Аблация на сърцето - 8

  • 100 973
  • 743
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 54 982
Първолета, не се притеснявай, всичко ще мине. Hug
Диагнозата ти е не толкова рядка. Даже е най-често срещаната аритмия.
И аз бях със същата. Simple Smile

дънди, как така ще си измисляш? Rolling Eyes
Нали имаш холтер?!
Що за кардиолози...
Аз пък като хич не ги мисля, да не би да ги нямам? ooooh!

# 91
  • някъде в прованса
  • Мнения: 28
И аз да си докладвам - минах консултацията за ЕФИ в Токуда в понеделник. Консултира ме д-р Марчов. Прегледа ми заключението от Холтера и другите данни от ехокардиографии, направиха ми кардиограма на място, и според него не съм за аблация. След като Сотахексала ми помага и се чувствам доБре, да продължавам да го пия, като ми намали дозата, и след три месеца отново да направя холтер и ако трябва ще има преоценка на решението му. Екстраситоли имал всеки, 200-300 в денонощието са нормални. Дори ми препоръча да спра аспирин-протекта и тромкардина. В интерес на истината вече почти не усещам прескачания, понякога 4 -5 на ден, и то не всеки ден. На въпроса, че са камерни, отговори - във вашия случай няма значение дали са камерни или надкамерни. И така. Иначе ми е поставил диагноза - Есенциална хипертония с придружаваща Преждевременна камерна деполаризация.
Ще продължавам сотахексала, дано да лекува, а не само да прикрива симптомите на нещо.

# 92
  • Мнения: 54 982
Браво на д-р Марчов! bouquet
Щом е казал, че не си за аблация, още по-добре.
Пий си хапченцата и не се притеснявай! Hug

# 93
  • Мнения: 18
DeVa, а на теб мина ли ти напълно? В смисъл получаваш ли пак пристъпи? Притеснява ме също, че доколкото разбрах всички пиете аспирин след това, а аз не го понасям изобщо...
Не знам дали ще има край това чудо, но все пак трябва да се направи нещо...

Дано всички сте добре и вече да сте забравили кризите!
Благодаря, че ми отговаряте и ми помагате!  Hug

# 94
  • в джунглата
  • Мнения: 916
    Аз не пия аспирин и никога не са ми го изписвали!

# 95
  • Мнения: 54 982
Нямам повече пристъпи, Първолета! Peace

Аспиринът е само за 1 месец.
Дънди, наистина ли не ти изписаха на теб?

# 96
  • Мнения: 18
Ех, че хубаво! Hug
Много ме зарадва, DeVa! Благодаря ти от сърце за отговора!  Hug bouquet
Дай Боже с всички да е така!

# 97
  • Мнения: 54 982
Всичко ще е наред, спокойно! Hug Hug Hug

# 98
  • Мнения: 883
Абе тези кардиолози защо се изживяват като психиатри !  Очевидно страхът който изпитваме при проблеми е симптом ,а не прищявка . Дънди , опитвала съм "да си намеря занимание " по време на пристъп и да се опитвам да дочитам интересна книга . Е ,не става .
Boia , това е отлична новина . Токуда доказва , че там не работят търговци .
Успех Първолета!

# 99
  • Мнения: 54 982
Е как ще става? Rolling Eyes
Трябва да си супер зле, за да препоръчаш такова нещо...

# 100
  • Мнения: 883
Тео,много мнителен този мой организъм . Спрях антикоагуланта , при липса на пристъпи е безпредметно да го взимам . Разделих се с антидиабетния препарат ,защото най-после след три години аритмии и счупени крайници възстанових физическата активност,ама ритмонорма не мога ,поне не сега . В часовете на прием , се улавям как като зомби посягам към скатулата . Ако успея да спра пушенето ще се осмеля , но явно се поддавам на зависимости .

# 101
  • в джунглата
  • Мнения: 916


Аспиринът е само за 1 месец.
Дънди, наистина ли не ти изписаха на теб?

  Според мен са забравили да ми го изпишат, защото на контролния преглед ме питаха дали пия и ако пия да го спирам.  

Последна редакция: пт, 03 фев 2017, 07:52 от дънди

# 102
  • Мнения: 32
Здравейте! И аз да се изкажа по темата за аспирина. Понеже имам бронхиална астма не трябва да пия аспирин, всички доктори ми казаха, че не е голяма драма да не се притеснявам, че няма да го пия.
Иначе съм добре, не усещам екстрасистоли сега, вторият контролен ми е на 07.02  Simple Smile

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 42
Таня ,  няма смисъл да си причиняваш страдания с идеята да спреш ритмонорма на всяка цена!   Важното е , че ти помага и се чувстваш добре.   Дънди , тия приказки " намери си занимание "  са ми познати много.   Ама нали трябва да се каже нещо  Twisted Evil   макар и супер тъп съвет.   Първолета успех  Wink                                                                                                                                     

# 104
  • Мнения: 54 982
Teo, ти ФБ имаш ли? Simple Smile
Пиши на ЛС.

Общи условия

Активация на акаунт