не може да се предозира. Със сигурност още не съм готова за аблация, не и преди да съм опитала друго. За аблацията ми казаха лекари, че тя има по-голяма успеваемост, когато има открит физически проблем за екстрасистолите. Докато, ако същите са не стресова основа, то и след аблация, при неотстраняване на стреса е много вероятно симптомите да се проявят отново. Т.е. трябва да се промени източника на стрес, което не знам как се случва точно... по-скоро изглежда, че лечението е чрез психиката, а не чрез лекарства и интервенции.

Общи условия

Активация на акаунт